Android (ODIN) FAIL!

Pozdrav svima,
u nadi da ce mi neko dati odgovor sta da radim pa rekoh da pitam i vas ovdje, pored iPhonea imam i galaxy s3, koji sam kupio prije mjesec dana, i onda sam nagnjecio display, naravno prije toga sam rutovao i ubacio 4.2.2 jelly bean, i kada sam zamijenio display, upalim telefon i kada se pali zamrzne mi se na onaj pocetni screen SAMSUNG GALAXY SIII, i tako stoji satima i nista, nakon toga, udjem u downloading mode, i skinem officialni4.1.2 za njega da ga flesujem preko odina, ali kada sve odradim u odinu, i kliknem na START, nakon nekoliko sekundi izbaci mi gresku FAIL, i nece da mi se flesuje, jel zna neko rjesenje za ovo, ovako mi se pokaze , i nece, vec me izludjuje


Com port 41 koliko si puta povezivao i nalazio drajver da mi je samo znati.

Nesto nisi uradio kako treba sa uredjajom, pogledaj tutorijal kako se pise ROM sa odinom, moras ceo koliko se secam da napises sve.

Sto se tice Gnjecenja ekrana ako ti je neko u servisu menjao mozda je trebao da namesti i to ako si ti sam ko zna sta moze da bude jos problem, pukla ploca ili mozda ne znas da odradis restore.

Ma uradim sve, uradio sam flash na hiljadu uredjaja :D, ali ne znam , mislim da je servis pravo dobar da nije to moglo da se desi

Fleshuj stock rom, ceo.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Ne idemi za rukom da se snadjem na googl-u pa ako mozete da mi opisete kako to uraditi u najkracim crtama ?

Ima nekoliko stvari koje bi mogle da budu problem

  1. Koja ti je verzija Odina? Ja imam SGS 3 LTE i NIKAD mi 3.04 nije radio kako treba, 3.07 zato radi savršeno
  2. Znam da je glupo ali jesi li stavio USB debugging na enabled? Piše ti u odinu da ne može da piše na uređaj pa je možda i to u pitanju
  3. Jesi li ugasio sve KIES procese iz task managera? Ima ih nekoliko i znaju da prave probleme jer koriste uređaj pa odin nema pristup

probao sam sve verzije i sa 3.07 ali nece uopste da pocne samo izbaci fail, problem je sto ne mogu da upalim tel pa da podesim, ali sigurno jeste, jesam ,sve to probao, samo me brine da nije hardware:’(

Pa mozes li da upadneš makar u recovery mode? Zna da dođe do bootloopa kada menjaš romove pa ako možeš da uđeš u recovery ako ti je stock uradi mu wipe cache partition a ako je custom recovery onda wipe cache i wipe dalvik cache pa vidi hoće li se upaliti
.
EDIT: AKO TI JE STOCK RECOVERY NEMOJ DA WIPEUJEŠ DATA/FACTORY SETTINGS JER MOŽEŠ KO JA DA IZGUBIŠ SVE PODATKE S FONA

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk 4

Možda bi najbolje bilo da uradiš full NAND format, pa PIF particionisanje, pa onda flash stock sistema.

Obavezan backup EFS-a se podrazumeva.

Naravno ukoliko si apsolutno siguran da imaš USB drajver, sa dobrim USB kablom/konektorom koji ulazi u Download mod i normalno se prijavljuje u ODIN(koliko vidim da to radi).

Mislim da NAND format ima u 3.07 ODINu tako da preko njega pokušaj.

Što se tiče USB debugginga on se uključuje samo u samom sistemu zbog korisnika, dok je preko Download/Recovery/Fastboot automatski ON.

Skini Android HD Revolution Custom rom i flashuj s njim. Em nikad ne zabada, em je (po meni) najbolji custom rom. i mislim da tu neces dobiti fail

Nosio ga u servis i jos da pokusa sa nekim BOX-om da ocisti sve sa telefona ako to ne uspe onda samo nova ploca :doh:

Kao sto sam rekao gnjecenje ali kakvo i kako je pukao ekran, BOX moze da ka napise i na mrtvo dokle god ima kontakata sa plocom chip i nije vod otisao.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Ma,probacu jos preko box-a ako nemoze ode u kantu ili u delove :(-o