Assassin's Creed Codename Hexe

1 Like

Crna magija, vještice… Interesantan teaser, možda bude neki medieval witch hunting simulator :slight_smile:

Da, hexe je vestica na germanskom, tako da ce biti nesto u tom pravcu.

Da sumiram za one koji nisu gledali i zbunjeni su:

  • AC Mirage (2023), Bagdad, old-school AC igra sa fokusom na stealth i akciju, nema rpg elemenata;

  • AC Codname Red, sledeći veliki rpg open world AC. Zapravo pravi naslednik Valhale, feudalni Japan, igras kao Shinobi;

  • AC Codname Hexe, nesto sasvim novo i AC univerzumu;

  • AC Codname Jade , igra za mobilne uredjaje, odigrava se u Kini.

9 Likes

Inace, codename Jade se odigrava 215 god p.n.e. Koliko znam, to je 6 godina nakon ujedinjenja Kine koje je sproveo emperor koji je poznat po terakota ratnicima koji cuvaju njegovu grobnicu (koja jos nije otvorena - konstruisana je kao mini grad koji ima palate, rijeke od žive, i veliki broj zamki za one koji odluce da udju).

Tada je gradjena i prva verzija velikog kinedkog zida, iako to nije veliki zid koji danas znamo kao glavnu tursisticku atrakciju u Kini.

Steta sto su Kinu iskoristili za telefone, a ne za konzole.

4 Likes

Dobra vest je da zapravo pokusavaju nesto novo. Pogotovu ove vestice dobro deluju, ako je neki spin u mracnijem tonu, mozda cak i da lici na witchera. Mada je paranormalno tradicionalno totalno izvan AC univerzuma, dobre su bile curse misije u Valhali. Koja jos nije ni gotova?! Kakav je ovo last chapter??? Od svega, Mirage je ubedljivo najdosadniji i deluje kao korak unazad.

3 Likes

Glasina je da je Mirage trebao biti samostalan DLC za Valhalu. Sto se uklapa po svemu, da igras kao Basim, da se odigrava samo par godina pre Valhale i da nema rpg elemenata. U jednom trenutku su odlucili da nam je prodaju kao skroz novu igru.

Ja se doduse radujem malo tome, jednom kracem narativnom AC iskustvu. Mozda konacno zavrsim jedan AC. :blush:

2 Likes

Pa eno u Mirage temi Markić postavio info sa twittera da će Mirage za PS5 koštati 49,99$. Po toj ceni zaista deluje kao dosta kraća igra nego li što je Valhalla i moguće je da je zaista bio predvidjen kao njen DLC.

Znaci za sve ovo treba Valhala?

Ma jok, sve su standalone igre.

2 Likes

Hvala. Reko ako nisu kao oni neki DLC za Valhalu onda smor.
Posto sam Valhalu imao CD, presao i prodao :face_with_raised_eyebrow:
Pa sada moram da opet kupim da bih igrao te neke DLC

1 Like

Mada, ti neki DLC-ovi za valhalu traju maltene kao osnovna igra…

Znam, zato i hocu da uzmem. Eto jos jedan kiks sto se CD-a tice.

1 Like

Mare, mani se diskova :grin:

1 Like

Čovek je u 2002. :rofl:

1 Like

Ma imam ja hrpu diskova ali znam sta moze a šta ne. Mare kupi disk i onda kuka :grin:

Nisam siguran da Ubisoft uopste razume sta konstituise dobro narativno iskustvo, jer su narativni segmenti do sada bili prilicno dosadni. Pricu i dijaloge sam, na zalost, mahom preskakao.

Uzeo juce da igram ponovo UC4 u 60fps-a, da odmorim od one dosade u Valhalli, nevezano za tehnicka poboljsanja, svaki detalj u prvih 5 chaptera uvodi igraca u pricu i karaktere na nivou najboljih holivudskih ostvarenja, i to onih od pre 20+ godina.

Akcione igre su mahom izgubile taj narativni momenat prelaskom na open world paradigmu, gde se prica ispreda samo na vecim spojevima kako bi opravdala tumaranje po svetu. Od pocetka do kraja, svaka misija mora da bude dobro osmisljena, puna obrta i skriptova, organski uklopljena u celinu. Nema potrebe da ides na svako brdo koje vidis u daljini, fokus igraca je suzen, ali je vodjen majstorskim “perom” game dizajnera. Posle 15h ovakve igre, doziveo si svasta, maltene kao da si se vratio iz velike avanture u svoj dosadan i svakodnevni zivot.

Sto je najgore, igraci svojevoljno ucestvuju u socijalnom eksperimentu koji predstavlja igra od 100+h. Neki su zavrsavali kompletnu Valhalu za 300h. Kad malo razmislis, to je potpuno ludilo. Npr za to vreme si mogao da odgledas 150 razlicitih filmova. Ili npr, da naucis gitaru.

Inace, dobar komentar za povezanost Mirage-a i Valhale. :joy:

image

1 Like

To sam uzeo odah uz konzolu. Onako na slepo. Bilo je samo “daj” iskreno i posle sto sam uzimao nisam jos usao u problematiku zvanu regije, dlc, nalozi sranja…
U mojoj glavi je to sve bilo jednostavnije.
Ono kupio sam igricu, sta te bole dupe jesam je uzeo u US ili Nemackoj :triumph:

Ne kupujem zato odavno diskove.

Još samo sony-ju da pojasnimo da živimo u Srbiji i sve rešeno :slightly_smiling_face:

Ma nas niko ne sisa 2%