Battlefield 2042 OPEN BETA (Diskusija i prvi utisci)

Po meni to nema veze sto je tako bilo za bombe kada je ocaj za koriscenje.

Isto tako je i BF 1942 prva igra pa vise ljudi hoce da bude 4 iako nije zato nastala ako vec pricamo o korenu.

Igra ima brutalan potencijal ali nece se slusati casual gameri ili bf fanatici nego ovi smaraci. To je ono sto sam pisao pre god dana kad je bila rasprava oko bf v. Zaboravite stari bf. Nikada nece biti isti. Kao sto sam tada rekao, to je kao FIFA.

Meni se sve manje svidja customizacija oruzja u toku igre. To mi je bas ocaj. I nekako su mi sve puske dosta slicne. Imam isti osecaj ne znam zasto.
Cudan raspored klasa. Ne znam za ove helise da li bi bilo bolje da support moze sebe da puni i dopunjuje AA da skida helise. Na primer na B tacki su veliki OP pogotovo ako ih ima dva ili tri.

Isto tako XP. Kakav ocaj scoreboard. Jebo ih squad play vise. Ne svidja mi se bez klasike tj hocu da vidim XP.

Inave iz BFV bih ostavio punjenje tenkova, aviona i helisa po onim support stanicama. Bolje je tako. Ovako bez limita smara. Napravio bi se balans neki.

1 Like

Izvinjavam se za mali off ali imam repliku :joy:

TITANx - najbolji squad na svetu u Ace Combat 7
Upario me u mec sa njima dok su vezbali, ovo je rezultati

ps. pazi samo da ti se ne zavrti u glavu :grin:

Silk - jedam od najboljih BF pilota je juce isto rekao da su avioni uzas, ja nisam bio nikad u BF odlican pilot, prosek da, al ovo je bas uzas trenutno

1 Like

Uh… :laughing: Najgora stvar ikada po mom misljenju.

Ali da, dobro si me podsetio za scoreboard! Isto jedna stvar sto mora biti promenjena… sto rece @xX8Lampard8Xx kao krvnu sliku da citas… :sweat_smile:

1 Like

Jedva cekam da vidim breakthrough kakav ce biti.

Pokolj. Sa ovim vazdusnim napadima.

I jebes mi sve ako shvatam kako radi spotting :rofl:

Ista priča, samo da ne ukake breaktrough mode, ako to urade, ogroman broj starih BF igrača će jednostavno zaboraviti na BF2042. Iskreno ne pamtim kada je ekipa zadnji put igrala Conquest mode. Samo se igra breaktrough na BFV, rush na BF4 i operacije na BF1.

Zato sam i pisao da tu može da bude ogroman meatgrinder i da vrlo upitno šta će se desiti sa modom zbog velikog broja igrača, a sada i vidno vozila raznih vrsta. Plus u matematiku su se umešali i operateri sa svojim super moćima. Ili će svaka mapa biti pretvorena u haos kao što je Metro-Locker-Underground fazon, gde se gine nemilice i brzo dosadi ovakav tempo. Ili u boljem slučaju će tačke biti razvučene i nadam se izbalansiranije stanje sa vozilima, pa da vuče u stranu Hamada mape iz BFV, gde ima puno taktiziranja. Sve se nadam da su naučili lekcije i da će se ponoviti scenario sa Pacifik mapa iz BFV, tu su uboli balans svega.

Edit:
Jedva čekam petak veče, da zasednem ko čovek sa ekipom na sesiju od 6-8h i da vidimo, šta se može izvući iz BF2042 bete. Ovo pojedinačno ili sa samo par ljudi nije pravi osećaj. U petak bi trebalo da nas bude barem 4 puna squad-a.

1 Like

Ja stvarno ne znam koja je fora s helikopterima. Ovi likovi kao da su rodjeni u ovoj igri u njima. Nerealno je. Oni rokaju sve zivo, pesadiju, kola, tenkove, avione druge helikoptere.

Ja kad sednem ni priblizno.

2 Likes

Sinoc jedino uspeo da pokrenem heli :sunglasses: verovatno treba dvojica da voze, kada uzmem da pucam onda staje motor i padam :rofl: avion sam sinoc vozio kao kamikaza, kontrole su vrlo nakaradne, pobio sam dosta (verovatno botova, jer igrače ne bih uspeo da ubijem), i vise vremena proveo u trcanju po ogromnoj mapi :grin: igra je bagovita, ima problema sa osvetljenjem u nekim momentima, recimo dok sunce bije u tebe a trčiš kroz šumu… par njih je vozilo neka vozila koja se ne vide, grafika je odlična, ali ne baš sve, o nekim stvarima bas i nije vodjeno mnogo detalja. Sve u svemu nije los multiplejer, nisam ljubitelj, ali sam sinoc na brzaka skinuo igru i opalio 2 partije.

1 Like

Bojali smo se aviona, ali je Heli presudio. I ja kad god sam igrao predobro igraju sa helijem, ne mozes ga ni uhvatiti.

Generalno mislim da kenjamo previse, igra je beta, da je gotov produkt treba im usi zavrnuti, al ajde da se nadamo da ce igra uspeti sto iskreno zelim.

I ja sam na početku trčao ko lud, ali imas opciju da se samounštiš :rofl: pa samo uradiš deploy na sledeću tačku

2 Likes

E ovo mi je trebalo :grin:

1 Like

Da, definitivno trebaju ubaciti samovodeće rakete sa zemlje, sa ovim običnim rocket launcher nema šanse da pogodiš išta u vazduhu …

Imas ga vec, kad izaberes sa desne strane imas da oznacis za vazdusne mete, ja sam to skontao tek juce kad su vec preterali i trazio makar kamen da ih gadjam :grin:

1 Like

Kakva ludnica je ova igra. Tornado i rocket launch…

Postoji elegantnije rešenje - redeploy :joy:
Ali znam na šta misliš.

Moze da se pozovete vozilo za transport da padne tu (LB + RB)

Znaci dobijamo BUT (Battlefield ultimate team) :rofl: i kartice

Na temu aviona.
Iskreno se nadam da ce ovo popraviti

Sto se tice helikoptera, igrao sam vise sa MD540 Nightbird.

Toje onaj sto ima u transportu, mali.

Najbolja opcija protiv pesadije. Moze lako s njim da se naredja 2, 3, 4 killa kada su u blizini jedan drugog. Nema nigde opcije za sensitivity inace bi bilo jos preciznije.

Igra li ovo neko na ps4 (vanila ps4), i kakvi su mu utisci po putanju grafike?

Jesam li jedini koji ne vidi neki graficki napredak u odnosu na prethodne igre na last-gen konzolama?