blutut slusalice

Ove zicane CX nesto Senheiser se raspadaju bukvalno (ocajan, ali ocajan kvalitet kabla), i ne mogu vise da gubim zivce na raspetljavanje kablova. Horor.

Kako se bese zovu one neke jeftinije kopije Apple air podova? Znaci, ne zanimaju me nikakvi kablovi izmedju 2 slusalice, iskljucivo u obzir dolazi air pod format, al’ ako moze da kvalitet zvuka i baterija ipak budu pristojni…?

Super su ove Huawei ali preko 200e :grimacing:

Taman sam htio napisati, za Airdots pregledaj recenzije, fino su se pokazale.

2 Likes

Pa te applove od 200 evra imaju u najmanju ruku prosecan zvuk, da je bar to neki vrhunski zvuk pa da ne zalis, ovako je kao i obicno kod njih samo sminka.

1 Like

Kvalitet zvuka manje vise, plasim nekih drugih problema sa baterijom, gubljenjem kontakta, punjenjem… ko zna sta jos.

A da kupis polovne air pods, moze za 70tak eura da se nadju.

A jes, med iz tudjih usiju da stavlja

3 Likes

Ja imam neke Jabra, pisao sam o njima pre. Zvuk je vrhunski i bas sam bio zadovoljan. Sad ih ne koristim jer mi Ćomi nema NFC, a one ocigledno ne mogu se povezati nikako bez tog (i o tome sam pisao pre…).
Cena u prodavnici je 160e, ali sam ih ja u stilu Karana uzeo za 25 :grin:

P.S. Nove, bez meda iz tudjih usiju :grin:

Da, o tome nisam razmisljao :joy: . Da bude jos ironicnije nikada nisam tudje sluske koristio niti sam svoje ikada pozajmio.

1 Like

Samsung galaxy buds.
O zvuku ne treba raspravljati, baterija vrhunska.
Kutijica lepa i prakticna.
E sad cena je oko 120e :grinning_face_with_smiling_eyes:
Ja ih koristim pola godine i prezadovoljan sam

1 Like

Hm, spreman sam na 120e mozda… ako ce me sluziti duzi period.

Al’ svuda su 17-18k…

1 Like

Kupujemprodajem, nove su oko 120
Mozes da nadjes samo polako

Ma jasno da su ozbiljna marka, nego pod “neke” mislih na model, posto ne znam kako se tacno model njih zove. Cak se ne secam ni da li su bas 160e, ali znam da su mi bile preskupe :slight_smile:

Xiaomi Mi AirDots Pro - Mi True Wireless - 100€
Samsung R70 BUDS - 130€

1 Like

Eto i mene na blutut slusalicama, posle dugog neckanja i odlaganja kupovine Galaxy budsa, dobio sam na poklon nesto luksuzniju varijantu u vidu Sony WF-1000MX3. Model je zamenjen novijim MX4, na kome je sve naravno unapredjeno, oblik je ergonomicniji, zvuk je bolji, noise canceling sa nekakvim V1 cipom, pretpostavljam da ima i bolju bateriju. Problem je sto je i stara verzija MX3, makar u nasim prodavnicama i dalje preskupih 30.000 RSD, pa nisam bas siguran na koje trziste Sony cilja sa ovakvim cenama.

image

Slusalice na prvi pogled deluju u skladu sa cenom, crno-zlatna verzija deluje luksuzno, kutijica je mozda za nijansu prevelika da bi se ubacila u neki prednji dzep, ali magnet fino radi posao, iako cete mozda morati malo da nabadate kako bi nalegle nazad na mesto radi punjenja. Takodje zahteva uvezbani pokret za najbolju in-ear poziciju, posto treba da se blago zarotiraju. Baterija traje 6/8h u zavisnosti od toga da li koristite dodatna procesiranja (noise cancel, DSEE upscale kvaliteta itd), a dodatno punjenje od 10 minuta omogucava jos 1h. Uz to dopunjavanje, navodno, omogucavaju i do 24h reprodukcije dok kutijica ne “presusi”.

image

Imao sam malih problemcica sa prvim uparivanjem na telefon, ali bi trebalo da funkcionise prilicno jednostavno i automatski nakon prvog vadjenja iz kutijice. Uparivanje sa sekundarnim uredjanjima preko blututa takodje funkcionise pomalo otezano, ali je izvodljivo - probao sam jos povezivanje sa LG TV-om, o cemu malo vise kasnije.

