Capcom razmišlja o rimejku Resident Evila 2, ako dobije dovoljnu podršku

Resident Evil 2 ima mesta u srcu svakog ljubitelja horora, jer je u pitanju jedna od najstrašnijih igara u serijalu (posle keca).

Capcomovom čelnik Yoshiaki Hirabayashi kaže da rimejk RE 2 vrlo moguć. “Ako to fanovi žele, ako postoji velika podrška za rimejk te igre, onda će Capcom o tome razmisliti. Stavljamo karte na sto, jer na taj način osiguravamo prestanak glasina jer ne radimo RE2 rimejku u ovom trenutku.” Capcom je ovih dana zauzet promocijom Resident Evila 6 koji u novembru stiže za PS3 i Xbox 360, a nešto kasnije i za PC.

evo i jedne old school slike

Nemas pojma kako si me obradovao

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

E to bi bilo dobroo, ionako sam razmisljao da mozda odigram na emulatoru jer su nenormalno dobre.:slight_smile:

Ovo bi im bio stvarno dobar potez,zarad svih ljubitelja RE-a…Nadam se da ce ovo sprovesti u delo…

Podrzavam ovo 100%. Ako vec nemamo backward compatibility, onda je ovo way to go. Znam da je to tu samo da zarade pare, ali meni ne smeta, ja ih ne kupujem :wink:

kada bi uradili remake i keca to bi bilo ekstra, on je bas bio horor, ono kuce kad iskoci na pocetku preseklo me uh…

Zamislite “Resident Evil HD Compilation” na kojem se nalaze : RE 1, RE 2, RE 3 u HD-u! E to bih kupio neki Limited Edition kad bi bio, i knjizice, i jaknu ma sta god bi bilo…

Ima li kakav link gdje da se da “podrska” Capcom-u?

To i mene zanima jel ima neki link.Mislim sta sad jel treba da ih tapsemo po ramenu ili lozimo nesto, pisemo peticiju ili sta vec :slight_smile: Mislim da kada bi napravili da bi imali extra uspeh jer je ionako konkurencija katastrofalna na polju survival horrora a i baza fanova prvih delova RE je velika.

Pa zar ne idu uz neku Anthology ediciju RE6 svi prethodni delovi?

Ne znam za to… jesi siguran?

na Capcom forumu su sigurno vec traze remake prvog i drugog dela

Resident Evil 6 Anthology Editions To Include Past RE Titles - News - www.GameInformer.com

Zar nije to to? Zasto bi davali diskove za PS1 i PS2 u danasnje vreme?

A to… za PS3 je drugacije jer imaju te igre na PSN-u i nisu HD a Xbox 360 dobija film i RE4 HD

Ja sam mislio na bas HD remake 1, 2 i 3 - kao silent hill

Aha, nisam lepo razumeo, ali i to bi bilo bas dobro, ja razumeo rerelease za sadasnje konzole :slight_smile:

Ma meni u svakom slucaju svejedno, ako ih ne izbace planiram i ovako da ih odigram, ako ih izbace, time bolje. :slight_smile:

igrao sam dvojku pre mozda dva meseca. Koliko god da sam voleo prva tri dela, verujte mi ljudi, vreme je pregazilo te igre i to ohohohoho, i to ne samo graficki. probajte i uvericete se. Poenta posta nije da trolujem, ali bojim se da ako samo unaprede grafiku, da ce lepo secanje na mlade i bezrizne gejmerske dane, biti unakazeno…

Imaju moju podrsku!!!

Ovo je igra koja se ne zaboravlja i uvijek ce mi biti "nova"sto se tice price i onih tajnih kutaka jer ih ima stvarno ali stvarno jako puno igro sam je na ps one i da imam ps one ma brate kakve nove igre i next gen grafika kad je brate svaka igra na isti kalup ovaj kopira ovog ovaj onog (znate na sta mislim) ovo bi stvarno bila velika potraga za ovom igrom jer vidim da vec sad po forumima ima navale ljudi za ovu igru(molim boga da bude i za box).Bas me zanima sto ce na kraju bit od toga.Od mene svakako imaju :da: i sam da se otvori forum na capcomovom websiteu i da bude princip kao za dark solus (ona pc verzija)

Ma bolje da rade na nekim novim igrama mislim na naslove sa novim idejama i imenima , nego da se vadi stalno nešto iz naftalina.
Ljudi misle da će igrajući rimejk uspeti da dožive ono što su doživeli pre mnogo godina igrajući orginal ali neće samo će pokvariti lepo sećanje na te igre ,drugačije su tad okolnosti bile i zahtevi igrača su bili daleko skromniji nego danas.

^^ this