AMD Radeon 6850 pregrevanje

Imam dve AMD Radeon graficke koje rade u crossfire-u. Igram ja danas Crysis 3 kad samo pocne da pisti program za monitoring temperature “YOUR VGA CARD IS OVERHEATING!”. Ugasim igricu, kad ono prva graficka 89 stepeni, a druga 86! Graficke uopste nisu dirane, rasklapane, sve je fabricki. U pitanju su ASUS EAH6850 DirectCU II. Da li je normalno da se ovoliko greju?

To su baš visoke temperature, ne bih preporučio sve preko 80C. One mogu da rade i na 100C, ali im se tako skraćuje vek trajanja.
Da li su fanovi podešeni na bar 60-70% dok igraš Crysis 3? Ipak je to i dan danas najzahtevija igra za GPU. Takođe da li ti je kućište dovoljno provretreno.
Zavisi naravno i od sobne temperature dosta toga, ali ipak skoro 90C ne bi smelo nikako da bude.

Teorijski maksimalna radna temperatura tih karti je 100c al ne bi trebalo da ti prelaze 80c tokom igranja.Cak je i to malo visoko al ono nije previse strasno kad je samo tokom gejminga a najbolje bi bilo drzati ih ispod 70c.Otvori kuciste ocisti ih od prasine,ubaci koji fan ,rasporedi kablove i napravi malo bolji airflow i dobices koji stepen manje sigurno.I zasto si uopste stavljao te dve karte u cf ? Bolje kad si imao jednu da si je prodao dodao jos para i kupio nesto novo.Manje zagrevanje,buka,potrosnja a da ne pominjem ocajnu amd-ovu podrsku za cf u vecini igrica :slight_smile:

U kucistu imam 3 120mm ventilatora, a jedan duva pravo u kartice, jedan ubacuje vazduh, a drugi izbacuje.
EDIT
Ja sam njih jos davno stavio u CF, kada sam ih kupio. Na grafickim karticama nije menjana termalna pasta

Otvori poklopac od kucista i stavi ventilator:lol: mada bi i moglo pomoci posto ovog leta temperature idu i do 45c

Planiram da prodam obe, dodam jos malo i uzmem R9 280 ili 270X

Prodavaj to dok jos mozes.Em im cene brzo padaju em vremenom ce postajati sve slabije i slabije i neces moci nista sa njima a i podrska amd-a ce verovatno biti ocajna :slight_smile:

Ocisti ih, u Afterburneru podigni % fanova i prodaj dok jos mozes.

Sta mislite o ovoj karti? http://www.kupujemprodajem.com/MSI-7970-2PMD3GD5-23758719-oglas.htm?filter_id=21281464
Ovo je ista R9 280X, samo ima drugo ime i malo manje memorije.

Veoma dobra karta, međutim imaćeš verovatno problema sa drajverima, bolje idi na R9 200 seriju.

Dobra je i dalje 7970 samo uzmi drugi model ne valja taj msi.Taj referentni dizajn sa malim fanom sa strane je previse bucan i mnogo se greje pogotovu ovih dana na 40c.Pogledaj neki poverkuler ili safirov dual x model tu su negde mogu da se nadju za slicne pare a mnogo su bolji :slight_smile:

edit

sad tek videh da je karta 150e sto je malo mnogo jer mozes za te pare i 280x da nadjes.Evo preporuka od mene
http://www.kupujemprodajem.com/Nova-Gigabyte-280x-OC-Windforce-24299813-oglas.htm?filter_id=20402282

Preporuka za gig 280x, da 7970 ima bar jos 2 god garancije.

Odlicna je 7970 imao sam istu takvu samo sto je sad pokvarena.

Kada su upitanju AMD drajveri za starije kartice, oni postoje do 14.12. Nakon toga, drajvere ne gledaj jer ti pucaju igre na njima.

amd u crossfire-u inace radi toplije ali kako god treba bolje hladjenje i vece kuciste .Ja imam dvije r9 280x vapor tri x i tek kada sam promenio kuciste i dodao vcece vodeno hladjenje Corsair H100i gtx i sve ventilatore stavio Corsair sp 120 zadovoljan sam sa temperaturama