Dashlaunch sta kako i gde

Jos jedno noob pitanje… Imam RGH konzolu od 4GB i trenutno se sve podize (FS3.0) sa interne memorije, koliko citam po forumu u pozadini cele price nalazi se DL sa nekom svojom verzijom. Pominje se gomila podesavanja sto za link sto za ftp, blok za live itd… kako obican smrtnik koji ima konzoli nekoliko dana moze sve to videti i ako je potrebno podesiti sta nije podeseno. Gde se DL nalazi koji mu je folder i kako da ga ukoliko je instaliran prepoznamo, a ako nije posto je on odgovoran za sistemska podesavanja (koliko sam razumeo) koliko je jednostavno/komplikovano da ga samostalno instaliramo i sta sve treba da se uradi kako bi se sprecilo da konzola postane samo deo namestaja.

Pozdrav

Dashlauncher su patchevi koji se ubace, launch.ini su parametri za njega. Program koji se pominje je update za njega i ima meni za podesavanje patcheva iz launch.ini. Nije preporucljivo za pocetnike da prckaju po njemu jer mogu da naprave haos i da im neradi fsd … Zato ne diraj to.

Nemam nameru da bilo sta menjam. Ideja je da znam kako da ga pokrenem kako bi video koja su setovanja odradjena a koja ne. Recimo interesuje me ftp podesavanja, mora li se u DL podesiti to ili je dovoljno samo to podesiti kroz NXE. ideja ovog posta je da se upoznam teoretski kako bi se smanjila mogucnost greske. U ljudskoj prirodi nije da ne dira… ako nije problem to odraditi kao kratko upoznavanje sto je bolje nego postaviti kao bauk…

Ja sam dosao do zakljucka da je u ljudskij prirodi da diraju :slight_smile: zato i skrecemo paznju na neke stvari. Skini dashlauncher istaler i to pokreni sa USB i videces sve to.

FTP radi po defaultu kada se podesi u FSD kada hoces da koristis FTP koristi neki ftp clent za login user:xbox pass:xbox i uzivaj :slight_smile: imas tutorijal za FTP i ostale stvarcice.

Hvala na odgovoru… na netu su oprecne informacije da se mora u DL podesiti ftp inace nece raditi zato sam to i pitao.

Racunari mi nisu strani i tu tematiku poznajem zato me i princip funkcionisanja xbox-a zanima… a ljudska priroda je cudo…:slight_smile:

Moze li se nekako proveriti makar koja je verzija DL?

evo ti dodaj u launch.ini tvoj pa posle izmenjeni vrati:

; if true, the configuration application will start a FTP server (user/pass: xbox)
; if not present default is FALSE
ftpserv = true

Zadnji put kada sam radio preko FTP zbog testa nisam dirao launch.ini i nema to sto sam ti pasteovao u mom fajlu.

Ne skodi da ubacis :slight_smile: