5g mreza na mobilnom telefonu za i protiv?

Pozdrav drugari. U februaru sam se prebacio na novog mobilnog provajdera, i dobio novi paket, novi broj itd… izmedju ostalog je navedeno da imam i 5g tamo gde je dostupna… posto sam sa npvom tarifom dobio iphone13, a nisam.neki ljubitelj ios-a, ubacio sam karticu u moj telefon koji inace koristim (galaxy note 10+), koji nema 5g podrsku, i bio je, da kazemo solidan 4g signal (nekih 70ak mbit/sec). Posto iphone niko u kuci ne zeli, resim se sinoc da ga aktiviram, i da ga namestim da mi bude radni telefon. I gle cuda, aktiviralo mi odmah 5g. Nisam ni znao da u zgradi postoji… brzine su top, i zacas sam se navikao na taj brzi net, cak sam ga opterecivao preko spota sa 3 druga uredjaja… ma leti sve. Mene zanima ako neko zna, da li ima istine u tome sto su pre govorili da je 5g mreza toliko stetna po zdravlje, ili mogu da ga koristim i ne brinem se? Ako neko zna da mi poblize objasni da li imam razlog da brinem, da prebacim nekako na 4g, ili to ne moze toliko naskoditi zdravlju…


Ovo je brzina, i to je super posto mi upload nije mnogo bitan. Konacno cu moci skidati igrice za sony i switch, bez nekog velikog cekanja :grin::laughing::laughing:

Svi uređaji koji emituju ili primaju neki signal zrače dok ostvaruju komunikaciju tako da ništa nećeš zdravije da živiš sa 4g ili 3g u odnosu na 5g

1 Like

E, to je ono sto sam hteo da znam… sinoc sam se istripovao pa gasio telefon :rofl::rofl::rofl:

1 Like

Ja kad sam se prebacio na 5g krenuli rogovi da mi rastu i batalio… :smirk:

8 Likes

Jedino ako imas cip, onda je protok bolji i ping 1ms :grin:

1 Like

Nisam jos ugradio,al planiram uskoro… i to u mozak direkt, da se povezem sa pc-jem :rofl::rofl::rofl:

1 Like

Priznaj glasao si ga SNS i sada najviše voliš Bila Gejtsa :joy:

Nema istine. Nejonizujuce zracenje u najgorem slucaju moze malo da te zagreje. 5g elektromagnetni talasi su direkcioni za razliku od 4g tako da uopsteno “manje zrace”. Nivo zracenja je visi u slucaju 4G osim za one direktno “pod kisobranom” ispod bazne stanice, ali postoje propisani standardi za proizvodjace uredjaja i baznih stanica koje emituju signal. U svakom modernom, gradskom okruzenju postoje uredjaji koji vise zrace:

  1. 1,666 times more: Power mains close to power lines (10,000 V/m)
  2. 33 times more: Natural electromagnetic fields like those created by the sun (200 V/m)
  3. 50 times more: Electric trains and trams (300 V/m)
  4. 16.7 times more: Power mains not close to power lines (100 V/m)
  5. 2.3 times more: Microwave ovens (14 V/m)
  6. 1.7 times more: TV and computer screens (10 V/m)
  7. 1.5 times more: Radars (9 V/m)
  8. Same: TV and radio transmitters (6 V/m)
  9. Same: Mobile phone base stations (6 V/m)
2 Likes

Hvala puno na detaljnom objasnjenju​:blush::blush::blush:

1 Like