Diskonektovanje sa interneta

Ruter je HG520i. Dosta često se u toku dana jednostavno diskonektuje sa interneta i treba mu bar 5 minuta da ponovo uspostavi konekciju. Najbolje bi bilo sam da rešim problem, nešto mi se ne zovu ovi iz telekoma.

Pa to je do telekoma i optereceonosti, jel u odredjeno vreme radi to a u jednom periodu dana ne ?

Sent from iPhone 5

Nije tako, u svako doba dana se to dešava.
Skapirao sam da se diskonektuje kada je više uređaja priključeno na njega, evo sad mi je priključen PC, PS4, tablet i dva telefona i diskonektuje se bukvalno na 15 minuta. Jel moguće da se nešto namesti softverski ili je to do ograničenja rutera? Ili možda neko ograničenje telekoma?

Mlze biti da ti je ruter, jer tebi puca konekcija od rutera ka uredjajima a ne obrnuto, jer da je obrnuto bili bi uredjaji i dalje konektovani na wifi npr samo ne bi isli na net…

Trazi zamenski ruter, ja imam povezano skoro 10 uredjaja pa sve radi ok

Mob 1
Mob 2
Tv
Pojacalo
Ps3
Xbox
Desktop 1
Desktop 2
Lap 1
Lap 2
Mob 3
Mob 4
I jedan switch za kacenje dodatnih, sve to maltene nakaceno u isto vreme, svi ukucani po 1 uredjaj i sve pici

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

E sad kad si to rekao, svi uredjaji koji su na wifi piše da su još uvek konektovani, samo ne mogu na internet.

Sent from my LT30p using Tapatalk

Eee onda se zalis na losu liniju telekomuni objasnis im situaciju, prijavis kvar mora da rese

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Prvo proveri adsl spliter za telfon da neko nije stavio telefon pre interneta i takodje proveri spojeve kablova. Telefon ide obavezno na spliter pa na mrezu u suprptnom radi ko sto pricas

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Sve mi to izgleda u redu. Ma prijaviću njima pa nek dodju da reše. Videću da zamenim kablove, možda je neki loš.

Sent from my LT30p using Tapatalk

HG520i i HG 530 su neopevano djubre. Oba sam imao i govorim ti iz iskustva, menjaj to smece sto pre. Najbolja solucija je da kupis neki normalan ruter. Iz Telekoma ce ti samo zameniti taj ruter i donece ti drugi Huawei HG jer imaju ugovor sa njima.