ARK Dev: XB1X is Like a PC with GTX 1070 & 16GB RAM; Game Runs at 1080P@60 while PS4 Pro is 1080P@30



Instead of targeting 30FPS like on the other consoles, we’re targeting 60FPS for the Xbox One X. I would say most of the time for PS4 Pro you would be seeing 30FPS on PS4 Pro at 1080P, whereas with the Xbox One X you’re going to see double the frame rate at 1080P, 60FPS. We might even allow the frame rate to go higher than 60 FPS, but we’re still looking into that. Right now it’s actually uncapped but on a TV it’s not that useful [because they’re locked to 60Hz].

Lepo je videti da će developeri raditi na Xbox One X poboljšanjima i koristiti pun kapacitet konzole

3 Likes

Nisam siguran da ce ispasti ovo tacno za frame rate i 60fps u poredjenju sa 30 na pro-u.Ipak je to i do procesora koji nije uopste puno jaci ali videcemo.

MS tvrdi da su CPU custom radili bas zbog toga, a i dodali su DX12 u GPU, pa zbog toga procesor umesto da radi 10 000+ linija koda, radi samo 10. Oni tvrde da ce to drasticno da pomogne. Ali, ostaje da vidimo…

Na 2 sata i 37 mimuta sklapaju scorpio…

2 Likes

Hteo sam juce ovo da postujem, ali reko da ne dolivam ulje na vatru. :worried:

Iskreno, ne verujem da ce biti puno ovakvih aranzmana vec da ce konsenzus biti na razlici u rezoluciji, koju ce upscale tehnike manje vise uspesno da peglaju za 4K televizore dok ce na 1080p TV-ima bukvalno izgledati identicno.

Razlika izmedju X-a i Pro-a svakako nije tolika da opravda razliku u FPS-u (X nije duplo jaca konzola ni izbliza), tako da mi je ovo vrlo sumnjiva, da ne kazem sumljiva optimizacija za X.

Da je ovako kako ARK developeri tvrde, Destiny 2 bi mogao da radi u 60 fps vs 30 fps na Pro, ali to ipak nije slucaj.

Inace, podrzavam pristup da se ide na 1080p i sto bolji kvalitet grafike!

Na zalost verovatno ce biti ipak onako kako sam i mislio a to je da u 3rd party igrama nema neke razlike u poredjenju sa pro-om.AC Origins nije native 4K, koristi checkerboarding i radi u 30fps…

Ne kosta ipak dzabe samo graficka u pc-u koja to moze po 700$.

https://www.youtube.com/watch?v=e8oPvbpVGP0

1 Like

Ubisoft je poznat po svojoj umetnosti optimizacije igara :smiley: Ali meni i dalje igra izgleda super. I ako mi ke AC mehanika retardirana, mislim da cu ovaj AC da igram zbog Egipta a ne zbog price.

Da, navodno je problem sto njihov engine nije programiran za 4k vec za native 900p.Ali da, ne pamtim da sam igrao igru smestenu u egipat, mozda je samo zbog toga vredi odigrati.

Kolektivno manipulisu sa gejmerima, kako lepo predstavljaju ko da ce da ispune tj da mogu da ispune.
Drzite me za rec da i jedni i drugi se foliraju i pricaju bajke, jedino nintendo iskren.

Nintendo ne trci u istoj ligi. Oni ipak prave igracke i nisu optereceni specifikacijama. Ima to svojih prednosti i mana.

Naravno da ima prednosti i mana ali je konzolaski svet odlutao u totalno drugu stranu, fps, rezolucije, ramovi, klokovi a ne igre.

2 Likes

Mislim da mi tu najmanje mozemo da uticemo. Ovo je vreme polu gotovih igara i jedini nacin bi bio bojkot takvih igara. Mada, po meni, MS, Sony, Steam i Nintendo bi trebali da donesu politiku po kojoj polovicne igre ne mogu da kostaju 60$ i da izdavaci tih igara budu naterani da nadoknade igracima zbog gorovo pa prevare. Desriny, AC unity, no man’ sky(kao drastican primer prevare), BF4… Ali to zavisi od nas, kako ih mi nateramo da razmisle i promene politiku.

Pa MS je uveo politiku refundacije, ne mogu mnogo vise od toga da urade za korisnike. Inace mislim da postoji nekakav Quality Assurance, ne mogu bas bilo sta da izbace na store, ali od ocekivanja kupaca zavisi da li ce se osecati prevareno ili nece.

Sistemsko resenje, pored refundacije, bilo bi da se ukinu preorderi, koji su potpuno stetni i nikome ne donose nista dobro, da se pritisnu developeri da izbacuju demo, da se zabrani embargo na opise. Sve su to prakse koje stite iskljucivo publishere, a treba nam vise praksi koje stite kupce.

Sony navodno reinvestira zaradu na racun prevarenih kupaca u ceste rasprodaje, ali to nije dovoljno u eri pandemije downgrade-a i masovnog stancovanja igara, zbrzanih projekata…

Mozda ja gresim, ali mislim da mogu vise od ovoga sto sada rade. Od toga da ti pored igre stoji upozorenje da je igra lose optimizovana ili ima problema sa serverima… Pa i do toga da prosto zabrane prodaju odredjene igre sve dok ta igra ne bude dovoljno dobra za prodaju. A ne cekamo po nekoliko meseci da igra proradi kako treba, opet BF4, destiny… Kada bi tako reagovali i kada bi izdavaci i timovi to znali, mislim da bi se njihove politike dosta promenile na bolje.

1 Like

Interesuje me koja ce razlika biti izmedju Xbox One S i X u multiplayeru po pitanju FPSa…ipak je to competitive, pa razlika u 30 fpsa je velika u korist X

Jel iko primjetio da je debeljko izašao iz akcije? S bolje radi, X neću ni spominjat. Ko god ostane na standardnom XO… Za’ebat će ga.

To ne sme da se desi…

Sto se tice prodaje ja cak i je znam da li moze da se kupi debeljko. Ali S nije mnogo mocniji od debeljka, tako da sumnjam da ce tek tako da ga ugase. Ali za par godina, moze da se desi da moras da imas S da bi mogao da igras novi BF. Ali za sada, sumnjam da ce se to desiti u skorije vreme.

Xbox One ne ide nigde, S mozda malo bolje radi i to je to. Logicno je samo da ga diskontinuiraju u smislu proizvodnje.

2 Likes

Ja ne znam koji dio vi ne razumijete… Ne ide XO nigdje, ali je činjenično stanje da će igre na njemu raditi najgore. A to je isti đavo kao da su ga i odbacili.

Nisam ja rekao da XO ide negde…nego u multiplayeru nebi bilo fer da na jednoj konzoli radi na 60 fps a na drugoj na 30