Action Adventure The topic

Opet ja evo nesto eksperimentisem…
Znaci toliko sam sada opsednut sa igrama ovog zanra da moram da napravim Topic o tome (ne o mojoj opsesiji nego o zanru).

Hocu da napravim topic gde idu “sve” igre pod tim zanram i gde ako neko trazi neku dobru igru slicnoj… Toj i toj da mozda spada u taj zanr… I naravno negde gde ja mogu da nadjem nesto iz tog zanra…

A sad malo jednostavno.

Evo kratka lista dobrih igra koje ja mislim da spadaju u tu kategoriju.

Darksiders (PS3,Xbox 360 i PC)
Beyond good and evil (PC,PS2,Xbox,GameCube)
Jak and Daxter (1-PS2 2-PS2 3-PS2…)
Prince of Persia (Skoro sve platforme)
Ratchet and Clank (PS2,PS3,PSP)
Lord of the rings (Razne platforme)
Kameo (Xbox 360)
Assassin’s Creed (Razne platforme)
Ninja Gaiden (NES 1-Xbox Sigma-PS3 2-Xbox 360)
Legacy of kain (Skoro sve platforme)
Uncharted (1-PS3 2-PS3)

Dakle to je za sad to dodavacu sigurno jos mnogo drugih naslova.
Ako imate pitanje u vezi nekih od ovih navedenih igra (tesko da ima pitanja) ili ako zelite da dodate neku dobru igru u istom tom fazonu.
Slobodno dodajte :).

E sad moje pitanje… El igrao neko Knights of the temple? Video sam drugi deo i svideo mi se, al onda sam pogledao prvi deo i nesto mi izgleda dosadno. El glupo da preskocim prvi deo :D.

NOTE: Ako ovaj topic uspe kao neki drugi moji topics onda super ako ne bude posts preko mesec dana… Moze da se brise/zakljuca.

А Bayonetta? Ili Ninja Gaiden 2?

Akcione avanture? Darksiders, GoW i DMC tu ne pripadaju, oni su Hack and Slash.

Super su i Dante’s Inferno,Just Cause 2 (ako bi to spadalo u Akcionu Avanturu,nema RPG elemenata,ali je open-world pa ti odluci),Uncharted 2 (isto kao i za JC2)i mozda WET :slight_smile:

Sta ima veze,zar hack n slash nije samo kako pritiskas dugmice dok igras (u osnovi imas jedan ili 2 napada sa macevema ili nekim drugim oruzijima za blizinu i to je sve)?

Nisu sve akcione avanture.
Assassin’s Creed jeste. Bayonetta, Dante’s Inferno, DMC, Darksiders i ostale Hack and Slash igre nisu. Ne zovu se za džabe Hack and Slash.

Kao sto rekoh ljudi.
To je samo “kratka” lista igrara koje spadaju u taj zanr, dodavacu ja sada/kasnije razne druge igre. Ovo je samo za pocetak da se vidi o cemu se prica.
A sto se tice Hack n Slasha…
Uvek sam smatrao Hack n Slash da bude jedan deo igara koje spadaju u Action Adventure.
Znaci cela igra je u fazonu Action Adventure, a Gameplay je samo hack and slash.
Ja smatram Darksiders, GOW i DMC da su u tom fazonu.

Odnela roda GOW i DMC u selo koje se zove Hack and Slash (salim se bre kakvo selo ja volim hack and slash) Wikipedia proven (i drugi sajtovi)

Ali ne mogu da verujem da se nisam odmah setio da stavim Legacy of Kain serijal
Pa to je bilo RPG, Action adventure i hack and slash… Ali uglavnom Action Adventure.
A Darksiders je Hack and slash/Action Adventure… Ali stvarno zasluzuje u grupu Action Adventure :D.

“Ako imate pitanje u vezi nekih od ovih navedenih igra (tesko da ima pitanja) ili ako zelite da dodate neku dobru igru u istom tom fazonu (NE pricam o Akcionim igrama koje su delom i RPG igra-Assassin Creed)”
Obrisi to Assassin’s Creed posto si ga vec dodao ^^

Reviews and News Articles - GameRankings

Ovo mi izgleda kao user reviews… Vise nego profesionalni reviews.

Не брате… Они скупљају описе од свих професионалних сајтова/новина и извлаче просечну оцену од тога… Погледај тамо списак ко је све дао опис,видећеш да има и ‘‘Gamespot’’ i ‘‘Eurogamer’’ као и други…