Assassin's Creed III - Novi Engine, Nova Kamera, Info o Protagonisti, Animus 3.0

Imamo tonu novih informacija o AC3 koje samo čekaju od vas da ih pročitate, tako da, bacite se na posao. :slight_smile:

Čini se da će ovo biti najbolja i najveća AC igra do sada. Cilj developera je bio da ostanu pri dobrom starom konceptu AC serijala, ali ujedno i da probaju nesto novo, što je i logično jer je poslednja igra u ovoj trilogiji.

[SIZE=4]SPOILER ALERT! Upozoreni ste.[/SIZE]

No da krenemo mi sa informacijama:

  • Biće totalno nova okolina i novi, svemoći načini da je iskoristite u svoju korist.

  • Cinematic prezentacije će se produžiti preko borbenog dela i samim tim će moći mnogo bolje da “ispričaju svoju priču”.

  • Period u kojem je pravljena ova AC igra je najduža u poređenju sa bilo kojom drugom igrom u serijalu (3 godine). Čini se da se igra pravila uporedo sa ostale dve igre u serijalu (Revelations i Brotherhood).

  • Igra priča priču između Templara i Amerikanaca. Cilj nije pobediti u ratu, već ispričati priču novog protagoniste.

  • Imaće novu kameru, koja će se fokusirati na najbolji moguću položaj u zavisnosti od akcije.

  • Radiće na sasvim novoj verziji Anvil engine-a.

  • Protagonista je sin od indijanske majke i britanskog oca vojnika.Naziva sebe Connor, ali mu je pravo ime Ratohnhakéton (svaka čast onome ko pročita njegovo ime). Rođen u Mohawk, sticajem okolnosti se susreće sa Assasinima u potrazi za pravdom.

  • Connor je tih i cutljiv tip, jezik koji on govori je samo onaj kroz borbu. Za razliku od Ezia, on se bori za pravdu a ne zbog svojih problema tj. osvete.

  • Oblasti koje će igra obuhvatati su Boston, New York i veliki deo sela. Seoski predeli će biti jedna trećina igre, i mnoga dešavanja će se tamo održati. Seoski predeli su isto tako 1.5 puta veći od Rima iz Brotherhood-a-

  • Protagonista će se boriti na strani Amerikanaca (što me to ne čudi), a glavni neprijatelji će mu biti George Washington, Benjamin Franklin i Charles Lee. Ipak, to ne znači da su Amerikanci dobri a Englezi loši, ne zaboravite da su Templari svuda.

  • Godišnja doba će se menjati tokom igre, što znači da će leti sunce žarko sijati, dok ćemo zimi gledati prelepe bele predele.

  • Možete ubijati sa tomahawk-om i nožem.

  • Borbeni sistem i stealth će biti redizajnirani, čime će Connor biti upoređivan sa Predatorom. Igrač će moći da se penje na drveće i na ostale delove prirode, moći će da koristi dual-wielding oružija ( sekirče i tomahawk su jedna od opcija).

  • Biće zagonetki kao i u The Truth, samo što ih neće davati Subject 16.

  • Desmond će se naći u Animusu 3.0 i ulaziti u mnoge nevolje.

  • 100% sync u memorijama se vraća, ali ovog puta ćete biti nagrađeni ako završite misiju sa 100% sync. Isto tako, biće i checkpoint-i, tako da nećete morati da igrate celu misiju ispočetka.

  • The Brotherhood, iliti the Assassin’s Guild, će se vratiti u nekoj formi, ali opet, drugačije nego kako se mi sećamo.

  • Bićete u mogućnosti da koristite ljude kao štit, i nema više iritantnog target locking-a, tako da su se borbene mehanike promenile (hvala Bogu).

  • Postoji i fast travel sistem.

  • Neće više biti Mercenaries, Thieves, Courtesans, Romani, i ostalih, ali će biti zamena za njih.

  • Den Defense iz Revelations se neće vratiti u ovoj igri.

  • Cilj je da se napravi next-gen igra za ovu generaciju konzola.

  • Biće multiplayer, ali nema daljih informacija o tome.

Očekujte veliki broj novih informacija u narednih nekoliko dana.

Jedvam cekam, da izadje. Vidim ja da cu ponovo da sanjam avanture assassina.

Volim ovaj serijal ali me već počeo polagano smarati, ovim trećim djelom možda dođe do prijeko potrebnog osvježenja. Ovo što se najavljuje skroz mi se sviđa. Još indijanac koji krlja bledolike, milina. Dobro poluindijanac, oca mu j…

Ovo je sjajno, samo ću linkovati ka tvom post-u i gotovom moj posao na portalu haha

Igra ce biti super,malo mi je cudno sto se radnja desava u americi,ali ostalo je fenomenalno.

Koji portal?

Mislio je na glavnu stranu, pretpostavljam.

Da da, i ja sam shvatio velicinu gluposti koju sam izrekao kada je vec bilo kasno. Eto da malo doprinesem temi, pojavila se informacija da ce AS III imati online multiplayer za 2-8 igraca, te online co-op za 2-4 igraca

Uh, igrica je vrh!jel se zna neki datum izlaska igre?

Oktobar 31. 2012.