Da li ce "Durango" 100% izaci uskoro?

Ja jednostavno nemam predstavu kada ce izaci novi Xbox. Ako ce uskoro, kao sto se prica, zasto je Microsoft uopste pravio slim konzole, pa i kinect? Ili ako bude u skorije vreme, verovatno ce zbog navedene cinjenice da izlaze igre i za 360… :slight_smile:

eto vidis, ja nema uopste predstavu zasto si ovo postavio u temi za igre kao prvo, kao drugo, ne vidim poentu tvoje teme, mislim niko od nas ne radi u Microsoftu (koliko ja znam) pa da bi mogli da ti damo odgovor koji bi ti hteo da cujes. prica se da ce novi xbox izaci 2013. godine, u sto ne sumnjam, slim je izasao pre godinu i po dana, ima jos cela godina, isto i kinect, i mislim da je 2 i po godine radnog staza slim konzole sasvim dovoljno.

Durango je vec izasao koliko ja znam, developeri se igraju sa njim uveliko :slight_smile:

verujem da je mislio kao zvanicno retail pakovanje dostupno kranjim korisnicima. gde si bas nasao da cepidlacis :smiley:

Znam sta je mislio, salim se malo, nadam se da ne zamerate :smiley:
@vule97 Niko ne zna pouzdano kad ce nova konzola izaci, osim verovatno celnika micro$ofta.
Postoje razne spekulacije, koje kad se potkuju logikom i zdravim razumom, uglavnom pokazu broj 2013 u carobnoj kugli :smiley:

Dakle moja slobodna procena, na osnovu internet glasina, je 2013 (ako zanemarimo smak sveta 21.12.2012.).

Pa jos malo nam je ostalo :smiley:

Napravio bih malu salu na temu “magic 8 ball”, ali mislim da si premlad da znas o cemu se prica. Elem, po mom skromnom misljenju, konzola ce biti najavljena ove godine, a sto se tice prodaje, tu ce vec da bude milion faktora koji mogu da uticu. Mozda oko aprila, pa pustiti neke jake ekskluzive bas pred Bozic, ili nesto slicno. Ali to nije razlog zasto ssam odlucio da postujem. Ono sto mene brine je to sto je MS potpuno odlutao od svog ceda, i pokusava da ga pretvori u multimedijalni uredjaj sa integracijom za milion aplikacija, a zaboravljaju na ono sto nama treba-ekskluzive koje ce da poguraju konzolu. Dali su Mass effect, portovali cak i GOW, pa Halo, pa se odrekli milion dobrih ekskluziva zato sto su procjenili da nece imati toliki odaziv (PS3 je propustio Assassin’s Creed i jos par), i sada nemaju sa cime da prariraju konkurentu osim dobrim imenom i navikom igraca. Svaka cast Live servisu, i njihovom joypadu, ali dalje ne vidim sta MS moze da ponudi (piraterija anyone?)

Mislim da je Sony mnogo više izgubio od MS ekskluziva a ispravite me ako griješim

Naravno da je izgubio u odnosu na prethodnu generaciju, kada je PS2 bio dominantna konzola. Ali to nije ni bitno, nisi shvatio sta sam htio da kazem. Ko god je ozbiljan gamer imace obe konzole ili ce igrati ekskluzive obe konzole. Ali MS slabi svoju poziciju, svijesno ili ne. Ne navijam ja za neku konzolu, to je u najmanju ruku glupo, mene interesuju samo igre. A nekako istorija pokazuje da ekskluzive obicno budu kvalitetniji i kompletniji proizvod

Ikaran je hteo da kaze, da Sony jos uvek vidi Playstation kao igracku konzolu i trudi se da kupcima konzole prikaze sto veci broj ekskluzivnih igara i na tome zaradi novac. dok microsoft je igre stavio na peto mesto vec. umesto da razmisljaju da ponude neku dobru novu ekskluzivu, oni gledaju kako da ubace HBO Go na xbox. stoji to da ce Halo 4 izaci. big deal. Zasto nisu zadrzali Bungie i nagovorili ih da rade novu ekskluzivu? a s druge strane imamo Naughty Dog koji pravi Last Of Us. Umesto Uncharted 4 oni nama nude nesto totalno novo. Novo ne znaci i dobro, ali radi se, to je bitno. E to je zivi dokaz ko kako vidi svoju konzolu.

Mislim ako ove godine na E3 sajmu budu predstavili novu konzolu, i ako 2 sata budu pricali kako ja jednim pokretom ruke mogu da iznajmim filmove ili gledam tv, i koristim servise koji u srbiji nece biti podrzani jos 4 generacije konzola, umesto da prikazu barem 10 in progress igara, odo ja na playstation republiku.

^ Svaka cast,ovaj tvoj post treba prevesti na bar jedno 10 jezika i okaciti po raznim forumima i nadati se da ce neko iz microsofta da vidi…mada mislim da i oni to vec znaju ali dobro

Oni vide samo statitiku, a statistika kaze MNOOOOOOOOGO miliona prodatih COD-va u prvom danu i malo prodatih Resistance, Uncharted, Infamous, Heavy Rain, Metal Gear Solid i ostalih “i.g.r.i.c.a.”. Takodje vide mnoooooogo prodatih DLC-eva ukljucujuci i one bezobrazne day-one DLC-e.

Tako da iskreno ne vidim zasto bi menjali svoju strategiju koja ocigledno savrseno funkcionise.

Paralela toj prici je Gad Show kod nas. Najprodavanija, najslusanija, najrasprostranjenija… NAJ muzika kod nas. Zasto bi Gasa Popoic gurao jazz izvodjace, rock grupe, itd. kad se zna gde su evri :slight_smile:

EDIT: hahah imate filter za rec I.g.r.i.c.a Namerno sam upotrebio tu rec, da naglasim koliko su beznacajne igre u pitanju. LOL svaka cast, i ja se jezim kad cujem i.g.r.i.c.a. :smiley:

Ma sve je to tačno što ste naveli u predhodnim postovima ali za nas u Srbiji je suština na kojoj konzoli će moći da se radi piraterija i ta će odmoh imati prednost u odnosu na onu drugu biće popularnija . A ja tipujem da će na novom Xboxu opet da pukne pre zaštita nego na novom PS 4.

M$ je u ovoj generaciji morao da dozvoli tu celokupnu zaj***nciju, da bi preuzeo trziste i uspeli su u tome. Da li stvarno mislis da ce biti isto i sledeci put?

To i nije skroz tacno bice popularnija konzola koja bude imala pirate medju nama gejmerima,ali u Srbiji je u narodu usadjen pojam Sony i svaka konzola im je Sony…mene je vise smorilo da objasnjavam ljudima sta je xbox pa kazem samo to ti ko sony i tek me onda svi razumeju a i u igraonicama recimo ja ne znam ni jednu xbox only igraonicu u Bg-u a takvih za ps3 ima brdo

U svakom slučaju biće lakše nego za PS 4 kosa mi se nakostreši od pomisli šta će ovi iz SONY da smisle ako je za PS 3 trrbalo skoro 4 godine šta će biti tek za PS 4…

pa nemora to nista da znaci,pre ce biti da dosta njih nemaju m**a da to izbace,da li mislis da npr. u ovom trenutnku nema cfw-a 4.0?Ako ga izbaci zna se sta ga ceka i on je zavrsio svoju karijeru jer bi do kraja zivota odplacivao sony-u,dok sa druge strane nece se niko odricati slave time sto ce anonimno izbaciti…

Drugo,ms da hoce nebi im uopste bio problem smaknuti c4evu,tx i ostale koji im cak i donose zaradu,to je i glavni razlog zato sto ms nista ne preuzima…

Moje skromno misljenje je da je sa piraterijom gotovo od naredne generacije. Ne zato sto ce superljudi iz MS-a ili SONY-a da naprave tehnicka cuda koja niko nece moci da hakuje, vec zato sto ce da vrse strasnu represiju, zbog koje ce ljudi jednostavno da dizu ruke od bilo kakvih daljih pokusaja.

Sony je uspeo na ovoj generaciji, videli smo svi sta jedna mutinacionalna multimilijarderska kompanija moze uz pomoc tima advokata i kesha. Zamislite tek MS, ako krene istim stopama.

Ma odvažiće se neko ipak je to ogromna slava provaliti naj noviu konzolu prvi put ,ipak jednom se živi rizikovaće se i zatvor samo koliko vremena će mu trebati …

Pa mozda ni ne moraju da rade direktnu zastitu svog software-a. Recimo da ga probiju prvog dana, koja god to konzola bila-svakog dana sve je teze naci sadrzaj koji vas zanima, a da vam nad glavom ne visi upozorenje u vidu SOPA, ACTA i sl. E sad ubrzajte film i zaustavite se na nekih 15 mjeseci od sad-probijena je zastita, ali niko ne smije da skine ilegalan sadrzaj sa neta. Nece problem da bude hakovanje konzole, u najmanju ruku to treba da bude legalno, moja je konzola, ja sam je platio i mogu da radim sa njom ono sto ja hocu (primjer iPhona). Ali je protiv zakona da na konzoli koji omogucava piratski sadrzaj, isti sadrzaj pustati.

Samo mala digresija, pre nekih 15-ak dana skidao sam neki update sa neta, ne sjecam se koji je sajt bio, i kada sam kliknuo ‘download’, izasla mi je porukica sa pitanjem “Are you aware that if you are downloading illegal content, you can be a subject to a civil lawsuit?”…
U svakom slucaju, sta god sad da pricamo ostaje u domenu nagadjanja ili gledanja u gore navedenu ‘magic 8 ball’, vrijeme ce pokazati ko je dobro tapkao u mraku.

PS.I mislim da je vrijeme da MS i Sony uzmu malo svijeze krvi sa novim idejama, malo su se uspavali. Opet se vracam na Apple, evo kratek video kakve su ideje imali ljudi iz Aatma Studia za iPad 3, to je nesto fenomenalno. A Apple stavio jaci quad procesor i novi Retina displej duple rezolucije-kozmetika