Dashboard updates i LT+ Custom Firmware (up to date 20.03.2013) - zadnji dash 2.0.16203

Ja danas izapodne igrao Skyrim. I naravno konzola bežično spojena :S Sigurno sam pokupio taj silent update. Sada samo originale (dok se situacija ne sredi) ili mi je konzola sada potpuno otpisana s live?

Za sada najbolje nemoj da se kacis uopste jer moze da se desi da ti ne bude pokretao xgdr i ap 2.5 igre… Igraj offline…

Da dopunim

ne mora da znaci nixer, ja nisam povukao sad sam proverio iako sam igrao fifu online i sinoc i danas :smiley:

Evo novog slucaja. Zove me drugar danas kome sam flashovao konzolu, koji je isto zrtva novog update-a. medjutim sta se njemu desilo. On je sinoc sa burazerom igrao Rayman-a i bio zakacen na LIVE-u. Za to vreme je popio Silent Update, medjutim, kod njega update utice samo na rayman-a. Sad kad ubaci Rayman-a izbaci mu poruku unsupported disc, dok skyrim, saints row 3, batman, gears 3, BF3, rade bez problema i dalje. Naravno rekao sam mu da se za sada kloni LIVE-a. Sta sad reci na ovo??

ima i toga, razni slucajevi su prijavljeni za sada, ja sam probao sve sto mi palo na pamet od xgd3, sem bf3 i driver-a, ostalo sve radi, evo probao sam sledece:

gears 3, mw3, rayman, acr, forza 4, batman arkham city, saints row 3

cim ovo sve radi mora i bf3 da radi, zadnje na live-u dok sam bio igrao sam acr, sasvim normalno se ucitao, gasio sam konzolu 2-3 puta i palio da probam opet, sve normalno bre radi

suska se sad na mircu da je MS nesto zeznuo zesce i da ce biti mozda neki rollback, ali gomila ljudi ce ostati flagovana

Sreckovic :slight_smile: Znas li akiris koji mu je mozda drive (ako vec drive ima veze s tim)? Ocigledo je neki bug ili propust u pitanju kad mu nije taj silent update uticao na sve igre.

@akiris - ti si upoznatiji gdje, kako i na kom principu radi taj .dea file pa me zanima : da li mozemo ocekivati taj “silent update” na svim novim tittle update-ima za igre (mislim na offline igrace i metod TU preko USB-a) ili se on formira prilikom ulaska na Live?

Da li ovi ljudi sto dobijaju poruku unsupported disc, istu dobijaju samo kada su nakaceni na Live ili i kada probaju da pokrenu igu offline? Tj da li mi kojima igre rade offline, a juce smo bili na Live, treba da budemo srecni ili to ne mora nista da znaci…

ma i offline ne radi vise

njegova konzola je FFXIII limited edition. Jasper je u pitanju sa liteonom

a sto se tice ovog drugog, vrlo lako moze da dodje sa Title Updateom. Ovo sto je MS sad smislio moze biti jako nezgodno. zato sto kako su napisali, kad dobijes Silent Update on formira dae.bin fajl prema tvojoj konzoli, sto znaci da ne postoji jedan dae.bin nego je svaki jedinstven za konzolu (slicno kao dvd key). Sto znaci da to npr neki custom firmware ne moze resiti. jedino resenje je patchovanje preko abgx-a a to ce nas onda kostati puno diskova, ukoliko ce se dae.bin menjati prilikom svakog kacenja na LIVE. Koliko vidim, MS ne planira da ubije pirateriju skroz, ali su sebi zacrtali da ako oces da se igras online, jednostavno ces morati da predjes na originale.

No, rano je govoriti o svemu, ko zna sta ce team jungle da smisli kao odbranu, ali meni licno ovo sve smrdi kao priprema terena za 25.11. 2011 i novi update…

ako si sinoc bio na LIVE-u, a danas ti XGD3 igre rade, bilo off ili online, onda si jedan od srecnijih i nemoj da se kacis na LIVE za sada, a i da postavljas jedno te isto pitanje na vise nacina…

Bas tako. Za online ima da platis :slight_smile:

AUUUUUU!!!

evo potvrde od mog prethodnog posta

Update frome c4eva : “In short every game now has a unique dae.bin file and will always constantly change, which means the end of cfw and the xk3y. as soon as you log onto xbox live a silent update will flag your xbox for a ban, if you have logged on live or after nov 17th you are flagged for a ban, no way around it. only use the xk3y for playing offline. its now 100% xbox live UNSAFE.”

a kad c4eva ovako nesto kaze, onda znate da nije dobro…

Da, slazem se. Jako zanimljiv nacin da se stane u kraj pirateriji. O ovom svemu samo mi kroz glavu prolazi : kako to da 10 dana od kako je pocela prica o novom ABGX-u da bas sad MS izbaci neki .dea koji onemogucuje igranje piratskih igara. Ili MS prati budno piratsku scenu ili pirati znaju sta ovi iz MS kuvaju prije nogo sto ovi i pogledaju recept. Jako cudno u svakom slucaju

Nadam se nekom “trajnom” fix-u za ove .dea iako c4eva kaze da kad ga MS moze modovati da mozemo i mi ali opet… Eto, vec godinu dana se patimo s AP 2.5 i nikako da mu stanemo u kraj a sad je poprimio opste razmjere s XGD3 formatom

nidzoooo

DAE.bin aman :stuck_out_tongue: nije DEA as in Drug Enforcment Administration :slight_smile:

ahhaahahahaha meni je to isto. Ne valjam vutra ali valjam flash hahahahaha Nice one u svakom slucaju. I see the resemblance

c4eva je sad rekao da this is not the end. videcemo, za sada je cupavo

tek je prvi dan covek nije ni stigao lepo da pogleda sve :wink:

pa sad stigao je dovoljno da vidi da bi izjavio ono malo gore sto sam postavio :slight_smile:

A šta možemo sad da znamo?? Možda će nas na kraju Reset Glith Hack i spasiti…maybe…

Da, ali ne moze da se igra sa tim na Live-u.