DOOM

Igra ko Doom, kakvi su utisci? Meni bi u ponedeljak trebao stici.

Igra je ono sto sam i ocekivao…za sada je super…pc tera sve na ultra …veoma je brza igra i imaju intersantne dodatke oruzju…Meni je bas legla…za multiplayer nisam probao ali uskoro cu…

1 Like

Utisci su za sada veoma solidni. Presao sam 2 nivoa iz PS4 verzije i zaista izgleda i radi fantasticno, u konstantnih 60fps. Krivo mi je malo sto ne igram PC verziju, makar samo da bih ispostovao legacy jer sam odrastao na ID-jevima igrama. Nije mi se davalo 30e za denuvo verziju, znajuci pritom i za probleme koje AMD tradicionalno ima sa ID engine-ima na izlasku.

Mogu se videti komentari da je na Hurt me Plenty (normal, default tezina) igra prelaka, ali ta konstatacija se odnosi verovatno na PC verziju: itekako je izazovna na konzolama. Zamislite samo Halo na steroidima, bez automatske dopune zdravlja i stita, a sa troduplo vise protivnika i manje manevarskog prostora. Ali sa crvenim, plavim i zutim karticama, cisto da se zna ko je tata first person shootera.

Takozvani glory mele potezi su veoma socni i slasni, pa cete jedva cekati da neko od protivnika zasija kako bi se zaleteli u njega i raskomadali ga. Ovi zavrsni udarci imaju i takticku dimenziju jer ste u tim trenucima neranjivi, i obicno iza protivnika ostane malo preko potrebnog healtha.

Brzina igre je totalno oldskul, ovde nema ni trcanja ni vremena da predahnete iza zaklona, niti zastajanja da “upijate atmosferu”. Zahteva opasne reflekse i strejfovanje projektila (prokleti impovi, mrzim ih!), pa je sasvim moguce da cete i na default nivou tezine umirati u pocetnim zonama dok se ne naviknete na pacing i cinjenicu da se health bar istopi za sekund. Doom je Sonic Hedgehog first person shootera, sto se i dalo naslutiti iz trejlera, no bacanje u vatru sa PS4 dzojpedom u ruci je ipak something else.

3 Likes

Haha uh jedva cekam. Lep opis, zvuci tacno kako sam se nadao. Nemojte me linchovati, al ovo mi se cak vise igra nego Ucharted. Osecam potrebu za necim brzim i jednostavnim, dok Uncharted mora da se gustira. Sve ima svoje vreme i mesto.

i ova opcija Snapmap je odlicna…ima na gomila mapa pravljene od strane igraca i tako ispada imas uvek nesto novo odigrati kada predjes solo kampanju…

Imam poteskoce sa snalazenjem na mapama u single player kampanji. Ima dosta generickih asseta i okruzenja su slicna pa cesto ne mogu da pronadjem put. Naravno postoji mapa, i to trodimenzionalna, ali mislim da sam beznadezan slucaj za snalazenje u prostoru. Na zalost, dosta utice na moje uzivanje u igri. ako moram da se non stop vrtim u krug.

Ja imam poteškoće vezano za to šta da igram, Doom ili Witcher-a da završim, jer imam valjda manje od 5 sati igre. Ali ova muzika, motorna testera, glory kills … decisions, decisions.

1 Like

Lepa vest legendarni Cliff Bleszinski dizajner Gears of War pohvalio novi Doom, ali ima i jednu zamerku:

https://twitter.com/therealcliffyb/status/731247223988703239

https://twitter.com/therealcliffyb/status/731255048844525568

https://twitter.com/therealcliffyb/status/731255829136064512

1 Like

Ma sta mislili o njemu kao osobi (mada nije ko da razumem animozitet gejmera prema coveku, meni je oduvek delovao fino), sve sto je Bleszinski ikad rekao o dizajnu igara je meni zvucalo zdravorazumski i pametno.

Ponekad fantaziram da bih u nekom alternativnom univerzumu i ja bio dizajner igara. Mislim da bi mi dobro islo.

Sudeci po opisima i ocenama igra se nije bas nesto proslavila za sada,al naravno to ne mora nista da znaci

U mom twitter feedu su uglavnom odusevljeni. Ne znam dal ti imena Ben Kuchera, Greg Kasavin, Jeff Green i Tom Chick ista znace, al to su ljudi do cijeg misljenja drzim.

edit: govorimo o sp naravno. Generalno se svi slazu da je mp podbacio.

Ja pricam o vecim,poznatijim sajtovoma.Dobro za sp se znalo da ce biti zanimljiv,brz i zarazan :slight_smile:

Ovo nije humano :smiley: :smiley:

Nakon “odlicnog” gameplay videa koji je izbacio Polygon, neko je uradio recenziju u njihovo ime

ne kontam poentu?

Jesi gledao njihov gameplay koji su izbacili? Kao djete od 3 godine koje je prvi put uzelo joy u ruke, komedija. Pocev od toga da pomjera samo jednu palicu u toku igranja, ili se krece, ili nisani. Baci pogled na gafu thread pa ces skontati u cemu je fazon

1 Like

Ebo vas Gaf

2 Likes

Eh, bojim se da ni ja nisam mnogo vestiji sa dzojpedom. :frowning:

1 Like

Dajte jos malo utisaka. @Milan89SD @loodacha i ostali :smiley:
Meni ovo na oko deluje mnogo dobro, jedino me smaraju ovi baloncici iz plazma rifle-a, a to mi je pre bilo omiljeno oruzje. :frowning: