AI generisane slike

Xbox republika2

Ovo iznad je mozda prva AI-generisana slika na Xbox republika forumu. :sunglasses:

Dall-e 2 je Open AI machine learning difuzioni model za generisanje slika na osnovu tekstualnih inputa. Svi znamo za njihov chatbot, ali su Open AI-ovci iznedrili jos jedan alat koji je prosle godine podigao dosta lavine i panike u kreativnoj industriji kada su se ljudi zapitali da li su njihovi poslovi uistinu ugrozeni ukoliko se razvoj u ovom pravcu nastavi.

Odlican praktican guide za koriscenje difuzionog modela, posebno je zanimljiv deo kako dolazi do brljavih, pa cak i bizarnih rezultata usled ogranicenja modela.

Detaljan guide tehnologije difuzionog modela, za apsolutne tech geekove:

Kako mozemo da koristimo ovu aplikaciju?

Najjednostavniji nacin je preko integracije u Bing pretrazivac, ulogujte se na svoj MS nalog, i u odeljku Images, postoji opcija da isprobate Image Creator, u desnom uglu ekrana.

image

U startu dobijate 99 boost tokena tj fotografija koje mozete da generisete “brzo”, uz desetak sekundi cekanja na rezultat. Tokeni bi trebalo da se obnavljaju na nedeljnom nivou, mozete da konvertujete MS rewards poene u tokene, a verovatno moze i da se dokupe, nisam siguran. Ideja je da se spreci unfair usage kreiranja ogromne kolicine AI fotki za razne biznis namene, a verovatno, sto da ne, i posteno monetizuje cela stvar.

Napominjem da postoji i nekakav content policy koji onemogucava generisanje eksplicitnih sadrzaja, sto sam slucajno saznao jer AI interpretira neke bezazlene inpute u tom kontekstu.

Sto se mene tice, slobodno ovu temu preplavite vasim kreacijama - stvar je jako zabavna. Mozete i takmicenje da organzujete a @ninja moze i da vam posle posalje majcu sa pobednickom AI fotkom u Fuerstenfeldbruck, Germany. :smile:

1 Like

Nije. :stuck_out_tongue_winking_eye: Pre tačno godinu dana sam pisao na tačno ovu temu. :grin:

Elem zanimljivo je videti koliko je enormno napredovala stable defusion tehnologija od tada, i koliko je pristupačnija nama običnim smrtnicima. Prošle godine juna kada sam pisao na ovu temu, samo je Dall-e bio u nekom relativno siromašnom obliku bio dostupan, i Midjourney koji je apsolutno najviše napredovao od tada.

Bing ovu verziju sam isprobao kada je izašla. Mozda okačim kasnije neku slikicu pošto ih Bing sve pamti kada budem za računarom.

Takodje je Photoshop integrisao „AI generativ fill“, i ima baš zanimljivih rezultata. :grinning:

2 Likes

Igrao sam se malo sa PS. Nije lose. Pocetnici su odusevljeni, profesionalci uplaseni :smile:

Nije lose posto je tek beta. Ali kod nekih rezultata se vide greske pa mora da se doradjuje dok nesto bas odradi profi.

Sve u svemu ceka nas interesantno vreme.