Batman: Arkham Knight PC system requirements revealed

Nvidia has published the minimum, recommended, and ultra PC system requirements for Rocksteady’s Batman: Arkham Knight.

To get the game to run you’re going to need a 64-bit operating system, an Intel Core i5 processor or better, 6GB of RAM, a GeForce GTX660 or better, and 45GB of hard drive space. If you really want to game to shine though, you’re looking at an i7 processor, 8GB of RAM, a GTX 980 graphics card, and 55GB of hard drive space.

The full specs are below:

Minimum

OS: Win 7 SP1, Win 8.1 (64-bit Operating System Required)
Processor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
Memory: 6 GB RAM
Graphics Card: NVIDIA GeForce GTX 660
Graphics Memory: 2 GB
DirectX®: 11
Hard Drive Space: 45 GB
Recommended

OS: Win 7 SP1, Win 8.1 (64-bit Operating System Required)
Processor: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics Card: NVIDIA GeForce GTX 760
Graphics Memory: 3 GB
DirectX®: 11
Hard Drive Space: 55 GB
Ultra

OS: Win 7 SP1, Win 8.1 (64-bit Operating System Required)
Processor: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics Card: NVIDIA GeForce GTX 980
Graphics Memory: 3 GB
DirectX®: 11
Hard Drive Space: 55 GB
Batman: Arkham Knight is set to launch on June 23 for PlayStation 4, Xbox One, and PC.

http://www.egmnow.com/articles/news/batman-arkham-knight-pc-system-requirements-revealed/

Recommended i Ultra se razlikuju samo po grafici, i to u oba slučaja se traži 3GB VRAM-a. Ovo je prenapumpano sigurno, s obzirom da je Nvidia izbacila zahteve, verovatno da bi prodavali GTX 980. Mislim da će za Minimum trebati 1GB grafa, za Recommended 2GB i za Ultra 3GB. Ali videćemo kad igra izađe, s obzirom da je Nvidia sponzor, ništa me ne bi čudilo.

Moj toster iz buducnosti ce ovo pokretati bez frke…

Ovako i moja baba moze da pise programe, za ultra stavili najjacu grafiku danasnjice. Optimizacija na nivou. ._. Ako to ultra ne podrazumeva igranje u 4K i 120 fps, onda dzaba sve. Al sto Dante rece, moguce da Nvidia namerno pumpa.

Nisam PC gamer ali ovo je stvarno previse. Sve super, grafika, 1000 fps-a ali sto je previse previse je. Ne znam kako ce steam box uopste parirati kad ce svake godine biti prevazidjen u svakom smislu!

Ne znam kako ce steam box uopste parirati kad ce svake godine biti prevazidjen u svakom smislu!

This!

  • Ma nema šeme da će biti toliko zahtevna igra sem ako bude loše optimizovana u šta stvarno sumnjam obzirom da je Rocksteady poznat po skroz dobro optimizovanim igrama, tako da I call bull****!

Prvo kejate kako je current gen slab, pa kejate kako su napucani hardverski zahtevi. Pa make up your mind vise, stvarno.

Po meni je ovo sasvim opravdano samim tim kako igra izgleda.

A sto mora da se pa igra na Ultra? Gde ima ovaca, biće i sisanja.

Pa zato sto nijedan ekstrem nije dobar. Zlatna sredina je kljuc svega, pa tako i u ovom slucaju.

Ja cu uzivat u igri, a ne u specifikacijama…

Ja sam razmazen po tom pitanju. Volim kad je sve na ultra. Inace ne vidim poentu napredka. Hocu da svaka sledeca igra koju igram izgleda bolje od predhodne!
Ali po meni ovo i nije igra za PC ne zelim da je igram nigde drugde sem na konzoli :slight_smile:

Mislim da se pod Ultra misli na 4K rezoluciju, jer će igra podržavati 4K. U prethodnim slučajevima kod igara koje podržavaju 4K se Ultra baš na to odnosilo.