Apple predstavio iPhone XS, XS Max i XR, iWatch s4

I ovde gde ljudi imaju novaca na bacanje, X nije planuo i napravio hype kao prethodne generacije. Čak i kolega koji uvek ima latest & bestest nije se primio na ovo, više ga privlači Note 9 npr.

2 Likes

Nama ovde jeste pitanje novca ali preko i gde ljudi imaju XY puta vise novca od nas pa opet niko nije bas toliko lud. Prosto presli su nece pristojne cifre i za njihove pojmove.

1 Like

Ja bi neki R rado uzeo da zamenim svoju matoru sesticu, al tih 750 dolara izadje na 1000cad… ;_;

Voli me zena, al me ne voli toliko.

3 Likes

8/8 plus i mirna bačka :grin:

1 Like

Nista bez X-a i Notcha. Znam da je fenseraj ali ne zelim da mi telefon izgleda kao pre 5 godina.

A na stranu sve to prezadovoljan sam ovom Moto Z2 Play. Daj boze da Motorola nastavi ovako uspesno, zaboravicu sve ostale brendove. Apple suckuje sa cenovnom politkom, ako norvezani i bogati arapi misle da je previse, onda su bas preterali. Ocekivao sam da se urazume ali ovim tempom gube trku protiv Androida i to lagano u narednih 2-3 godine.

Ne gube oni nista. Imaju mozda u broju jedinica malo manju prodaju ali u novcu imaju vise.
Prosta matematika, veca zarada na manjem broju jedinica.
A opet se vracamo na ono vecina ode preko ugovora. Oni su zadovoljni svakako.
Sto se izgleda tice mene nije briga. Sto se mene tice moj sledeci tel moze da izgleda isto kao i ovaj sada samo dok je unutra malo bolje.

2 Likes

Meni je uglavno zbog cene uvek bio odbojan bilo koji Applov proizvod…ne pricam o kvalitetu…samo o onome sto nude i ono sto traze da ti platiš…sama njihova politika cena je sto nikada nisam i necu koristiti njihove proizvode

1 Like

Prednosti r-a, prema meni:

  • boja (crvena!)

  • cena (“jeftiniji” haha)

  • sve komponente (sem ekrana) iste ko kod skuplje brace

  • to sto je okvir mat, a ne onako hromiran

  • po svemu sudeci odlicna baterija

Jasno da je osmica verovatno najbolji odnos azurnosti i cene, al moram da priznam da su uspeli da me obrlate, pa je sad i meni neophodno da prakticno cela prednja strana bude ekran…

Da sam u Srbiji, vec bih planirao kako da dodjem do r-a. U poredjenju s tim koliko sam dao na sesticu, ovaj bi bio dzaba. Al dosao sam ovde u kanadu da budem siromah, pa moram da brojim svaki dolar (a i psiholoski 650e vs 970cad).

3 Likes

10 Likes

Sledeca humanitarna akcija je da se skupe pare da se posalju.
Ako ako i to ne pomogne da se skupe pare za pvratnu kartu :rofl:

3 Likes

7 Plus

Ne vidim razlog za upgrade. Nedostatak dugmeta i notch mi debelo smetaju

Kostaju ali su apsolutno najlepsi na trzistu :slight_smile:

Jedino moja Motorola X4 moze da im stane na crtu :smiley:

Inace zanimljiv detalj –

Stalno vidjam ljude s ovim bezicnim slusalicama, ocigledno su popularne, al ne znam da sam tri X-a u divljini spazio. Iz mog mikro-primera zakljucujem da se nije dobro prodavao ma sta apple pricao…

Apple-ova magija da proda sarenu lazu je uvek prisutna, naravno da preuvelicavaju pa i home dugme im ne treba bolje ovo virtuelno :). Magovi su marketinga.

Rado bih posjedovao zlatni Xs, prava vizuelna perfekcija.

Ali oh well, imam sesticu i ni u ludilu ne bih sada uzeo novi tel

Lepsi bi bio da je spreda crni, nikako ne volim bele telefone, barem spreda bele, obavezno se vidi ona crna linija oko ekrana, kao i kamera, senzori, blic…

Ne bih uzeo crveno-beli telefon da mi ga džaba daju pa makar bio i iphone. :stuck_out_tongue:

3 Likes

ne bi ga uzeo ni @umnjak

3 Likes

Za one koje zanima iOS 12 je izasao. Ok je, radi dosta glatko za sada. Videcu sta kaze baterija. Ali mi izgleda kao da brze radi tel nego na iOS 11