3850 HD Polovna

Kao sto naslov kaze, zelim da kupim polovnu 3850 hd od ortaka za 3 hiljade.
Dobro ocuvana, pasta menjana, stavec ortak mi je nece me prevariti.
Grafa je sa 512 MB DDR3 rama.
Moja graficka je 9500GT sa 1gb ddr2 rama i radi prilicno lose.
Moja konfa je:
Pentium 4 HT oc 3,45 ghz
2gb ddr2 ram

Dakle koliko ce ova graficka pomoci u igranju igara? Planiram da igram dotu 2 primarno i ponekad neku AAA igru.

pa kupujes graficku iz istog ranga, ako ne i istu… po meni bacanje para

Bolja je 3850, ali se ne isplati ništa ulagati u tu mašinu. Bolje skupljaj pare i kupi nešto iz ove decenije.

potsetio si me na moje minule dane kada sam imao 3870 u CF

Antec Nine Hundred “Pitch Black” mod - Strana 2

Pogledah na itsvet.com te dve grafičke, hd 3850 ima duplo brži takt memorije od tvoje, ali ipak je mnogo stara, bolje štekaj pare pa kupi bolji komp, duže će ti služiti. 1600 je sporo s’ obzirom da prosečna nvidia i ati sada imaju +4k. Ja bih ti preporučio ono što ja imam, q6600 procesor, 4gb ddr3 i ati hd 4850. S’ obzirom od kad je kupljeno i najnovije igre tera na max (bez AA).

To je problem, ne uzima mi se novi komp jos godinu, dve a zeleo bi da opikam dotu 2 na pristojnom frejmrejtu (trenutno je podnosljiv ali na low), i ponekad neku AAA igru. Da li vredi 3 soma dati? Po benchu nekom tamo kaze da je duplo brza od moje.

Sa tom konfiguracijom ćeš teže igrati neki AAA ako nije optimizovan baš, možda pogura Dotu 2 bez shadows i ostalih efekata. Ja bih se strpio još malo i uzeo barem hd 4850 od 1 gb ako nađeš polovnu.
Ali 2gb ddr2 i single core procesor, grafička neće učiniti baš tolika čuda.

A najaci komentar ovog lika ispod
" aauuuuuuuuuuuuu crossfire 3870 " :slight_smile:
@Djoxy
Ne vredi ti davati pare za tu kartu mnogo je to.Trenutno ti je najisplativije da uzmes gtx 460 ona ti dodje 6 000 dinara kod ovog coveka na KP pouzdan je covek cena je DZ za ovu grafiku a dotu 2 ces moci na max da igras
Kompjuteri i hardver : MSI GTX460 Cyclone - ID 7146575 - Kupujem Prodajem

Ne vredi to, moj drugar ima takvu i to je veoma stara grafa… Ja imam Ati hd 4650, i mogu ti reci da sam zadovoljan… Igram sve novije igre, neke na medium detalje neke na high, zavisi kako je zahtevna igra… Inace konfa je: amd dual core 3.0, 3gb ddr2 ram, i navedena grafa…

Igrao sam neke novije super i sa 9500gt, remember me, deadpool, spec ops i jos svasta nesto bez problema. A ova je duplo jaca. Dovoljno mi je da dotu tera na med sa dobrim fps-om i vec bi dao pare bez razmisljanja. Dog sam se da dodje do mene da sve isprobamo pa da onda procenim da’l da uzimam. Cekam da prodje god dana najmanje od izlazka next gen pa da razmisljam o novoj gejming platformi. Ako upadnem na budzet za 2 god ne gine mi da bacim sve pare i napravim zver od kompa koja
ce raditi jos 25 godina na ultra :DDD

Sent from my GT-S6500 using Tapatalk 2

I ako se odlucis za to, 3k je puno za tu grafu… Spusti cenu ako mozes…

kako teras igre na 4650 ?, moja nemoze ama bas nista novije da potera , imao sam 3850 i veruj mi da je bolja od 4650 , mnogo brza a i gddr3 je za razliku od 4650 koja gddr2. ali glavno je da su obe graficke zastarele i da se ne isplati kupovati ni jednu od njih…

2500 cu da mu ponudim, drug mi je ipak ne cenka mi se

@Djoxy dobices poboljsanje preformanse za pa FPS sto po meni ne isplati se, bolje kupi neku novu a tvoju staru uvaljaj nekome.

Reci koju igru hoces da instaliram pa da ti dokazem… Nije mi problem…

ma nema sta da mi dokazujes :slight_smile: , nego mi nije jasno , ja sa ovom krntijom mojom nmg nista da igram , mada pored boxa i ne igram vise na kompu… secam se da mi prva igra koja nije radila bila jos nfs the run , tj imao sam jako malo frejmova na sve na low… a od tad samo se redjaju igre koje nece da rade… sa 3850 sam i mogao nesto da poteram , ali mi je riknula , tj ja sam je zeznuo ali to sad nije bitno :smiley:

Drug tvrdi da je igrao novi tomb raider na high sa 3850

Sent from my GT-S6500 using Tapatalk 2

Ali na 640x480 :hihi
Ali ozbiljno, ako ja moram na 720p da igram (sa AA) da bi izvukao skoro sve max detalje, taj tvoj drug verovatno ima mnogo bolje ostale komponente pa zato menja crnu ovcu.

Taj Radeon 3850 je 256 bitna kartica, tako da je solidno brzi od tvog 9500, ocekuj nekih 40% u starijim naslovima. Ja bih ti preporucio da za slicne novce uzmes neku sa G92 cipom tipa 8800GTS, 9800GT ili GTX 250. Veruj mi da je tu konfiguraciju G92 najbolje resenje, jer bilo koja jaca nema smisla na toj masini.

Ako je 40% brza isplati mi se itekako. Da tacno to sam prevideo ima 256bitnu magistralu.
Svakako cu isprobati sa njim kad se vratim gajbi.

Sent from my GT-S6500 using Tapatalk 2