Dobre strateske igre

U poslednje vreme sam se bas naprzio na strategije ,ali mi se samo par njih vrti po glavi,tako da predlozite neke do j*ja strategije da mogu da pikam na kompu,ali preskocite klasike kao sto su warcraft,age of mythology.Moze nesto novije a i starije,i bilo bi lepo da je epska fantastika.

Shogun 2, Rome Total War 2, ove dve su ti dovoljne da se igras dugo vremena a obe su fenomenalne. Inace, ja ne gotivim strategije ali ove dve su me odusevile.

Thanks man :D.sacu da bacim pogled,inace ja obozavam heroes 5,kakva je sestica??

Probaj Civilization V i Europa Universalis msm da se tak zove odlicne strategije

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Command & Conquer i Total War serijali, Heroes of Might & Magic i Starcraft. Na koje mislis kad kazes klasicne? Stare igre ili one dobro poznate? Od starijih imi odma’ padaju na pamet Age of Empires i Empire Earth. Ako bi ipak nesto malo drugacije, preporucujem Cultures 1 i 2.

Osrednja, igra je u neku ruku hibrid V i IV, drzi se V i ako nisi igrao III obavezno. Probaj i Battle Realms, nije losa strategija ali je u pocetku komplikovana. Probaj i Warhammer igre ako nisi pogotovu Dark Crusade.

Da, ako hoces nesto malo drugacije probaj Heroes Of Anihilated Empires

Zaigraj jos i Company of heroes ako volis ww2 tematiku

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Commandos 1, 2 i 3, robin hood legend of sherywood, C&C sve delove, Rome: Total War, Age of Empires sve delove, Stronghold… Stvarno ima mnogo veliki izbor…

XCOM : Enemy Unknown

Primjetio sam da je cesce spomenes. Definitivno je moram probati ako je tako dobra :slight_smile: I onaj ‘Enemy Within’.

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Civilization V :slight_smile:

Evo i ovde da preporucim, **Desktop Dungeons **je fantasticna mala igra. Po zanru je tehnicki roguelike, ali ima jaako puno strategiziranja. Pocinje super jednostavno, ali ubrzo se stvari zahuktaju. Navukao sam se, samo mi se ovo igra.

Huh, deluje nekako bezveze…ali sve zaraze su takve na početku. Daću joj šansu…

Ja sam se ODUSEVIO XCOM-om! Ako ces na xbox-u igrati onda skini Enemy Within

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Odlican ti je Halo Wars, nije za PC ali pretpostavljam :dada: da imas xbox…

El se seca ovde neko igre Ghost Master??? :smiley:

Bas to sam mu i ja preporucio jer je igra jako jako dobra

Pa mislim da stare,al dobro nema veze sto vise to bolje ,jel zna neko kakva je game of thrones strategija ,valja li ista?

U pereverzija je igra,imam je nego nesto je bas nisam igrao pored toliko dobrih naslova,koliko se secam moze coop :D.

Probaj obavezno Total War Rome 2 i Shogun 2. Inace po meni najbolja strategija 2013 je Wargame AirLand Battle. Ovo je stvarno mama svih strategija. Realniju igru ne mozes naci u ovom zanru. Ovo je veoma ozbiljna igra koja zahteva dobro poznavanje ratne tehnike i njenih karakteristika, ali sluzi i kao odredjena vrsta vojne enciklopedije iz koje onaj koga zanima moze podosta da nauci o modernom naoruzanju. Glavna mana igre je sto korisnicki interfejs nije bas user friendly pa zahteva poprilican trud dok se ne naviknes.