DICE potvrdio da će Star Wars Battlefront 2 imati SP kampanju

[quote]#Na greškama se uči

Nakon što je izostanak single-player kampanje iz prošle igre naišao na dosta loše reakcije kod publike, nastavak za Star Wars Battlefront neće ponoviti ovu grešku, potvrdili su iz DICE-a.

Iako smo o ovome imali priliku da čujemo i nedavno od EA Studios glavnog šefa Patrick Söderlunda, ovo je prvi put da je stvar zvanično potvrđena i od strane ljudi koji rade na igri.

U razgovoru sa Eurogamerom, DICE-ov producent Paul Keslin je izjavio: “Ja kao Star Wars fan želim priču, naraciju, nešto što će me još više uvući u magični svet Star Wars-a i dati mi priliku da nešto u njemu radim i proživljavam.”

Ove godine na E3-u je potvrđeno i da će Motive Studio na čijem čelu je Jade Raymond, koji već pomaže Visceral-u u njihovoj Star Wars akcionoj avanturi – isto uraditi i za DICE i predstojeći Battlefront 2. Keslin je takođe potvrdio da Motive Studio radi upravo na kampanji iz igre.

Star Wars Battlefront 2 izlazi sledeće godine, a DICE-ov fokus na ovaj naslov je rezultirao i time da će EA napraviti pauzu od “nekoliko godina” sa Battlefield serijalom. Blake Jorgensen iz EA je rekao i da će nova igra biti inspirisana poslednjim Star Wars filmovima, The Force Awakens, Episode VIII i Rogue One.[/quote]

Izvor: http://adria.ign.com/star-wars-battlefront-sequel/11089/news/star-wars-battlefront-2-ce-imati-single-player-kampanju

1 Like

Nemoj tako. Battlefront i Battlefront 2 su imali briljantne kampanje na Ps2 i Xbox. Te modove kao što je “galactic contest” do “catch the flag / instant action”, za offline igranje.

Neke od najljepših uspomena imam u tim igrama… A i najveći hajp je okruživao B2 ako se sjećaš. My god…

Battlefront i Battlefront 2 su imali neke od najboljih kampanja u FPS/TPS žanru. A da ne spominjem Galctic Conquest. To je bilo čak i bolje od MP dela igre.

Pretekao me @Lordish.

1 Like

Ah… Ali prije nismo imali season pass od milion DLC-ova i 101 dodatak :smiley:

Previse ljudi kuka kako su Titanfallu i Star Warsu potrebne kampanje. Isti ti sto kukaju ce upaliti kampanju na 15 minuta, smoriti se i vratiti se na MP zbog cega su i kupili igru. Ali bitno da su oni izneli misljenje da fali kampanja. Misljenja sam da je kampanja visak u ovakvim igrama, jer se developeri ne udube u pricu nego je veci fokus na tome da ubijes sto vise protivnika…Pa dobro de, zasto bih pucao u AI ako mogu u Lordisha?

1 Like

Idi spavaj dok te nisam topovskim đulom sahranio :laughing:

1 Like

Multiplejer je prazna ljustura. Nista ne moze da zameni bogato producirane AAA kampanje. Multiplejer trziste je prezasiceno, ljudi igraju samo najnovije igre, dok ne izadje sledeci BF i CoD i tako u krug. Dobra kampanja prodaje igru godinama nakon toga. Imajuci u vidu neverovatan engine, kampanja bi mogla da bude epic. Star wars fanova ima ko pleve, a nisu svi zainteresovani za multiplejer. Uzmite Blizzard na primer koji je producirao Starcraft kampanje znajuci da ce je kupovati samo zbog multiplejera, zato sto bi sve ostalo bilo nepostovanje fanova. Nedostatak SP kampanje u prvom SW Battlefrontu je srednji prst armiji Star Wars fanova koji zive za lore. Ajmo onda da saranimo i RPG-jeve i okrenemo se MMORPG-ovima. Pokusali su tako nesto, ali i taj voz je prosao. Cak su i FIFA i NBA uveli story modove.

Evo ja obozavam SW uz to sam odrastao. Ali stvarno nisam video dobru SW igru godinama.
Prosto mi je fascinantno da od toliko velikog SW sveta gde su price bukvalno neiscrpne oni nisu u stanju da naprave apsolutno nista.
SP mora da ima mnogo dobu pricu. Ali to danas vise nikome nije preterano interesantno.
Danas samo MP pravi lovu. Ali ima jos ljudi koji ga ne vole. Meni je fascinantno ili bolje receno za posmatranje kada neko besumucno prelazi SP iznova i iznova… Pa pobogu, SP igras zbog price. Video si sta se desilo, sve znas i cemu ponovo?!

Heh, ima i takvih. Meni je isto tako nezamislivo jer jedva postizem i ovo da predjem jednom a kamoli vise puta, ali replay value je bitan faktor jednacine.