Disc's code

Mozda postavljam glupo pitanje jer se ne razumem u konole toliko al ajd. Problem je u tome sto kad sam narezao battlefield 4 i pustao groz abgx360 pisalo da je region ntsc/u i narezao sam je, pa kad sam pokrenuo na konzoli pisalo da disc’s region code is incorrect for this console. Pa sam nabavio isto bf4 od jednog lika koji tvrdi da je region free,i isti slucaj mi izbacuje disc’s region bla bla… Pa me interesuje sta je tu problem, koji region moja konzola podrzava i sta treba raditi? Hvala

Taj disk nije Region Free. Da jeste, radio bi ti na konzoli, bila ona NTSC ili PAL. Posto ti ne radi NTSC verzija igre, pretpostavljam da kao i svi ostali iz Evrope imas PAL konzolu.

On kao kaze da je region free, ne znam. Al verovatno i nije jer sam pored bf narezao i sniper elite 3, na kom je pisalo da je region free kad je pusten kroz abgx i radi lepo.

narezao sam disk plants vs zombies i kad se prvi put pokrenuo radio je normalno, od tad prijavljuje region code gresku.

da li neko narezuje diskove za lt 3.o? malo smara trazenje starih igra (nema seedsa) greske sa narezivanjem, ntsc/pal …

edit: Rijeshen problem! (ustvari problem je nebitan) Na “HOME” meniju, gdje je ikonica “Diska koji je ubachen” kad se preko nje pokrene prikaze disk region problem. a kad se igra pokrene iz “my games” sve radi normalno!
Disk je nekakav “PopCap hit games” i na njemu su nekolike igre PvZ, Zuma … i u “My games” on odvojeno prikaze njih nekoliko i svaka “radi” osim te “Popcap hit games” (koja je vjerovatno samo neki “autoplay meni”).