Bitno RGH obavestenje

VAZNO OBAVESTENJE!!!

TX prestaje da proizvodi CR3 cipove, veoma male kolicine ovih cipova su ostale kod ovlascenih prodavaca cipova, evo i zvanicnog obasvetenja od TX-a:

We have now stopped making the CR3 Lite (actually for a few weeks now so you may have noticed stores have no stocks)

If you do see any stores with stocks make sure you check the serial number and goto serial.xecuter.com - if it does not have one it is a fake and really shit quality one at that. One of the reasons we’ve stopped making them. Many many fakes, terrible quality and we get the blame for it - it’s not worth tarnishing our brand with this junk out there.
If you want to get the exact same features of the TX CR3 Lite then simply get this bundle:

TX CR Xilinx XC2C64A Dev Board Rev C
TX CPU Reset Cleaner Addon
TX CR Multi-Cap Addon
TX Corona QSB CR Upgrade

Zbog gore navedenog vracaju u upotrebu REV C cip, sa dodacima koji ga cine istim kao CR3 (dodaci koji su se koristili samo kod PHAT konzola na RGH 2.0, koje smo mi vec koristili sa REV C cipom) i dodatak za Corona ploce. Tako da zbog toga cene za ugradnju TX cipa, s obzirom na navedenu situaciju bice sledece

PHAT RGH 1.0 - 35e
PHAT RGH 2.0 - 40e
Slim Trinity - 40e
Slim Corona - 50e

Uz TX cip dobijate i serijski broj koji mozete proveriti na serial.xecuter.com kako bi utvrdili originalnost cipa.

Takodje zbog nastale situacije uvodimo alternativno resenje u vidu cipa od drugog proizvodjaca koji takodje koristi Xilinx XC2C64A cip a ima sve navedene funkcije kao CR3, koji se u testiranju od strane mene i kolege M007P-a pokazao kao mnogo bolji cip za SLIM konzole nego TX-ov cip, jer u osnovi koristi isti cip ali ima poboljsane druge komponente pogotovo bitne kod Corona ploca, za PHAT ce se koristiti i dalje REV C ili CR3 dok god ih ima na trzistu, tj vise ce se koristiti REV C jer PHAT konzole nemaju nikakvu korist od CR3 cipa.

Cene sa drugim cipom za SLIM konzole bice:

Trinity - 35e
Corona - 45e (ovde ide dodatno TX-ov CPU addon board na sam procesor, tu ne postoji alternativno resenje, a i nije potrebno)

Alternativni cip ni na koji nacin ne umanjuje funkcionalnost konzole, ni vreme paljenja, apsolutno nudi identicne funkcije kao i CR3, i naravno i dalje imate garanciju od 12 meseci na cip. Kolega M007P i ja smo intenzivno testirali ovaj cip na preko 50 konzola i za SLIM konzole se pokazao kao znatno bolje resenje. Cak prilikom testiranja odredjene konzole su odbijale da rade sa TX cipom dok su sa drugim cipom radile odmah po prvom paljenju. Alternativno resenje ali provereno i pouzdano, vec skoro 2 godine prisutni na trzistu niti jedan jedini problem sa njima. Vecina RGH konzola iz XBR Shop-a je dolazila sa ovim cipovima i nije bilo nikakvih problema.

Naravno i dalje stoji da je TX poznati brend, ali nisu jedini na svetu koji se bave proizvodnjom cipova za RGH, cak sta vise nisu ga oni ni izmislili vec francuski hakeri Tiros i GliGli, ali TX imaju jaci marketnig te iz istog razloga vaze za popularnije, ali nije zlato sve sto sija ;).

Tako da i dalje nastavljamo punom parom RGH :slight_smile: