Destiny

Do marta će biti 6-7 raidova. Problem je u tome što jeste jako teško, ja sam lvl 27 i još jedan, ostali nisu. Da su svi makar kao nas dvojica bilo bi lagano. Nismo prešli, napisao sam da imamo još dva koraka posle ovog boss-a. A dobija se exotic weapon :slight_smile: i materijal za nadogradnju istog :slight_smile:

Ima negde timetable svih raidova, šta kada izlazi itd itd…

Destiny dobio i IGN review - 7.8

Posle svega kazanog ostaje utisak da niko i ne bi trebao da igra igru koja je tako prosecna i koja puno pokusava, a nista do kraja nije uradila.
Sto zaista nije tacno, barem je takvo moje misljenje. Igra zasluzuje paznju i pohvale za ono sto pokusava da uradi.

Trebalo je da prodje malo vremena i da odigram preko 12h igre da bi doneo zakljucak sa moje strane.
Destiny ocigledno nije zamisljen kao igra koja se prelazi i ostavlja, vec kao igra KOJA NEMA KRAJ.
Da pojasnim - sve u Destiny-ju se svodi na to da je igrac jedan od branioca onoga sto je ostalo od sveta (smatrajte to kao regrutacijom u vojsku) i ostaje da to radi iz dana u dan u ogranicenom prostoru, trenutno samo 4 planete/oblasti.
Kako ce se prica i da li ce se dalje siriti (a nadam se da hoce, jer ce onda prerasti u nesto sjajno i do sada nevdjeno) ostaje da se vidi, ali kao sto sam malopre napisao, smatram da igra nije ni predvidjena da ima kraj i da je nazovimo SP kampanja samo pocetni uvod u igru i napucavanje pocetnih statistika/LVL da bi mogli da se igraju teske misije koje tek dolaze.

Naime od 15lvl pa na dalje ima se pristup dnevnim misijama (strike i sl.) sto SP/sto MP i ocigledno ce se svet obnavlati/menati na svakih 7-10 dana sa novim misijama.

Ako sa svakim DLC-om dodaju jos jednu planetu/oblast i zakomplikuju dalju radnju, igra bi mogla u narednih 1-2 godine da preraste u pravu fantaziju za nekoga ko je spreman da ulozi puno sati u nju, mozda i da postane nesto fantasticno. Ostaje da se vidi, da li ljudi u Bungie imaju takvu viziju ili ce bezobrazno musti kravu sa samo ovim oblastima. Ako budu radili ekspanzije oblasti, ja im skidam kapu i ostajem veran igrac, ali ako ostanu na ovome sto jeste, onda se necu cak ni izrazavati koliki ce to biti promasaj, pravi review po meni moze se dati samo posle prvih 2 DLC-a i onoga sto ce oni doneti.

Nadam se da sam barem nekom pomogao sa odlukom sta raditi dalje i uzimati ili ne igru.

A DLC-ovi će biti kao besplatni ili…?

Prva dva DLC-a su platni i to 35$ oba komplet ili 20$ posebno svaki. Pa to je Activison, kod njih nema nista bespatno.


Slika govori 1000 reci :smiley:

Zalosno,ali istinito.Pisana je peticija Bungie-u da ovo pod hitno poprave kako taj loot system tako i oruzja(mislim na raznolikost istih),jer ovako ne ide :wink:

Ja sad skidam igru na 80% je…

Zbog ovoga gore sa slike sam i batalio igru. Na pragu sam levela 22 a koristim oruzje iz levela 14 jer mi je onemoguceno da kupim bilo koje rafalno oruzje za 20+ levele. Trebalo bi da igram Crucible ili Vanguard jedno 5 dana bez prestanka da bih upao u kombinaciju da uopste mogu da kupim. U Vanguard misijama na 22. levelu obavezno mora da mi nestane municije bar 5 puta jer saspem jedno 5, 6 sarzera u onog leteceg Wizarda, toliko je slabo. :ne:

Kako ti je onemogućeno kada sam ja sa lvl 20 kupio lvl 18 autorifle?

Na lvl 22 sam dobio Legendary Chest Armor i Shingen E lvl 19, posle toga sam sve dobijao lvl 20 oružja. Ako odigraš jedno 10 partija crucible i par Strike iz Strike Playlist dobićeš 100000% par oružja koje možeš koristiti. Ja sam ih toliko dobijao da sam jedva čekao da ih rastavim tada jer mi je uvek falio weapon parts za nadogradnju.

Od 1 do 28 levela se nigde nisam pokočio oko nadogradnje, nabavke oružja itd itd. Tek sada mi je mali problem levelovati se.

Inače, kao što je par puta opisano u par članaka na netu. Zarađuješ Vanguard Marks, Crucible Marks i Faction Marks, i sa svim tim možeš kupovati oružja i opremu. A kada nabiješ LVL 3 reputation kod bilo koje frakcije dobijaš oružje iz njihovog arsenala.

