Bleszinski postavio jos jednu sliku novog IP-a

Nisam znao gde je mesto, ali pošto je radio na GoW serijalu koji je 360 ekskluziva, postavio sam ovo u XO deo.

Cliff Bleszinski has released another image of his work-in-progress, this time showing what looks like an adult and child walking along a canal bordering a futuristic city.

As usual, Bleszinski released the image via Twitter. This is at least the fourth image the Gears of War creator has revealed so far. The first two showed a figure in a canyon and a sport played by giants, while the third showed a city, possibly Los Angeles, being ravaged by a storm. The images are all related to the same IP, possibly Silverstreak, and are cropped from larger pieces.

[SIZE=1]Source:Bleszinski posts new teaser image for upcoming IP | VG247[/SIZE]

Slika me jako podsijeca na film The road koji je po meni jedan od ajboljih filmova u zadnjih par godina

Interesantna slika… Gdje dijete gleda? Čuvari sa druge strane? Zašto su u futurističkom gradu a opremljeni kao da je izbila Apokalipsa? … To su pitanja koja bi ja postavio gledajući ovu sliku… Iskreno, zainteresiran sam. Čim vidim “dozu zagonetke”. Ovo može “ispasti” odlično…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Mislim kako se ovdje radi o dva grada.Puno bih trebao pisati o mom dojmu ove slike.Na igri radi CliffyB tako da sto se tice level designa i kreativnosti nema brige