Black Screen prilikom instalacije windowsa

Imam problem sa instalacijom windowsa. Ubacim disk u laptop sve lepo krene, pojavi se ekran “press any key to boot from Disk” pojavi se windows logo, crti disk ucitava, i odjednom sve stane a ja ostanem sa crnim ekranom
Ulazi u bios sve regularno, ali ovde nista

Meni se desavao crni ekran prilikom instalacije cak i pucanje same instalacije zbog loseg citaca/diska. Obicno loseg citaca jer na drugom sve radi super.

Zato sam presao na USB. Preko rufusa napravis Bootabilan USB i nemas frke.Brze ide install i nemam vise tih problema.

Setih se da sam imao problema sa hddom…ubacio neki drugi u laptop i sve sljaka kako treba…al nije mi ni jasno zasto bi pravio tu problem ako ne valja hdd

Definitivno je do hdd-a, i upravo na tom koraku instalacija pristupa hdd i postojećim particijama.
Ukoliko nešto nije u redu, taj korak ne može da se završi, i ulazi u “loop” koji se manifestuje crnim ekranom…
Ume da bude i do čitača, ali se to ranije pokaže, pa izađe poruka vezana da Win ne može da se upiše.

Probaj da opalis format c pre insgalacije

Mirise mi da ces morati da pazaris nov hdd.
Testiraj ga na nekom drugom racunaru sa HDD Santinel ako ima bad sektore i kakav je healt i perfomans. Ako je otislo u majcinu juri nov u supotnom formatiraj ga celog pa kreni sa instalacijom opet. Ali preporuka kao sto kaze @MitraljezaC da ga butujes sa Fleske.

Ubacio sam novi HDD i sredio sve…sa ovim cu videti sta je kad budem imao vremena

1 Like