Anime i manga - Diskusija, preporuke i utisci

Nešto nisam video ovu temu, a na većini foruma postoji, a i interesuju me neki predlozi ako neko ima nešto interesantno da predloži za gledanje.
Ja bi recimo predložio Code Geass, Death Note, Another, Hellsing, ima još dosta stvari, a da ne bude da samo ja nabrajam :smiley:

Juce sam na temi filma predlozio Berserk. Ima starija verzija od 15 epizoda i rimejk od 2 epizode. Dobar je i Sword of a stranger, kao i Vampire Hunter:emoticon-0100-smile

Berserk nikako da se nateram da odgledam, ima dosta ljudi da ga hvale, kao i Vamipre Hunter D, mada za Sword of The Stranger jos nisam čuo. Ali su po meni najbolji trileri, kao Another, Higurashi i slični, gde se pitaš dobar deo vremena WTF, pa kad saznaš moraš da odgledaš još jednom kako bi se sve uklopilo :smiley:

da Code Geass zaista sjajan
Hellsing Ultimate OVA odlican posebno od 4 epizode
Ninja scroll - film
Children Who Chase Lost Voices From Deep Below
Sakamichi no Apollon- odlicna.puno dobre muzike i lepa ljubavna priva
Giblijevi filmovi uvek odlicni
FLCL,Genius Party BEYOND,Gunbuster,
Roujin Z,Nausicaä of the Valley of the Wind,Memories,Ghost in the Shell,Cowboy Bebop,Cyber City Oedo 808,Demon City Shinjuku
ovako nasumicno nabacano
ma ima ih mali milion sam zavisi koga sta zanima ja rokam uglavnom po svemu nisam nesto ogranicen zanrovima
starije anime i OVA izdanja imaju jako kvalitetnih naslova
i ima dosta eksperimentalnih uredaka koji su jako zanimljivi
Studio 4°C zastia ima kvalitetna i mozda cudna izdanja
u svakom slucaju u Anime za svakog po nesto

FLCL mi je bio interesantan, i svidelo mi se što je kreator odradio sve što mu palo na pamet, od parodija do ludačkog nasilja :smiley:
Ghost in the Shell je takođe jedan maestralan anime film, Cowboy Bebop nameravam da počnem da gledam kada završim Baccano, Hellsing sam gledao samo seriju, Ultimate treba da odgledam nakon Cowboy Bebopa, mada sam dosta čitao mangu, a studio Ghibli filmovi su baš prelepi i neverovatni, iako nisam još sve odgledao.
Ali me je Code Geass baš oduševio, odgledao sam ga u jednom dahu, pa i one picture drame, samo je par animea ostavilo takav utisak na mene: Code Geass, Death Note, Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood i Another

Ninja Scroll … hmm… mislim da sam gledao ali sam zaboravio. Cini mi se da je sa nekom zenskom koju juri neki rambo po sumi ?:cool:

Full metal alchemist se meni ic ne dopada, neam pojma sto. E da i Fist of the North star je isto dobar anime. Ladno se zgrada rusi, a lik prolazi kroz temelj zgrade ko testera:lol:

Zvuci mi poznato, to glavni lik ima nekih sedam oziljaka u obliku nekog rasporeda zvezda i izgleda kao hulk, samo nije zelen i besmrtan je? :smiley:
A za Fullmetal Alchemist ne znam šta da ti kažem, ili ti se svidi ili ne, isto vazi i za Fullmetal Alchemist Brotherhood

Davno sam gledao Ninja Scroll pa ne mogu da se setim. Da ogroman lik koji kad baci mac, isece pola shume dok mu se vrati. E da i maltretira keksualno tu zensku koju je jurio po shumi :smiley:

Nisam mislio na taj anime, vec na Fist of the north star, mislim da ima neka scena kada razbija tenk pesnicom. A za Ninja scroll si upravu, mada ima nesto sa otrovom, i ko zna kakvim ludostima

Da upravu si za Fist of the North star, na foru Mad Maxa. Svet posle neke kataklizme ili tako nesto

Baš sam se kidao kad sam gledao neke spiskove najboljih animea, i išao sam redom gledao, gledao, gledao, smorio sam se zešće, pa sam krenuo da gledam starije, recimo, Ranma 1/2, Shin-chan, Trigun, Robotech, i ponestalo mi više ideja šta da gledam :smiley:
A ne gledaju mi se oni animei od po 300+ epizoda kao što su Naruto, Bleach, One Piece, Fairy Tail, njih čitam kao mangu

mene je Fullmetal Alchemist: Brotherhood prijatno iznenadio nisam mislio da ce imati i te tamnije teme
ok je skroz
ne znam ako se volite malo nasmejati i sve sa dozom ludo/smesnog nasilja pogledajte Bludgeoning Angel Dokuro-Chan
cista bezumna opustencija
Paprika takodje genijalan film
naravno Tengen toppa gurren lagann :):slight_smile:
evo i ovde moj youtube kanal na koji postavljam uglavnom starije anime…dosta experimental izdanja i animiranih muzickih spotova
ne znam bas dali je po vasem ukusu ali neskodi jel
MaAnimeFuta’s channel - YouTube

Da, Dokuro-chan, auh, ona pesma sa početka mi ušla u mozak, ne znam zašto, a žao mi je glavnog lika koji gine po 2-3 puta po epizodi :smiley:

i meni pevusio sam to danima
i ono njeno pirupirupuripurii il kaj vec :slight_smile:

Jutros sam odgledao i Highschool DXD, nije loš anime, samo ima MNOGO MNOGO MNOGO fanservicea i TNA, da je postalo smešno u nekim trenucima, mada je priča interesantna

Svaka cast za temu koristi li neko od vas sajt MAL - my anime list?
Volim anime mada zadnjih godinu dana skoro pa nista nisam gledao samo mangu citam vec duze vreme brze mi je lol
Mada nameravam da odgledam novu verziju Hunter x Hunter(2011)

Moje preporuke:

Samurai Champloo i Cowboy Bebop (isti lik radio neznam koja je bolja)
Mushishi - odlicna anima prelepa , ali mozda nekome bude dosadna mada mene je odusevila vredi pogledati :slight_smile:
Karas - takodje prelepa akcija samo 6 epizoda ima
Tengen toppa gurren lagann - nemorate da volite anime ali obavezno pogledati odlicna je :rock:

Ja koristim MAL, mada dugo nisam dopunjavao listu, bojim se da vidim koliko sam vremena proveo gledajući sve i svašta :smiley:

ko voli science fiction preporucio bi Darker Than Black, ima 2 sezone i 4 OVA.

The incredibles :smiley:

Hehe ja koristim ponekad cisto da znam gde sam stao
Sad bas gledam imam 111 Completed (tu spadaju i filmovi i serije) Time (Days) 65.7 :slight_smile:

Mada tako mi stoji vec dugo vremena posto nista negledam :frowning: