Dijeljenje igara

E ovako,

Platio sam momku da mi da kljuc od svojeg PSN accounta kako bih skinuo UFC2. Igra se uspesno skinula, ali postoji par problema.

  1. Ne mogu da je igram sa svojim PSN accountom ili uopste na svom PS4 (ni kao obican user) dok nisam ulogovan na njegov account.

  2. I kad se ulogujem, nisam u mogucnosti da igram u isto vrijeme kad je on na profilu, jer ili mene ili njega izbacuje kad se ovaj drugi uloguje.

Postoji li nacin da se jedna igrica share-uje na vise playstationa ili pak vise akaunta i kako bi se to moglo izvesti?

Disclaimer: Prvi put u zivotu se susrecem sa citavim PS ekosistemom tako da - feel free to laugh na moja glupa pitanja. :smiley:

Postoji tema za share u kojoj je sve to objasnjeno…

I ja sam poprilicno nevjest, ali istu igru ne mozete igrati u isto vrijeme.

Druga stvar, mozes igrati sa njegovog naloga zato sto je on kupio igru na svom nalogu, te mozes samo da igras sa tog naloga. Samo bi on mogao da igra igru sa drugog naloga, zato sto je taj nalog na njegovoj konzoli primaran.
Ukratko: da bi ti igrao njegovu igru sa svog naloga, njegov nalog mora biti aktiviran kao primaran na tvojoj konzoli.
Obojica ne mozete u isto vrijeme.

Sto znaci da on moze igrati drugu igru na svom nalogu dok ja igram tu, u isto vrijeme?

4 Likes

Naravno da mozete igrati jednu istu igru u isto vreme obojica. Na tom principu se i zasniva gamesharing. Nije kao “timesharing” kada kupis vikendicu u americi pa je odredjenim dogovorenim redosledom koristite samo u odredjeno vreme.

Princip je da jedan od vas dvojice igra direktno sa accounta na kome je igra kupljena (tzv guest), sto trazi i konstantnu online konekciju za DRM validaciju licence. Drugi korisnik taj isti account na kome je igra kupljena akivira na svojoj konzoli kao primary (tzv nosilac) sto mu daje mogucnost da igra sve igre kupljene na tom account preko bilo kod drugog accounta na konzoli, podrazumevajuci sa ce igrati sa svog glavnog na kome igra sve nosilac igre i skuplja trofeje. Account i igra koja je aktivirana kao nosilac dostupna je offline.

Slobodno pitaj sta god te interesuje.

1 Like