Ciscenje konzole

Zanima me, kako vi cistite vasu konzolu, da li postoji neko odredjeno vreme, na sta se mora obratiti paznja tokom rada i sl…

otvoris, usisas i izduvas necim, nikako neki jak kompresor . Nema pravila i vremenskog perioda za ciscenje, Jasper radi pun prasine i nista mu nije

okej, hvala!

Nemas potrebe da otvaras konzolu… Ja sam moj izduvao na kompresoru, posto su obe strane busne, tako da je prasina I vise nego brzo nestala… Posto nije svima preporucljivo da otvaraju konzolu… Tako da eto resenja…

Ja sam usisivac koristio ali ne pomaze to mnogo, jer nije dovoljno jak, sto kaze milan mozes kompresorom izduvati ali sam citao negde na netu da to zna da zezne rezac ili tako nesto

mora da se otvori ako hocete da se lepo ocisti, kompresor sve nabije prasinu po coskama i gde ne treba on je zavuce jos vise… najbolje je da se pazljivo otvori konzola, ali kad kazem pazvljivo mislim na to ako prvi put otvaras otvaraj i 3 sata ako treba :slight_smile: pa onda polako usisivacem lepo sve pokupis pa zatvoris nazad i to ti je to, od toga bolje ciscenje nema

Aha, na koliko se preporucuje ciscenje?

Sve zavisi pogledas koliko nahvatala prasinu :wink: hehehe nema pravila, ali ajde recimo neko najbolje vreme je na 3-4 meseca, ali opet zavisi sve koliko ti pada prasina…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Uf. Konzola je stara god i po dana, prethodni vlasnik je za tih god dana nije ni cistio, a ja sam usisivacem presao preko otvora. Znaci moram sto pre da je otvaram?

Nije ti moranje ali je pozeljno, pogledaj u tutorijalima imas kako se otvara i slim i phat pa polako…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Pa ja mog jaspera nisam cistio ni jednom za 4 god… Nije ti to “o glavu” ako se ne greje, tj ako se kuler ne pojacava.

Edit: Al’ sam slagao :slight_smile: procistim ga malo svaki put kada stavljam novi flash. Znaci zadnji put kada sam stavljao lt 3.0, a i to je po odavno.
Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Ja sam otvorio mog Jaspera jednom u 4 godine i bukvalno nije imao prasine, jedva nesto malo na kulerima, ocistio cetkom…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Tako ja pre svakog RGH usisam i pocistim neku konzolu, kazem ja teph u jasperu i njemu nije problem da radi. Ja sam se nacistio konzola i to poprilicno najvise jaspera oni imaju duzi radni staz i vise prasine, slim ne pamtim da je neki bio prasnjav da sam bio iznenadjen.

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Kao sto ti je receno, znaci nema pravila, ali tipa vec posle godinu dana se i nakupi prasina, ali ako ti nije problem najbolje je ocistis kad primetis da je pocela da skuplja prasinu, mozda i zamenis termalnu pastu kad vec otvaras i to je to, nemas da brines.

Da, samo mu jos nisi rekao koju termalnu pastu da stavi… Posto ce da ode u prodavnicu i da uzme neku krs pastu… Kako bre tako lupate… Jojjjjj…

savet moj je da ne dira nista oko paste jer nije to posao za svakog, bio sam svedok kako su ljudi skidali X-CLAMP-ove, i sve pogulili plocu pa posle nece konzola da radi, pa normalno da nece kada je pogrebana ploca i preseceni vodovi i slicno…

rezime,

otvori polako, usisaj sta mozes, resto sto ne znas sta je i ne znas kako se radi NE DIRAJ BRE!!! A i ovo ako ne znas ne diraj, bolje daj nekome ko zna…

Prosla me zelja da ocistim konzolu posle ovih postova! :smiley:
slm se, videcu za vikend cu je verovatno otvoriti pa javljam sta sam uradio :slight_smile:

Ovu sam temu ja bio napravio prije mozda godinu ili dvije.

ali sam citao negde na netu da to zna da zezne rezac ili tako nesto

Koja je to budževina, rezač na konzoli :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Najbolje je otvoriti, izduvati kompresorom, i ako umeš, zameniti pastu bar na 2 godine, naravno kvalitetnom pastom.

Tako i komp čistim, tu na obližnji tehnički, imaju kompresor, ali ne mnogo blizu, sa jedno 60-70 cm razdaljine ako je jak, da ne pokida nešto …

I oni ljudi gledaju, i kao: gde bre držiš komp?

-Isto gde i vi, jesi li ga pogledao nekad unutra?
-Pa nisam.
-Pa pogledaj, da vidiš :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

I sledeći put kad odem, dočeka me rečima: Brate, šta je iz mog izašlo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Pasta retko pravi problem izuzev ako se krckala pasta pa postala guma sto na jasperima je retko pre ce da bude fabricki kriva ploca i izaziva los kontakt gpu-hladnjak i overheat to sam video. Bitna stvar na jasper reviziji xclamp fix odrzava temp na jasper nizom nego sa standardnim x-clampom.
Svuda ima prasine pogotovu ako konzola radi ona je uvlaci za hladjenje tu i ostaje, sto vise rada vise prasine.

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2