BATTLEFIELD 2042 (AOW, Portal, Hazard Zone) (MT)

Izasao najnoviji patch posle toliko meseci. Evo sada cu da odigram koju da vidim kakve su performance na Xboxu. Prvo sto vidim je da konacno moze na kraju runde da se pogleda tabela. Aleluja. :grin:

Sada neka krenu da pumpaju neki kontent, nove mape oruzja… fali. Probili su svaki termin.

3 Likes

Pa tek sa prvom sezonom koja treba da izađe na leto… Ali i to je pitanje da ne odlože za jesen kakvi su genijalci. Pogotovo što su rekli da sve mape prerađuju…

Ja ga ponovo igram aktivno zadnjih nekoliko dana, prošla me frustracija. Opet mi je sve ok, toliko sam se navikao da sam na kraju svake runde 1. ili 2. na tabeli, dok recimo u BF4 više uopšte ne mogu da se snađem. Ali, fale nove mape i oružja, baš je ovo tanko trenutno. 3-4 mape se mijenjaju i to je to.

Kaleidoscope mi najviše odgovara, uz Orbital. Sa druge strane, ima dvije tri mape koje bace u depresiju kad ih vidim. Baš jedva čekam novi content

1 Like

Bf4 je i dalje najkompletniji bf ikad i sa mapama,naoružanjem i vozilima

3 Likes

Tako je. Pored toga, meni lično i omiljeni BF.

Ali hoću da kažem da sam se toliko navikao na 2042 da se sada jedva snađem kada upalim BF4.

Ubacili su dosta quality of life promena. ON OFF su promenili u nesto razumljivo, ubacili su HUD scalling, moze konacno da se menja velicina mape i svih ostalih hud elemenata. Pokazuje koliko igraca fali na serveru pre nego sto se pokrene itd itd. UI je dosta izmenjen sa strane logike i u neku ruku dizajn. Pitanje je samo zasto je trajalo ovoliko dugo. Performance na PCu su DOSTA bolje, na xboxu i dalje imam nekada onaj rubber banding.

Sada je jako bitno da najkasnije od leta krenu kontent da pumpaju. Ako bude jedna mapa samo mogu komotno da prekinu support za igru i predju na neku drugu igru.

Bez 4 mape nemaju sta da traze na leto…

Skinucu da probamo veceras ili sutra

Probao sam juče posle update-a BF2042 i moram priznati da je napokon u ok stanju igra. Ono što me je najviše frustriralo je detekcija pogodaka kada se puca, sada je sredjena. Dodaci za puške napokon rade različite stvari i to se oseti, recimo da ako stavite dugu cev na pušku, dobije se veći domet i puška postaje preciznija, i obrnuto, sa kraćom cevi manji domet.

Odigrao sam nekih 5-6 partija i nisam primetio neke gluposti, tako da bi se moglo reći da su napokon sredili igru. Ovakva je trebala da bude u startu. Kreteni, trebalo im je 6 meseci da je dovedu u red. Sada kada je igram, imam onaj poznati BF osećaj i sve je na svom mestu.

Postoji osećaj da fali sadržaj, odnosno nedostaju nove mape, ako ne dodaju barem 2-3 sa letnjim update-om, opet će biti fail. Tako da sada zaista držim palčeve da se to dogodi.

1 Like

Danas sam se ubedačio, taman kada su sredili igru, nema igrača. Probao da pustim u jutarnjim časovima, kao 1-2 partije i dalje sa obavezama, kad ono prc. Nema ljudi, grad duhova, pustio breaktrough 64, fali 12-15 igrača da bi startovala igra. Probam mod 128 igrača fali 25+. Pokrenem portal, a tamo slovom i brojkama 3 servera sa po par igrača. Totalna tuga.

Izgleda da se ponovila ona stara, kasno Marko na …

1 Like

Ako je ubace u ea play ili puste neko vrijeme da bude free weekend onda možda privuku neke igrače

Ja sam jutros igrao dosta, jer sam na odmoru, ali mi je crossplay ukljucen. Bez crossplaya evo ni u ovo udarno vreme ne moze da mi nadje partiju. :unamused: vecina odustala.

ded gejm

1 Like

Igra trenutno nije losa, ali je relativno mrtva. :wink:

3 Likes

Evo malo pozitivnih vesti vezanih za igru, tj, obecanja sa EA earnings call-a: :crossed_fingers:

2 Likes

Juče je bilo tačno 6 meseci od izlaska igre.

Novih mapa: 0
Novih oružja: 0

Ništa novo osim nekih bezveznih random novih skinova.

6 meseci, lajv service. Mislim znam, sažvakana tema sto puta, i igramo je ukupno nas deset.

Ali da igra i dalje ima neverovatni stutter i kočenje do tačke da je neigrivo mi je apsolutno mind-blowing. I to samo na xboxu. :expressionless:

U medjuvremenu u DICE:

pije se šampanjac, kolačići i petkom eto baš danas imaju zajednički doručak od mojih para što sam kupio igru na tri platforme.


Pritom social media manager je napustila Dice, prešla u FallDamage, jer ko normalan želi trenutno da bude u toj poziciji u toj kompaniji.

My disappointment is unmeasurable

5 Likes

Slave jer su te tri puta zajebali :rofl:

3 Likes

Bas… Zaradili pare na staroj slavi (staroj 10 godina) i okorelim fanovima.

1 Like

Zapravo 4 puta, kupio sam bio i BFV. :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 Likes

Zato i imaju pare za šampanjac :joy::joy::joy:

1 Like

Meni je igra napokon u igrivom stanju. Odnosno sve funkcioniše onako kako bi trebalo. Ali uvek postoji neko ali, koje je u ovom trenutku ogromno.

Nema novog sadržaja, a stari i dalje nije onakav kakav se očekuje od jedne BF igre. Mape koje posatoje su osrednje u najboljem slučaju, a pozicije na njima su očajno postavljene. Breaktrough za 128 igrača je neigriv i čisti je haos, taktike jednostavno nema. Breaktrough za 64 igrača je još i ok, ali opet tačke za osvajanje/branjenje su loše postavljene.

Pre 1-2 dana je bilo u rotaciji TDM i odlično je radio, šteta što su ga sklonili. Zatp je sada ubačen Rush, ali iskreno nije dobro uradjen, opet loše postavljene tačke i nikako ne leži sa operaterima.

Moraće nešto ozbiljno da promene na bolje sa ovim update-om koji dolazi početkom leta, jer ako toga ne bude, to će zaista biti kraj igre.

1 Like

Season 1 izlazi početkom Juna. :+1: