Destiny 2 premijera live stream u 19H

Nema šta da se zamisli. Tako će verovatno biti ako ne reše da podele XO igrače na Phat/Slim i Scorpio servere, a sumnjam da će to uraditi.

1 Like

Verovatno ce biti 30fps u 4K.

There’s some bad news for Destiny fans: Destiny 2 won’t be able to run 60 frames per second on the PS4 or PS4 Pro.

Game director Luke Smith confirmed information on game’s frame rate to IGN. “It will not run at 60 [FPS] on the Pro,” Smith said. “I don’t want people to continue to hope, we’re going to be matter-of-fact about that stuff.”

Jasno je to sve. Ljudi se nadaju zadjabe. Pro i Scorpio ce sve isto imati kao XO/PS4 samo u 4k ili blizu 4k sto je… skoro pa nista. Najveci fail generacije. Vec je maltene i Eurogamer digo ruke od Pro konzole mada se povremeno dogodi neko cudo kao Surge koji ima mod za 60fps. Da mi nije 1TB harda, mislio bih da mi je Pro najbeskorisniji upgrade svih vremena.

Problem sa tih 60 fps-a na PC-ju je u tome sto konzola cak i u bednih 30-fpsa daje svakako konzistentniji fps. Da bi ti dobio 60 fps zakucano, treba ti solidno jak PC. Dakle pricamo minimim o GTX 1070 ili RX480 kartama. Ovako ces imati 25-50fps koji varira iz sekubde u sekund. E zato su konzole zakon a ne zato sto imaju puno snage.

2 Likes

Taj takozvani stuttering se dešava i na PC-u i na konzolama, s tim da je u većoj meri prisutan na PC-u jer su developeri dosta zanemarili optimizaciju PC igara, jednim delom je kriva piraterija, drugim delom što je ipak veći deo publike na konzolama, a opet sa druge strane oni koji odluče sa bore protiv piraterije i plate Denuvo par miliona, isti taj im nanese štetu kod optimizacije. Nije slučaj sa svim igrama (Mad Max, FIFA 17 rade lepo sa Denuvom), ali dobar deo igara je bolje radio bez Denuva nego sa njim.

Nemogu da shvatim da toliko nece da se potrude oko igara za konzole. Trose silne pare i vreme za pravljenje igre za pc na kojima nemaju ni 10% prodaje one koje imaju na ps4. Jedan wildlands npr se za ps4 prodao u 1.7 miliona primeraka, za xone u 800k, a za pc 30k primeraka.

Da je u pitanju igra koja je samo bazirana na single player koja ne zahteva igranje kao što zahteva multiplayer možda bi i mogli da je dovedu do kvaliteta da parira PC… Ali resorsi koji su potrebni da se održi pri igranju sa drugima u istom trenutku to PS4 trenutno nema…

Ako bf 1 moze da radi izmedju 40-50 fps u mp na pro konzoli (moje misljenje je da bf1 bolje izgleda od destiny 2) a da pritom developeri nisu specijalno programirali za pro konzolu onda vala moze i jedan destiny makar da radi u 50 fps na pro-u(pogotovo sto mogu da se usresrede na hardver koji pro ima)

Vjerujem da je lockovan fps samo zbog kompetitivne prednosti u mp. Ovako bi morali da razdvajaju igrace na serverima prilikom matchmakinga, a vjerujem da im nije do toga ni najmanje.

Bice da je to sto kazes.

Ali ko je mene pitao na pc-u sto mi je komp kanta i sto mi u team fightu pada frame rate na 20 dok drugima radi i na 200, jednostavno ko plati ima prednost.

Ne vidim sto na konzolama ne moze da bude tako, nije neka abnormalna prednost 60 prema 30 ako je tih 30 lokovano, u ostalom verovatno je veca prednost od te u framerateu ona u kontroleru. Elite kontroler u poredjenju sa obicnim daje igracu veliku prednost a kosta kao pola konzole pa ne vidim da se iko buni.

Dvostruki standardi… Kao sto je jedan istaknuti clan govorio “MS placa da igre izgledaju losije na PS4”, izgleda da sada “Sony placa da igre izgledaju ili rade losije nego na Scorpio” :smiley:

1 Like

Ma mogu korisnici starih konzola da kukaju koliko hoce, ali ako im je bitan fps, predju na pro-scorpio. Nego, fora je u tome da treba uloziti.dosta para u optimizaciji, kao i u servere, a oni to nece i koriste ono sto je jeftinije i gore za optimizaciju…

Od momenta kada pomeris analog na kontroleru dok to ne vidis na ekranu prodje 16 milisekundi kada je igra u 60fps a 33 milisekunde kada je u 30fps.Da je ogromna razlika realno i nije svakako je veca razlika kada neko igra na elite controleru pa ima dodatne dugmice i moze da skracuje hod trigera i niko na rejdzuje.

Odigraj gears 4 MP sat vremena, a onda predji na horde sat vremena i videces razliki. Velika ie razlika, kao i sa 60 na 144, ali sa 144 na 244 nije toliko vidljiva razlika.

1 Like

Znam, razlika je primetna svakako, ali 16 milisekunde je jako malo, plus na to moras da dodas jedno 50 milisekundi jer igramo iz srbije i serveri su nam daleko sto je daleko veci probelm od tih 16.Hocu da kazem da ako neko moze da plati kontroler 150$ i bude u prednosti sto ne moze i da kupi jacu konzolu i bude u prednosti?tako je na PCu dok je sveta i veka.

Nemoj da me zajebavas, zamisli da izadjes i kazes to nekome ko ima komp sa 4 titana XP, nekim besnim I7, 32GB neke hiperX memorije, pa on bi te napljuvao za sve pare. neko igra igru u 20-60 FPS-a, a neko igra u 500+. To je realnost i broj igraca koji ima pro ili ce imati skorpia do kraja godine nece biti veliki, kao ni broj onih sa 4K televizorima, ali za godinu dana ce stvari biti dosta drugacije… Kao sto je MS stavio HDMI 2.1 na skorpia, a da televizori i monitori su 6+ meseci daleko, mogli su i ovi da misle ja buducnost. Ali se to sve svodi ja $ i nista drugom A ti znas koliko error kodova po satu je destiny 1 imao u prvih 2 godine… A da ne pricamo o ostalim problemima… I sve to zbog retardirane konekcije…

Ne znam da li iko igra na 500+ fps jer nisam siguran da postoji monitor za tako nesto.U principu da bi gledao nesto preko 60fps-a treba ti monitor od 144hz i na njemu vidis 144fps-a makar masina gurala i 2000fps-a.

FPS utice na input lag bez obzira sto se ne vidi, fluidnije je sto je veci fps.

1 Like