Ciscenje lasera = dve crvene lampice

Debela konzola, jasper ploca, LT3.o (ne znam da li treba jos nesto). Burazer je otvorio konzolu da bi ocistio laser, slabo je citao cd-ove, a i vratanca su nekad glavila… Znam da su dve crvene lampice za pregrejavanje. Problem je sto konzola pre nikad nije imala problema sa tim. Konzola je radila danas bez problema par sati. Nista sem drajva nije dirao. Nakon ciscenja, prvo paljenje, krene konzola da se pali, pocetni ekran i odmah izbacuje crvene lampice. Ako neko moze da pomogne u cemu je problem?

Da nije mozda pomerio heat sink?

Kaze da nije, njega je jedino drajv zanimao, i to je dirao. Ali provericemo to ujutru…

Послато са SK17i користећи Тапаток 2

Koje dve lampice, reci po brojevima sa ove slike :

Proveri kablove dvd-a i flat kablove koje je dirao. Sync + eject da vidis koji je error code , verujem da je nesto kod drajva.

Sent from my iPhone using Tapatalk

dve lampice su za general hardware failure. Posto je pregrevanje bio skoro jedini uzrok kvarova boxeva, ljudi misle da su dve lampice uzrok samo toga. nek ti rikne lan port, drajv, hdmi sta god, uvek ce dve lampice da svetle. moja preporuka, otvorite konzolu, pogledajte drajv dal je dobro prikopcan i to je to.

Ako nije dobro prikopcao drajv, sprzio ga je, tacnije ako je strujni kabel u pogresnom smeru vratio. Koliko sam skontao dosta cesto se to desava ljudima.

jep, jos ako nema dvd kljuc, beda…

Hvala svima na odgovorima. Problem je bila cista glupost. Problem je bio zbog toga sto su bespotrebno skinuta osam srafa sa donje strane konzole. Sto je verovatno dovelo do loseg kontakta… Sta ste mi sve odgovorili prosto sam srecan sto je zbog srafova :slight_smile: mislim da moze lock :slight_smile:

Послато са SK17i користећи Тапаток 2

ona crna mala 8 srafa sto drze X CLAMP, slusaj ne bi oni trebali da uticu na kontakt, jer ako ih olabavis i konzola pojavljuje crvena svetla, zrela je za reballing jer onda ne nalezu lepo kuglice ispod procesora ili grafickog cipa, tako da teraj dok moze, ako bude radila ok super, ako ih pojavi opet onda hmmm zovi Akirisa :smiley:

Hvala na savetu, dobro je to znati. Problem je bio sto se te lampice nikada nisu pojavljivale, a konzola je radila normalno, pa mi je bilo nejasno kako je moglo ciscenje lasera da dovede do toga…

Послато са SK17i користећи Тапаток 2

modzda je samo TMI kontakt zezao na vecini konzola on gubi kontakt a konzola radi kod jaspera se to ne koristi tj ne overava… Uzivaj i igraj konzolu, doteknite srafove kako treba do kraja :wink: ladno je imala los kontakt sa kristalom GPU na hladnjak i Dobije instant pregrevanje i izbaci 2 creven a past dotrajala 100%.