Castlevania: LOS 2 prvi utisci

Evo posle odigranog demoa da podelim utiske.

Po meni, popravljeno je sve sto je bilo traljavo u prvom delu, i stvarno sve pohvale razvojnom timu koji je slusao kritike fanova upucene prethodnom delu. Prva stvar je free kamera, koja se rotira desnim analognim i imate mnogo pregledniji uvid u borbu ili platforming. Borba je mnogo brza i fluidnija i ovaj put nemate utisak da su lanci kojima se gabriel taba teski dve tone kao sto je to bilo u prvom delu. Princiop borbe je nepromenjen, heavy, light attacks, block, dodge (ovaj put u vidu magle a ne roll-a), naravno dodge counterattack je takodje prisutan, pa ako ste savladali prvi deo, odmah cete se osecati ko kod kuce.

AI protivnika je malo bolji, pa cak i najobicniji protvnici mogu da predstave izazov, pa morate koristit block a ne samo besomucni button mash kao npr sa vukodlacima u prvom delu. Postoji i feed opcija, pre nego protivnik umre pritiskom na B (krug) da Gabriel ispije krv iz protivnika i povrati malo HP-a. Generalno gledano igra dosta lici na Legacy Of Kain Blood Omen serijal sada sto je ako mene pitate itekako dobro.

Sto se tice Light i Shadow magije, ovaj put nije isto oruzje samo druge boje, nego za Light magiju imate mac a za Shadow magiju kandze, i svako oruzje ima drugacije poteze. Princip magija ostaje nepomenjen, dakle light vraca Hp dok shadow pravi masivan dmg, s tim sto su ubacili malo strategije, jer Shadow magija npr razbija stitove protivnicima, pa recimo ako vam dodje mob sa stitom, koriscenje light amgije nije moguce dok ne razbijete stit sa kandzama. Koliko sam primetio ovde su skale magija pune, i kako koristite neku od magija, skala se prazni ali cim prestanente da je koristite skala se opet puni. Dal je to prikazano samo za ptorebe demoa, ili su (falim te boze) izbacili “usisavanje” neutralnih orbova videcemo u full igri.

Sto se tice platforminga, i on je mnogo brzi, jednostavniji i fludiniji. Penjanje je slicno Assassins Creed serijalu, sto znaci da je dovoljno da skocite na zid i onda jednostavnim pomeranjem analoga Gabriel napreduje dalje. Pritiskom na LT (L2), mozete highlightovati put gde Gabriel moze da ide prilikom penjanja kako se ne bi izgubili. Naravno ovo je opcionalno pa ako neko zeli da istrazuje go ahead, ali koliko kontam, platforming je linearan tako da tesko da mozete da pogresite.

Sto se tice grafike tu ne mogu puno da kazem, posto sam demo igrao na PC-ju sa max detaljima i igra je radila 60fps i izgleda lepo. Posto prvi deo nisam igrao na pc-ju nego na konzoli, ne mogu da sudim koliko ce grafika biti bolja. Mada samim tim da i prvi deo izgleda lepo, ne sumnja da ce dvojka da bude ruznija sto se tice grafike

Dakle ako mene pitate, Lords Of Shadow 2 je upravo ono sto je LOS1 treba odmah da bude. Mercury steam je uradio dobar posao, opet, izmenili su sve sto ajde da kazemo nije valjalo u prvom delu i nastavili u istom pravcu. Ako je duzina igre ista kao u prvom delu, ocekuje nas jedna epska avantura kao omaz fantasticnim dugackim akcionim avanturama s kraja 20. veka kojih je nazalost ovih dana sve manje i manje.

Demo je dostupan na Xbox Live-u , PSN-u i Steam-u besplatno a igra nam izlazi za nepunih deset dana

Uzivajte

Pocepo si ga :rock:

ako je sve ovako kako velis, ja placam sladoled :smiley: eheheheh

jer kao sto rekoh u oonij temi za info o igrama, dok mi to sami ne pogledamo nista od toga da se veruje sajtovima za review…

Uh, jedva cekam. Nisam presao prvi deo, bas zbog fiksirane kamere, iako je prvi deo fenomenalan ali ovaj cu odigrati do kraja.

jovane nesreco!!! pa kako bre, prvo ne smeta toliko ta kamera, pa i u God of War je fiksirana pa ne cuh niko da se pozalio… drugo igra je bruka i potrebno je da je predjes zbog price i XP-a naravno :slight_smile:

Sta cekas? Pali prvi dio :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

@studiovpc

A sta da radim, mnogo mi je losa kamera u kecu, to mi ubija zelju za igrom. :stuck_out_tongue:

@Lordish

Uh, nazalost, previse obaveza imam, ne stizem da igram nista. Taman kad dvojka izadje, lepo cu da sednem i da uzivam. :slight_smile:

budi iznad toga aman, igra je brutalno dobra, toliko da ta kamera pada u vodu i ne provaljujes to, tako su je zamislili da je igras pa sta sad…

Pazi vamo, kolko je dobro za kameru u 2. delu, tolko je i lose jer ti u tom slucaju treba jos jedan palac. Dobro je sto mozes da razgledas okolinu kada nema borbe :smiley: