[4K] Forza Horizon 3: Xbox One X vs PC Graphics Comparison + Frame-Rate Test

https://m.youtube.com/watch?v=vfCjhgIBEV8

Playground Games’ premiere open-world racing title gets enhanced Xbox One X support - adding a true native 4K with many more bells and whistles. Here we compare it to PC at max settings, where the contest is surprisingly close - and with a few major plus points on X hardware including the use of 4x MSAA.

Native 4K on the X
4X MSAA on the X
Locked 30fps on the X
Calls it a showcase for 4K

Update je live - 670Mb

Malo cu biti cinican, ali… tuzno je da marketing za XOX konzolu nije neka igra ili igre, nego uporedni framerate I pixel count testovi.
Morao sam skinuti sa duse :smiley:

7 Likes

Nek je neko rekao konačno. :slight_smile:

1 Like

Well, kažu da je ovo 4K/HDR showcase, tako da oni koji bi kupili X imaju itekako veliki plus na toj strani. Ne znam šta će sledeće od igara biti ‘the game’ ali se iz ovog primera vidi da što developeri više vremena provedu sa razvojem za X da i rezultati budu još vidljiviji, što nam samo govori da će novije igre sve bolje izgledati.

isto sam se nadao 60fps, ili bar 45,

Nema šanse, za open world igru. Da je barem igra za vanila Xbox One u 60fps onda bi bilo lako (kao Forza 7) ali ovde nije izvodljivo, nekako je nerealno očekivati.

:scream:
Ovlazio sam, koji napredak. Nece vise seckati, radice na minimumu minimuma.
jbt ja se ne bih ni hvalio, samo bih precutao taj podatak i neka ide voz.

Pa pazi, čak i da igru nateraju na 60fps, u multiplayeru bi to bila prednost vlasnika X konzole u odnosu na Xbox One/S igrače koji su na 30fps. Ili je 60fps za sve ili 30fps za sve. Drugo, igra je native 4K plus dodati efekti i 4X MSAA. Ne znam koja PC konfiguracija za 500eur može FH3 da potera u 4K na 60fps.

1 Like

Ne moze ni za 1000e a ova od 500 ne moze ni u konstantnih 30 sa max detaljima. X je best buy PC. :slight_smile:
Imam resenje cak i za ovaj nesrecni Anywhere. Nek omoguce dualboot u Windows 10 i tako dobijas super elegantnu 4k masinu za sve. Striming box za 4K servise. Najjacu konzolu. Prilicno jak PC. A prebacis se prostim kazanjem “PC” ili “Xbox” i super versatilan metro stajl se prilagodi u roku od 3 sekunde.

2 Likes

Ma za PC ti treba 1500e da to gura. Sto se mene tice konzola jeste najbolja kupovina!
Samo kazem da smaraju sa tim nekim muda/sarma bla bla 4xMSAA, 16x BLA BLA efektima.
Skini bre tu neki 2x BLA BLA, 2x TUC MUC i daj mi bre 10-15fps vise.
Vidi se bre razlika samo tako.

1 Like

Secam se dana kad sam mislio da igre izgledaju ljepse (graficki) na konzole…

Sta reci nego prelepo…Poceo sam ozbiljnije razmisljati da prodam One (i ovako mi samo stoji) i
zamenim za X…

1 Like

Pa to svakako moras da uradis sa tako lepim 4K setupom.