Aurora - novi alternativni dashboard

Ajde da ne otvoram novu temu radi ovog mozda n00bovskog pitanja. Hocu da isprobam Auroru pa kontam da mi treba i najnoviji daschlaunch, ako i ne treba trebace mi za Link. E sad, pitanje glasi, kako da vec postojeci dashlaunch v3.10 updatujem na ovaj posljednji? Da li samo pokrenem novi xex file sa usb-a i on ce sam da ga updatuje ili se dashlaunch sam updatuje kad je konzola na internetu? Da li treba prvo da izbrisem stari folder pa da instaliram novi preko xex menu? :smiley:

Ne moras da updateujes dashlaunch patcheve, samo instaliraj auroru kao sto sam napisao NmY isto kao za FsD nema nekih zahteva i potreba za updateom. Ako radi fsd radice i aurora

Ok, hvala. Inace, pitam za svoju jasper phat konzolu, ne za onu slim koju si ti odradio. :slight_smile:

Pa nazovi auroru folder kao FSD folder freestyle ili kako se zove da ne moras da editujes launch.ini od igre :slight_smile: Ukapiraces sta pricam sam vrlo je lako :wink:

Ako nekom treba ovdje ima sve lijepo objasnjeno

Imam vec duze vremena uporedo Auroru i FSD. Jedini sto me jos drzi za FSD jeste mogucnost ocitavanja temperature, kontrolisanja brzine obrtaja i jos neke sitnice. Zato zelim i dalje da imam oba, ali vec imam problem.
I FSD i Aurora koliko sam ja skontao u svojim folederima skidaju TU za igre.Pa imam 2 pitanjca:

  1. da li mogu da obrisem u FSD/DATA/TitleUpdates, da nemam duple od Aurore. (Tj da li nece da mi crashuje FSD ili tako nesto)
  2. da li brisanjem celog FSD-a , kada to zelim gubim svoj gamer profil koji mi se nalazi na Internom HDD-u?
  1. Napravi back-up i probaj, eventualno ćeš na Aurori morati odraditi re-download TU

  2. Ne gubiš profil, također možeš probati odraditi back-up i vidjeti šta će se desiti

Ajde pa javi sta se desilo, i ja imam oba dasha pa me ista stvar interesuje. :slight_smile:

Ljudi da li može i kako da se pristupa hard disku xbox-a preko Aurore? Da li ima opcija kao u FSD-u da se pristupi preko FTP-a ili Samba servera? Takođe me interesuje da li postoji mogućnost manualnog ubacivanja cover-a, screenshoot-ova itd.

Ima. Isto ti je kao i u FSD samo sto suti psw i username ovog puta xboxftp. Dakle, my computer pa upises ftp://ip adresu, upises gore navednu lozinku i username i eto ga.

Malopre sam probao i neće. Promenio sam sifru i user u arori na “xbox”. U FSD-u sve normalno šljaka. Moguće da sam prevideo neku opciju?

Jesi uspio? Meni radi svaki put na aurori, ne znam sta si mogao da previdis. :confused:

probaj sa dashlaunchom da upalis FTP imas u parametrima.

Instalirao sam novi Dashlaunch i radiiii!!! Imao sam neku stariju verziju (mislim da je bila 3.07), čim sam ubacio 3.16 proradilo je :slight_smile: Hvala vam dobri ljudi još jednom :slight_smile:

Da li nekako može da se podesi kontrola kulera (temperature) u Aurori?

Kazu strucnjaci da ne moze, moras u dashlaunchu.

Šteta - prešao bih na Auroru skroz počela je da mi se sviđa samo još da ima te neke sitnice koje ima FSD… A čemu služi onaj Unity login?

Unitiy ti sluzi za skidanje covera i title updatesa. Bila je slicna stvar i na FSD cini mi se.
Ja sam izbrisao FSD i presao na Auroru potuno. Najvise zbog online posrske koju ima, coveri, TU isl, a i nije toliko ruzna kad je malo izmijenis i naviknes se. :slight_smile:

E jeste ali je bio onaj JQE360 valjda… Jel to funkcioniše uopšte? Aurora je fenomenalna, uspeo sam promenom Xbox Marketplace-a da poskidam cover-e (osim za jedan naslov - Kinect Mars Rover Landing - samo njega nije našao), temperatura mi se vidi na Guide dugme kada pritisnem, a podesio sam kuler iz Dashlaunch-a. FTP mi radi za kopiranje igara tako da ću je još malo testirati i definitivno prelazim na Auroru! :slight_smile:

A jel ima i ona fora za mrežno igranje na privatnim serverima nešto slično je bilo u FSD-u valjda? Takođe bih voleo da mogu da ubacujem custom cover-e i menjam teme to još treba da provalim :slight_smile:

Jqe360 vise ne radi koliko sam upoznat. Kod Aurore mi je super stvar sto je dosta brza od FSD-a.
Napravi Unity nalog i spoji ga sa xboxom. Nalog pravis na xboxunity ne znam tacno domen xD Potom ga spojis sa konzolom, upises tamo pod unity svoje username sa sajta i zatrazis code. Trazice ti password od profila koji si napravio na unuty sajtu i ako si sve kako treba napravio izbacice ti nekakav kod. Poslije toga, probaj opet da isforsiras download covera. Nekad se zna desiti da pise da downloadije a nista se ne desava, u tom slucaji spamuj download opciju dok ne proradi. A sto se tice xboxunity sajta mozes odmah vidjeti ima li cover od te igre. Samo odes na sajt i upises title id od zeljene igre i ides na covers. AKo zelis neki custom cover samo ides na push to xbox i nakon nekog vremena ce ga sam postaviti. Takodje mozes da mijenjas teme i pozadine i to jako jednostavno, samo ubacis jpeg slike u aurora backgroinds od aurora foldera. Imas sve objasnjeno na www.realmodacene.com da ti ja ne palamudim sad xD
Ja sam sebi promijenio i HUD ikonice i ubacio sijaset pozadina. Na gore navedenom sajtu imas i dosta finih skinova za download. Nadam se da sam bio jasan posto pisem sa telefona gdje sam ne pismen xD

mali edit: Realmodscene je sajt xD