Destiny 2 premijera live stream u 19H

D2 nije u 60fps zato sto je CPU usko grlo i na ps4 i na xbone,ne moze da drzi konstantan frame rate od 60fps i to je to,zato je lockovan na 30fps.
Najveca glupost i mana D2 je sto nece imati dedicated server tako da sto se tice mene nista oni u pvp nisu uradili,ove gluposti kao 4vs4 i drugi modovi su mazanje ociju,bez dedicated servers Destiny 2 pvp je samo jos jedan nacin da dobijete cir na zeludcu,secer i pritisak.
*ebene stipse i cicije,ne bi se ti isprsili za servere pa da gori!

2 Likes

Ta prica sa procesorom je ista kao prica kada je izlazio Uniti. Imaju cloud, pa neka tako rasterete CPU sa NPC-evima i problem resen… Kao sto rekoh, samo je bitan profit, konekcija ce opet biti govno zivo, sa 2000+ error kodova. U kecu za jedno vece dobijes vise error kodova nego u svim drugim igrama mesecno :slight_smile: Prosto ta prica oko specifikacija je malo preterano smesna, pro i scorpio ce da guraju 1080p 60 bez problema, sto se tice 4K, tu mogu da dobiju 60 FPS-a, ali njih mrzi to da odrade, jer im treba para. A benefite bi imali i PC igraci sa slabijim konfiguracijama. Igrace se to i u 30 fps-a… Ali prica da ne moze 60 zbog ovoga ili onoga je smesna…

2 Likes

Ta prica da je CPU problem je load of crap. Igre sa puno kompleksnijim AI i fizikom uspjevaju, zasto i oni ne bi mogli?

Pored ovoga, server moze da rasterecuje CPU i renderuje fiziku, ali avaj, za to treba dedicated server i dobra infrastruktura. Ako COD nije dobio svoje servere, nece ni Destiny.

Naravno da moze sve al jbg treba stolicu zagrijati pa to odraditi a to sve kosta a Activision i ulaganje dodatne love ne ide u istu recenicu.
Problem je Destiny engine koji treba ‘prepraviti’ da bi sve ti radilo.Pretpostavljam da im je engine pisan da se dosta oslanja na cpu pa zato seru da su limitirani,sjedi bajo pa prepravi par hiljada linija koda al to kosta,nece to Activision da placa,bolje ovako,mozemo se mi buniti al libo njih,ponovo cemo svi kupiti D2.
Sto se tice grafike i to se brzo rijesi ubacivanjem dynamic resolution scaling opcije u engine kao sto to radi B1,Overwatch i Halo 5 pa ce sve to da klizi 1080p 60fps al ponovo to kosta… :slight_smile:
To su ebene stipse i cicije i muzu gejmere najstrasnije al eto svi mi kupujemo i igramo,jedino da bojkotujemo svaku igru koju ove seronje iz Activisiona izbace :slight_smile:

1 Like

E pa to je otprilike to. Za 1080/60 treba uloziti novca i truda, a to im bas ne ide u prilog. Evo vidim i Digital Foundary ih opravdava kroz jedan fluff video, cisto da smiri ljude :smiley:

Meni licno ne smeta sto je u 30fps, ali naravno da se ne bi bunio na 60 frejmova.

1 Like

Iskreno da vam kažem, iako sam PC gamer i trenutno nemam nijednu konzolu, iako sam imao PS3 i Xbox 360 na po par meseci, nikada ne bih mogao u 30fps da igram MP igru, pogotovo ne na konzoli jer sam istu uzeo baš zato da se ne cimam oko fps-a i tih gluposti kao na PCju gde je uvek pitanje da li je CPU i GPU dovoljno jak da izgura igru. Čak mi i SP igre u 30fps smetaju i primećuje se itekako razlika, a MP ne mogu ni da zamislim kako izgleda u 30fps. Nisam razmažen ili nešto slično, znam da stavim i low podešavanja zarad fps-a, a igrao sam naravno dosta naslova i u 30fps ili nešto ispod 60fps, ali ipak je MP druga priča i tu treba 60fps biti minimum.

1 Like

Kako vam 30 fps nije smetalo do sada i proveli ste 1000 sati u D1… Odjednom kada izdaju i za PC 30 fps je problem.

Sto se mene tice uzecu zakucanih 30 fps uvek pre nestabilnih 40-50fps koji padaju na 25 kada je guzva i eksplozije. Nekonzistentan fps unistava dozivljaj mnogo vise od 30fps. Multiplejer i single player. Super ko ima GTX 1080, taj ce bas da uziva.

3 Likes
1 Like

Developeri su odgovorili da Pro ne moze da izgura 60fps sa kvalitetom grafike koji zele da postignu ali mislim da je multiplejer egalitet sa “obicnim” PS4 i XO vlasnicima ipak glavni razlog.

Da je 60 fps, zalili bi se na losu grafiku, sto nije u 4K i nije cinematic :smiley:

Ma destiny ce se sigurno igrati, ali da je igra copy-paste keca i da su bar sredili konekciju, pa da moze da se kaze da su nesto uradili. Ali sva ona sranja sa konekcijom iz keca i milion error kodova, na PC-u igra nece sigurno da prodje, ma koliko igra bude bila dobra. Ali, videcemo za par meseci, ali stvarno su mogli da se potrude, a ne samo da prekopiraju…

Na PC-u jedino da neko drugi radi sve ono sto je vezano za net, ali sumnjam da mogu da odrade da igra radi kako treba, opet kazem, daj boze da gresim i da su u se usresredili na to da odrade konekciju, ali za sada sanse za to su na 0… Videcemo, ali da su sve prekopirali, a da su net kod odradili od 0 i da on valja… Sumnjam… A cak i da uspeju na PC-u, opet ti ostaje ogroman broj igraca koji ce da kuka na konekciju koja ce na konzolama da bude krs. A konekcija je u ovoj igri najbitnija stvar. Tako da videcemo, ali sumnjam da su se potrudili da ne useru ovo…

Videcemo… A i ta njihova konekcija je se super pokazala sto se tice chitera :smiley: Ali sto se tice nas na konzolama, bolje bi bilo da beta koju planiraju odvali i bude mnogooooo dobra.


I da ne bude kao kec, ako nisi kupio ekspanziju mozes slobodno da obrises igru. Kada su vec sve drugo kopirali, bar to neka obrisu :smiley:

Interesantno da Blizzard daje svoj sistem i servere i baca se u outsourcing.

Zasto nemaju servere… Jer imaju “Napredni” P2P sistem. Koliko se secam to je pricano i za for honor, pa igra ode u ambis :-/
Does this mean I’ll never see a player warp around the map or shoot me through a wall again?

Matt: We think those controller-throwing lag-induced moments will be reduced for Destiny 2, but we can’t promise they’ll be eliminated. Fundamentally, we are trying to strike a balance between three hard problems: (1) make the game feel responsive, (2) make the game accessible to players all over the world, and (3) make the game fair for all. We’ll continue to refine that balance as players engage with the Crucible in Destiny 2.