Assassin's Creed Codename Red

Zadnji boss Mica Ubica i FT1P

https://x.com/alvador816/status/1721900116293066819?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

In Assassin’s Creed Red, Yasuke was a slave traveling on a slave ship when it was attacked and everyone was killed, including his lover, but he survived.

Yasuke was then rescued and brought to Japan, where he learned the way of the samurai under Nobunaga’s service.

Oprosti im Bože, ne znaju šta rade …

Šala na stranu. Istraživao sam vezano za Yasukea i zanimljivo je da u istorijskim knjigama se nigde ne spominje crni samuraj dok sa druge strane je opšte poznat medijima tj u filmovima, serijama i anime serijalima. Da je zaista toliko bitan, bio bi apsolutno sigurno spomenut kroz neku od knjiga. Na momente mi izgleda kao da je izmišljen lik samo kako bi podržao opšte poznatu modernu kulturu…

Itekako je postojao i itekako je stvarna istorijska licnost, pominje se da se japanskim istorijskim arhivama, zna se da je ratovao za feudalnog warlord-a Odu Nobubagu (koji mu je i dao to japansko ime), zna se kad i u kojim je bitkama ucestvovao, zna se i da ga je u Japan doveo jedan portugalski misionar (i da verovatno nije bio rob) e sad ono sto se ne zna o njemu je gde je rodjen (verovatno Mozambik s obzirom da je to bila portugalska kolonija ali ne zna se pouzdano), koje je njegovo pravo rodjeno ime, njegov maternji jezik i njegova krajnja sudbina i gde je i kako okoncao zivot jer nakon odredjenih dogadjaja u kojima je bio akter vise se ne zna nista o njemu i njegovoj sudbini.
Tako da njegova biografija je dobrim delom misterija i nepotpuna ali nema sumnje da je postojao i da je stvarna istorijska licnost.

Inace mislim da je potencijalno odlican protagonista za igru i eto malo osvezenje za serijal i nesto novo, ono dosad videli smo gomilu raznih istorijskih licnosti kroz serijal ali jos nismo imali stvarnu istorijsku licnost za protagonistu, pa evo sad dobijamo i to. :wink:

Pominje se u spisima i knjigama, kao crnac i još jedan lik sa njim kao indijac.

Pominje se i kao rob koji je preživeo brodolom i onda mu se gubi svaki trag u japanu jer je poslat negde tamo odakle znam, par godina posle se pominje ovo gore što sam napisao.

I sve ostalo šta kaže fabricio

“On the 23* rd of the Second Month, a blackamoor came from the Kirishitan Country. He appeared to be twenty-six or twenty-seven years old. Black all over his whole body, just like an ox, this man looked robust and had a good demeanor. What is more, his formidable strength surpassed that of ten men. The Bateren brought him along by way of paying his respects to Nobunaga. Indeed, it was owing to Nobunaga’s power and his glory that yet unheard-of treasures from the Three Countries and curiosities of this kind came to be seen here time and time again, a blessing indeed.”

Iskreno za tog Indijca ne znam i koliko mi je poznato nije bilo nikog sa njim, takodje ne znam da je preziveo ikakav brodolom vec koliko mi je poznato dosao je u Japan sa jednim portugalskim misionarom.
.
Inace za ovo dole u vezi njegove visine i snage, gledao sam neki dokumentarac onih koji su se malo dublje i ozbiljnije bavili njegovim likom i delom, trazili sve moguce informacije vezane za njega, itd i zapravo nije bio nesto sad ogroman ili neki div, prema prevedenim zapisima bio je negde malo preko 180 cm visine (mozda negde izmedju 180 i 185) i relativno prosecne gradje i gabarita ali s obzirom da su Japanci (jos pogotovo tada) svi ko kikirezi i verovatno tad prosecna njihova visina je bila ispod 160 onda verovatno on sa 180 (ili koji cm vise) im se cinio kao div.
Ono sto neki zapisi govore o njemu je to da je dosta brzo ucio tehnike borbe, vestine ratovanja kao i japanski jezik (sto bi se reklo danas bio je veliki talenat) i da je bio odlican vojnik.

Kao neko ko vrlo dobro poznaje Japansku kulturu i istoriju, svakako da mi je ime Yasuke poznato. Al opet napominjem da ga nisam primetio ni u jednoj literaturi koju sam čitao, izučavao. Mogao bih malo više da se aktiviram na tu temu pa da vidimo šta su puste želje zapadnjaka a šta istina. Internet je moćno mesto, ali nije sjajno jer se podacima dosta lako manipuliše. Ima šanse za tako nešto jer je Oda Nobunaga bio dosta otvoreniji u odnosu na drugu dvojicu, Iejasua i Toyotomija, i rado je otvarao granice strancima. Pročitao sam da je Yasuke svoj život okončao nakon smrti Ode Nobunage, al opet to je info sa neta tako da sam ga uzeo sa odredjenom dozom rezerve. Nadam se da ću naći neku literaturu koja je nastala za vreme vladavine Ode, jer tu mora da se spomene.

Panderverse?

1 Like

@Fabrizio_Tagliano u to vreme, mozda oko 145cm. 185 bi bilo kao 220cm u danasnje vreme. :thinking:

Sto doduse ne treba da zavara. Ljudi su bili nezamislivo fit, borbeni, i snazni - u proseku. Mi smo danas mekani blobovi koji ne bi izdrzali godinu dana u takvom svetu.

Tako da je samo visina porasla, ali je fizicka snaga u drasticnom padu, sto vise ides u proslost, sve je veca razlika. U neandratalskom dobu, zenka bi na primer mogla da iz dva udarca ubije svarcenegera u njegovoj prime formi i nosi ga 10 kilometara na ledjima.

Samurajski oklop je jedan od najlaksih a tezak je bio od 5 do 25 kila. Probaj da stavis prsluk od 10kg recimo da bi stekao osecaj sta to radi za muskulaturu.

Kazu, prosecan bas teski prosek pre 1000god je bio u snazi kao danas vrhunski sportista.
Za prsluk sam probao u vojsci i dodatna oprema :neutral_face:
Samo zastitni prsluk (medju rajom koja nije sluzila vojsku poznatiji pancir :grin:) ima oko 10kg

1 Like

https://x.com/assassinscreed/status/1790049553745412369?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

Vise verujem tebi brate nego ovom fake af samuraju malom :rofl:

1 Like

tjBsz76

6 Likes

Znam da je svima dosadimo ali mene bas opusta.
Jajedva cekam da izadje :grin:

Meni se isto igra ovako nešto

Kapiram da je sve na isti kalup. Ali stavim na lagano, opusteno idem kroz pricu, otvorim sve i uzivam.

Koliko god se trudio ne mogu ove igre da svarim. Pokusao sam Mirage i nakon sat vremena obrisao. Jednostavno su prevazidjene

Ima baš loših assassina ali mirage je jedan od boljih…

3 Likes

Zakasnili su 4 AC naslova sa ovom igrom. Da su je izbacili kada su je svi tražili još pre Origins-a i sl bila bi top. Sada nakon Ghost of Tsushima i sličnih igara, ovo u mojim čima upada u mediokritet i pre samog izlaska. Videću kako izgleda kad izađe jer opet Valhalla je prelepa igra ali ne očekujem mnogo niti bilo šta novo osim jednog velikog reskin-a mape i kostima.

3 Likes