Aplikacija za android/ios nudi neke dodatne opcije kao sto je firmware update, prioritizacija konekcije/kvaliteta za commuting (user rivjuovi kazu da se cesto gubi konekcija u guzvi), i nudi gomilu drugih customizacija (controle, automatski noise cancel modovi, ekvilajzeri, itd).

Uparivanje ovakvih blutut uredjaja za telefone sa konzolama nije bas jednostavna stvar, konkretno, probao sam na Xboxu SX, zbog toga sto je potreban dodatni blutut risiver/3.5" adapter, koji mozete da prikljucite na dzojped ili konzolu. Mozete da uparite sa smart TV-om, ali je problem u tom slucaju sto je makar na mom TV-u, onemogucen “game mode”, pa je besmislena varijanta za gaming. Za gledanje TV-a takodje nije bas dobro, zvuk malo kasni za slikom. Nisam siguran da li je problem do slusalica ili do LG web os-a ili je prosto tako sa bezicnim slusalicama na TV-u.

Kvalitet zvuka je navodno Sonijev diferencijator u odnosu na ostale modele - nisam bas u mogucnosti da uporedim sa drugim modelima, ali ne treba imati nerealna ocekivanje od bezicnih bubica. Licno preferiram bass preset i smanjene visoke tonove. Noise cancel je ok, ali ne treba ocekivati bas uranjanje u carstvo tisine kakvo je moguce sa vecim zatvorenim modelima. Bolje ce filtrirati ravnomerne sumove kao sto su razni ventilatori i klima uredjaji, ostale zvukove i ne bas - sto ce vas “kostati” 2h u trajanju baterije. Zgodno je sto mozete da ukljucite automatsko prepoznavanje rezima, kada trcite ili hodate zelite da cujete copor pasa, serijskog ubicu ili automobil, dok u kuci i prevozu treba da utisa sve zvukove.

Svakodnevno otpetljavanje kablova je sasvim realan razlog da covek poludi, narocito ako morate uz to i da zonglirate sa prikopcavanjem 3.5" u telefon za direktne pozive, pa u racunar zbog teams poziva/sastanaka - ovo je bolja “work from home” varijanta, javni transport je vec recept za pakao, tako da je osecaj slobode svakako najveci benefit blutut slusalica. Mozete da se setate po kuci, vezbate, slusate podkaste, dok je telefon na solidnoj udaljenosti. Touch kontrole na obe slusalice solidno rade posao, iako cete u pocetku verovatno nehotice stopirati, preskakati pesme, ukljucivati razne modove, dok ne udjete malo u fazon.

8 Likes

Meni kupe jednu majicu i traze da budem srecan. A vidi ti ovo u Bg-u. J…m te madjarska sirotinjo😅

4 Likes

Sve je to lepo ali 30 000 za takve slušalice ne znam, svako ima svoj ukus. Ja sam zadovoljan i sa ovim od 3200 dinara na mol pumpi.


A inače tvoje slušalice su skuplje od mog telefona :smiley:

3 Likes

HUAWEI FreeLace Pro
Ja merkam ove, malo me cena odbija, ali imaju najveće preporuke za sveobuhvatan kvalitet (kome ne smetaju žice na potiljku/vratu-meni lično ne smetaju).
https://huaweishop.rs/product/huawei-freelace-pro-crne
https://consumer.huawei.com/rs/audio/freelace-pro/

Te sa zicom bih bas izbegavao, posebno ako su jos i skuplje od Galaxy Buds. Imam i jedne takve JBL, uzasne su.

Smetaju ti žice ili loše rade?

Nemam pojma zašto su tebi užasne. Jedini problem koji sam ja do sada imao je da kada pustim zvuk secka, ugasim bluetooth i upalim i opet radi normalno. Ali kažu da je to do Androida…