Dragon Age Origins, Battlefield: Bad Company 2 i Battlefield 3 od danas na Xbox One BC listi

Treba da znaš da nisu sve igre sa Xbox 360 dostupne za BC na Xbox One. Baci pogled ovde:

Dragon Age Origins jeste. Ukoliko imaš disk verziju, samo je ubaciš u Xbox One i dobićeš download igre. Xbox 360 igre na XB1 ne rade sa diska direktno nego su prepakovane, tako da ti disk služi samo za stard downolada igre koji instira na hdd i igraš je normalno (mada disk mora biti u konzoli zbog validacije).

Ukoliko već imaš kupljenu digitalnu verziju, onda je samo skineš na Xbox One i igraš (naravno, u ovom slučaju ti disk ne treba).

Ne moras. Za single player ne moras. Ukoliko hoces da igras multiplayer moras da uplatis xbox live gold pretplatu koja kosta oko 45$ godinu dana.
A sto se tice x360 igara na xb one, ubacis disk sacekas da instalira i igras apsolutno isto kao na 360. Xbox one ti se u tom slucaju pretvara u 360.

1 Like

Hvala obojici. Kad mi ovako lepo objasnite sve mi je jasno :slight_smile:

Samo jos za taj Gold. To kosta samo 4$ za godinu dana?

Oko 45$, ispravio sam post. I svakog meseca dobijas 4 besplatne igre uz games with gold. 2 za 360 i 2 za one. Sve 4 mozes da igras na xbox one normalno.
A mozes kupiti na cdkeys kod za 12 meseci pretplate.

Vau. Jel dobijam bilo koje dve igre (ja biram) ili koje mi oni serviraju?

Koje oni daju. Dve za 360 i dve za One, i tako svakog meseca.

Pa ni to nije lose. Razmisljao sam se oko 360 sa cipom i punim hardom igrica ili ONE

Sad vidim da uz kupovinu ONE i 45$ godisnje mogu da dobijem 24 igrice za ONE i 24 igrice za 360 :wink:
ako sam dobro skontao. I tih 48 igrica mi ostaju zauvek (odnosno neke brisem zbog mesta na hardu i kad ih obrisem vise ne mogu da ih vratim)

Možeš da ih brišeš i skidaš kad hoćeš, sve dok imaš Gold pretplatu.

A ako sam jednom skinuo i ostala mi je na hardu i npr nemam vise Gold pretplatu? Da li i onda mogu da je igram???

360 igre koje uzmes uz gold su zauvek tvoje, dok Xbox One igre mozes igrati bilo kada dok ti je pretplata aktivna. Kad ti istekne, ne mozes igrati vise te xbox one igre sto si dobio uz gold dok ne obnovis pretplatu.

Super. Baš ste mi pomogli :slight_smile:
Hvala još jednom

1 Like

Pogledaj takođe EA Access za Xbox One. To košta $30 na godišnjem nivou i dobiješ 38 igara sa tim da se katalog igara vremenom povećava. Te igre su u tvom “vlasništvu” sve dok ti je pretplata aktivna. Takođe sa tim imaš 10% popusta na kupovinu digitalnih EA igara i DLCa, kao i 10h trial svake njihove nove igre.


1 Like

Super je i ovo za EA. Dragon Age Inquisition nikad nisam igrao…

Jos jedno pitanje za Dragon Age Origins. Ako je neko skinuo za One… Da li moze da se skine i Awakening i DLC svi ili samo moze da se igra Origins?

Svi DLC sa 360 rade i na XB1. Čak i ako imaš X360 cloud save, biće ti prepoznat na XB1 i možeš nastaviti igru tamo gde si stao npr.