Discover the Forbidden West in our next State of Play

Pošto nema datum izlaska, ovo je najranije mart/april 2022.

1 Like
4 Likes

Ovi nisu normalni.

1 Like

Meni je i prvi deo bio odlicna igra i po meni sigurno medju top 4,5 PS4 ekskluziva , koliko se secam jedino me je smaralo to sto nema fast travela i ono kad pesacis od tacke A do tacke B a stalno te napadaju one masine usput, ono to prosto pocne da smara nakon nekog vremena i igru sam odigrao na laksoj tezini bas zbog toga, jer mrzelo me da se svaki put bakcem sa njima u free modu i van misija.

Inace ono sinoc sto smo videli izgleda zaista impresivno , grafika cak mozda i ne deluje tehnicki toliko bolja koliko kolorit , ta paleta boja i art dizajn doprinose tako fascinantnom vizuelnom dojmu, iako bi rekao da je okolis malo “gusci” i da ima malo vise detalja (mada je i prvi deo izgledao dosta impresivno), takodje vidi se i neko poboljsanje u gejmpleju, recimo onaj padobran i kuka su mi super dodatak a i rekao bi da su i animacije unapredili u odnosu na prethodni deo (sto se najbolje videlo prilikom stealth killa).

Mozda mi je malo iznenadjujuce da PS4 moze da pokrene ono mada opet i nije mi iznenadjenje sto je igra cross-gen jer jos je ranije bilo takvih informacija , ipak ogromna vecina igraca se jos uvek nije presaltala na novi hardver odnosno presla sa PS4 na PS5 a baza od 100 miliona korisnika ili koliko vec ima vlasnika PS4 svakako nije zanemariva i nesto sto zele da ignorisu a ocigledno imaju nameru da izbace igru u neko dogledno vreme, ocigledno nije im se cekalo jos recimo 3 godine pa je vecina igraca vec presla na PS5 i da je PS5 postao vec standard.

Mada iskreno to cross-gen, next-gen mi je dosta konfuzna i nejasna prica , ono mozda i ludja i konfuznija prica od kovid protokola , recimo ovu igru izbacuju i za PS4 a videli smo kako izgleda (takodje pricalo se i da bi novi GoW takodje mogao da bude cross-gen naslov) , pa ako mogu ovo da izbace na PS4 zasto nisu mogli i recimo novi Ratchet & Clank i Returnal (za koje sam siguran da nisu nista zahtevnije nego HZD 2), ono po meni vise bi imalo smisla da su recimo novi Ratchet & Clank i Returnal cross-gen naslovi a da novi Horizon bude iskljucivo next-gen igra ali eto…po meni malo nelogicno ali ajde…

1 Like

Da ne gnjavim previse, al ima prvi deo fast travel. U pocetku moras item da koristis pa te to donekle ogranicava, al relativno brzo mozes da kupis infinite fast travel kod nekog prodavca, ako se dobro secam.

Sto se nove igre tice, licno mi se ovaj presaturisani tropski fazon ne svidja previse, al sta ces.

Nadam se samo da ce biti 60fps na ps5.

1 Like

Pre mi lici da ce biti 1080p na PS4. Uz ovoliku gustinu grafike, ne verujem da ce biti performance mode. Ali moguce da gresim…

Saturisani kolorit na stranu, ako malo obratite paznju na kvalitet tekstura i geometriju, animaciju (kosa!) u pitanju je vise nego solidan apgrejd. Da bih uporedio, bacio sam pogled na original i vidi se razlika u broju poligona i ceo svet ima manje detalja. Ovaj nivo detalja korala i rastinja… ne znam. Mozda se pre moze okarakterisati kao next-genish, ali postavlja se pitanje gde je zapravo granica u poligonalnom budzetu studija, jer sada vec izgleda opasno dobro i maltene kao prerenderovani CGI. Ovo je, da ne zaboravimo, jedna open world igra, moguce je da ce svet biti i veci nego ranije…

1 Like
2 Likes


1 Like

O boze uopste mi nije palo na pamet da bi mogli zaista da koriste real-world lokacije. Mind blown, a zapravo potpuno ima smisla.

3 Likes

San Francisco i New York nikako da odmore u glavnim ulogama za razne apokalipse ili post-apokalipse lol.

3 Likes