Kada radiš public eventove dobijaš nagrade (oružja armor). Bukvalno su svuda nagrade, ali najveći problem je što svi čekaju da dropuje nešto, a ustvari ti sam trebaš kupiti.

Što se tiče tog skrina gore. Vi svi zaboravljate kako je Diablo izgledao od izlaska pa do jedno godinu dana nakon toga :slight_smile: hm? Destiny je 18 dana na tržištu, već apgrejduju loot system za sledeću nedelju.

Pa to ti i kazem, ti si verovatno od starta cepao Crucible, ja nisam, jer nisam znao kad sam pocinjao igru da ce mi posle 20 trebati Crucible i Vanguard Marks za nadogradnju. Ko je to mogao da sluti kad je pocinjao? :slight_smile: Imam i ja u ponudi level 18 oruzja, ali jedino rafalno mi je level 14. Nakon toga su sve rifleovi. Izgleda da je randomly, kako se zalomi. :slight_smile: Igrao sam i one weekly Skirmish misije, kao sa pojacanom reputacijom, progress bar sa marksovima se toliko tesko puni da nije normalno. Dig’o sam ruke do novembra, pa cemo videti kakav ce biti CoD MP.

Najveca zalba zajednice je bila razlicita nagrada od predeterminisane klase loota, npr.dobijes ljubicasti legendary engram, a na kraju ispadne samo rare plavi item, ili kod plavog ti ispadne zeleni uncommon item. To ce ispraviti sledecim patchom koji izlazi sledece nedelje, tako da ce svaka boja odgovarati nagradi.

Ja sam npr.na dropu dobio exotic heavy i legendary specijalno oruzje, dok sam legendary auto rifle kupio za vanguard poene za koje sam morao da igram lepu kolicinu strajkova. I ovo je po meni posteno, nesto dobijes a za nesto moras da se namucis i grindujes.

Tesko je jedino sakupiti materijale za nadogradnju legendary itema jer ja ne igram raidove i one nedeljne strajkove.

Takodje treba da ponude vise opcija za dobijanje strange coinsa, jer sad postoji samo jedan siguran metod. Tako su mi trebali ove nedelje da kupim Suros Regime kod Xur-a, jer cini mi se da je najbolja auto rifle. Nazalost ja imao samo 15 coinsa, a trebalo mi 23.
Sent from my phone using Tapatalk

Meni je smor sam loot sistem… Potpuno je ocajan… Igram sve niz red, a nigde nista ne dobijam…

Sinoc, zahvaljujuci ljubaznim strancima iz tower-a, presao nedeljni heroic strike na lvl 26 (iako sam ja tek 25) i kao nagradu dobio 6 strange coinsa, sa mojih 17 taman dovoljno da kupim Suros Regime, koja je argubly najbolja auto rifle u celoj igri:

Da nisam sinoc kupio, ko zna kad bi ponovo bila na prodaji i da li bi je uopste ikad uzeo. Mislio da batilim malo igru, ali tek sada mi se igra :slight_smile:

Sent from my phone using Tapatalk I

E da, i meni se Tower mnogo svidja uvek ima neko ko hoce da ti pomogne ili tako nesto.
Da li neko zna za sta mogu da koristim spinmental i ostale biljke?

Pa ja juce htedoh da se javim na onaj tvoj oglas :), nego rekoh neces hteti posto sam 21. level. :/]

Znam, igrao sam Watch Dogs (nisam spavao celu noc, bolela me ledja nesto), pa sam gvirnuo s vremena na vreme ko vampirise. :slight_smile: Rekao sam vec da sam se zakucao na autorifleu 14. level, tako da mogu biti i 30., svede mi se na isto. Hocu, nije problem, tu sam. :wink:

To se iskljucivo koristi za upgrejdovanje legendary/exotic armora i oruzja.

Moram da te razocaram, ali nije najbolji auto rifle u igri :slight_smile: na zalost.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rekoh arguably :wink: … od onih sto ima da se kupi na tower-u ja mislim da je najbolji, mada onaj Vanquisher VIII sto se moze uzeti kod New monarchy se cini odlican. Ne znam da li ima jos neka exotic auto rifle osim ove i kakva je.

Koja je po tebi najbolja auto rifle u igri?

Edit: prvo legenday koje sam kupio bila je Doctor Nope koja ima maksimalan fire rate, to mi se u pocetku cinilo odlicnim, ali kasnije sam skontao da je mana, jer je bas zbog toga tesko kontrolisati. Stability na ovoj Suror Regime se moze upgrejdovati do maximuma sto uz sporiji fire rate daje fenomenalnu kontrolu.

Hard Light (exotic) je najbolji balans firerate-a i svega ostalog, to je ustvarin Shingen C-E samo exotic :). Najveći firerate koji se da kontrolisati. Doctor Nope je loš za med i long range…