Dash upgrade sa 14699 na poslednji? Da li je to pametno?

Pozdrav, evo mene posle nekoliko godina resio da skinem prasinu sa XB360 i vidim sta ima novo.

U pitanju je Slim 4GB + Kinect, mislim da je Trinity (po onome sto sam mogao da nadjem na netu) i da je uradjen RGH 1 (by dule) sa 14699 kernelom.

Upgrade dasha nisam nikada radio, a jedini put kada je radjen je mislim prilikom ugradjivanja RGH-a.

Moja nedoumica je sledeca:

Da li se upgrade radi sa originalnim NAND-om + jrunner pec, ili dampovanim (trenutnim) NAND-om + jrunner pec (ili vec neko programce koje je ostalo u zivotu, ako je jrunner otisao u istoriju) ?

Da li je pametno uraditi upgrade direktno na neku od poslednjih verzija kernela ili bi trebalo ici “postepeno”, odnosno preci na neki 15xxx pa sa njega na 16xxx itd. Ili ipak mogu slobodno da idem na 17xxx odmah?

I poslednje da li ima potrebe uopste ici iznad nekog odredjenog kernela? Ako to donosi samo estetske razlike, to mi zaista nije vazno. I onako u MS Dash-u zavrsim samo kada nisam u mogucnosti da pokrenem novije naslove zbog prastarog kernela.

Hvala unapred na odgovorima.

Pozdrav,
qiza

Trinity i slimovi imaju rgh 2 ili ti glitch2, drugacije se vezuje od Rgh1 on je izasao bas zbog trinity revizije… Da se manem istorije.
Mozes sa kojim god hoces najbolje skini sa konzole napravi poslednji hackovani dashboard i azuriraj po tutorijali. Ne ides postepeno update dashboarda jer je besmisleno, radio bi bez veze a nista ne znaci.

1 Like

Hvala lepo na odgovorima, Dusana sam kontaktirao da mi posalje originalni NAND (posle 4+ god), i usput ga pitao koji je RGH odradjen i on mi rece da je 1, mene malo zbunilo, ali reko, ajde moguce, sta ja znam o tome… Ali izgleda da je previse ispao iz stosa :slight_smile:

Javljam sutra kako je ispalo, ako ugrabim vreme da sredim to :wink:

Uzmi u jrunner stavi pa ces videti da ce prepoznati sam, Vodi se kao RGH 1 tj tako su pisali posle vremenom je utvrdjeno da je to druga verzija koja je kasnije preradjena i za phat za novije dashboarde.
Skini dump sa kljucem sacuvaj, ako ne verujes zuni RGH 1 opciju u jrunner i napisi na konzoli da vidimo da li ce da ucita ili ce biti mrtva :slight_smile:

Nema potrebe :slight_smile: Kao sto rekoh, nisam nikada to radio, pa evo danima prikupljam razne informacije, citam uputstva i gledam razne zackoljice, spremam teoretski deo ispita prvo :slight_smile:

Ne bih bas odmah na keca da je ubijem :slight_smile:

Sutra radim prakticni deo. Bicete obavesteni kako je to proslo kod gosn. nooba :slight_smile:

Nakon mesec dana sam najzad nasao vremena i uradio apgrejd na 17502 :wink: Nemam FreestyleDash ali resicu i to nekom narednom prilikom kao i kinect avatare. :wink: