Corona RGH smrt na update-u dash launcera

Pozdrav ljudi,

Imam noviju slim RGH konzolu sa sufiksom E (build date 22-09-2014 pa kontam da je Corona) i do nedavno sam igrao igre koje su dosle uz nju preko eksternog HDD-a.

Problem je nastao kada sam stavio interni HDD i prebacio sve fajlove. Posle update-a game paths-a, dash launcer v3.12 koji je dosao uz konzolu se zaglupio i nije hteo da prepozna ni jednu igru ma sta god radio sa game paths-om.

Pronasao sam na netu da je to problem koji zna da se desi i da nije nikakav problem ubaciti ponovo dash launcher.

Preko xexMenu sam uspevao da vidim i igram igre kao i da preko njega pokrenem dash launcher 3.10 koji je uredno prepoznavao game paths.

E sad, posto sam cackao i preko instalera, za novi 3.12 dash, namestio da se ocitava neki nakaradni defafault.xex file na bootovanju konzole ona tako sada ostane zamrznuta na xbox logo screenu - i da, stavio sam taj dash launcher na Mu ili kako se vec zove memorija konzole tako da nema pomoci sa vadjenjem HDD-a.

TL;DR

E sad glavna stvar

Uspeo sam da butujem konzolu preko XeLL Reloaded i dumpujem sve one stavke.
Preko xeBuild sam napravio novi image ali konzola ne moze da ga ucita sa flesha (formatiran u FAT32) kad je butujem u XeLL (skonta flesh kao usb 0 mounted ali ne radi nista).

Sam xeBuild prijavljuje greske tipa: “Can’t determine if it’s bog or small block nand…” ali to koliko sam skontao nije nikakav problem.

Za Build type sam birao ECC (RGH 2.0), a Motherboard da bude Corona (igrao sam se sa ovim podesavanjima malo ali nisam uspeo nista konkretno), mozda ovde propustam neki bitniji korak.

Iskreno noob sam za detalje oko xbox konzole posto nikad nije bilo potrebe da se intervenise pa se nisam ni “obrazovao” i to su manje vise sve informacije koje znam/imam o konzoli :frowning:

Svaka pomoc (pa i kritika za neznanje osnovih pojmova) je dobrodosla!

Da li znas sta si radio i zasto, u kom programu? Jrunner je u tutorijalu jer je najlaksi za rad za korisnike koji nemaju pojma zasto sta rade.

Kao sto rekoh, nisam mogao nikako da vidim igre iz dash launchera koji je dosao sa konzolom posle ugradjivanja HDD-a.
Mogao sam da ih igram preko xexMeny-a ili da opet preko xexMeny-a pokrenem dash 3.10 pa odatle da ih igram.

Posto sam prvobitno skinuo dash 3.10 za potrebe testa, kontao sam da se vratim na onaj koji je stavljen na konzolu kako je kupljena, dash 3.12.
Na netu sam naso tutorijal kako se radi i ispratio ali sam greskom na onom installeru hteo da postavim da se automatski otvara novi dash 3.12 (da se resim nepotrebnih koraka preko xexMenu-a).

I na tom installeru sam zeznuo i valjda stavio pogresan default.xex da se loaduje pri boot-ovanju konzole i ona je tako postala neupotrebljiva.

Fora sto je originalni dash loader dosao na memoriji konzole (Corona 4GB) pa sam i ja isti stavio na tu memoriju (Mu ili kako se vec zove).

Kontam da je sada jedini spas da se udje u Xell Reloaded i ponovo builduje image.
Uz pomoc xeBuild-a sam uspeo da napravim onaj updflash.bin (isti falj probao i sa drugim imenom nandflash.bin) ali konzola nece da automatski pokrene update.

Kontam da mi ovde neki korak nedostaje :confused:

Prvo sto nisi procitao i pises pogresno, Dashlauncher je 3.10- 3.15 u stvari su patchevi nikakav dash oni su pachevi za dashboard konzole - NXE da moze da pokrene sve sa HDD sa raznim poboljsanim i otkljucanim funkcijama dashboarda.
Pisao si ECC sto si izabrao, ECC fajl sadrzi Xell reloaded ne sadrzi hackovani dashboard.
Korak koji ti nedostaje ne shvatas sta radis i cemu sta sluzi onda logicno da ne mozes da napravis update bez necega da bude pogresno ili fali.
_
Imas tutorijal na forumu kako se azurira dashboard hackovane(RGH/JTAG) konzole, isprati upustvo i azuriraj dashboard._