3 crvene linije na Xbox 360

Dobro veče,

Možda je verovatno ova tema bila, možda i nije, ali pri uključivanju konzole mi se pojave 3 crvene linije na konzoli. Potrebna mi je pomoć.

HvaLa Vam unapred na odgovorima.

Nisam nikakav ekspert, al to ti je tzv. ‘red ring of death’, tj. ‘rrod’.

Rane verzije xboxa 360 su bile sklone pregrevanju jer su koristili losu termalnu pastu (bez olova?) koja bi tokom koriscenja postala krta, dok su nekakvi x-klempovi na maticnoj stvarali preveliku tenziju, sto sve zajedno vremenom dovede do odvajanja kulera od chipa.

Neka me neko ispravi ako sam pogresio u prepricavanju. Kasnije verzije su ovo ispravile, al maltene svi ovde smo prosli kroz tu pricu. U mom iskustvu, nosenje na popravku nije pomoglo, barem ne u tim ranim danima. Problem sam na kraju ‘resio’ uzimanjem novijeg, redizajniranog x360.

Ne znam dal je ikad pronadjen stvarno efikasan fix za rrod. Ima ljudi ovde koji su se time bavili, oni ce moci bolje da te upute sta ti je ciniti. Ovo je bilo cisto da ti malo olaksam muku, da znas sta se desava.

Zaboravio si materiju bilo to pre 10godina kada si bio mladji :slight_smile: olovne kuglice za bga cip koji je bio zalemljen za plocu zbog samog cipa koji se grejao previse kuglice od temparature su postajale krhke, smanjivale bi se i pucale i time gpu gubio kontakt sa plocom-rrod. Druga stvar je da su odlazili-crkavali cipovi od grejanja i jedino resenje je bilo zamena sa novim koje je samo MS imao…

eh, close enough :smiley:

Sad je pitanje kako pomoci momku, sta ga briga teorija, znam taj osecaj, zato i sam uzeo da odgovaram na pitanje za koje realno uopste nisam strucan.

Hvala u svakom slučaju. Pozdrav.

Tu konzolu mozes samo da bacis sada. Popravka se uopste ne isplati. Mozda nekom zatreba napajanje i eventualno drajv, ako je u ekstra stanju. Dzojstici.

Nikako. :frowning: Sve popravke su skupe, a kratkog veka.

Reballing radi posao, ako ploca nije grejana duvaljkom surnajz puta i nije skroz iskrivljena. Ali reballing kosta 50 eura. sad na njemu je.

@xbox_pingu

Ako si zainteresovan za reballing posalji mi poruku, pa cu te uputiti drugaru koji se time bavi profesionalno.

Jeste kompletnom zamenom kuglica uz pomoc masine koja to radi sama a ne ljudskom rukom. Drugar ima takvu masinu, meni je uradio reballiing trojke, i dvojici poznanika reballing xenona. evo prosle su vec cetiri godine, sve tri konzole rade kao iz prodavnice. Ali kosta. Dok su konzole bile po 300+ evra, 50 e nije bilo puno. Sad kad mozes uzeti xbox 360 za 100 eura (a One za 200) pitanje je dal se isplati krpiti.

2 Likes

Da ne otvaram novu temu…jel može Xbox 360 wireless controller koristiti za igranje na PC računaru sa Windows platformom?

Moze. Samo nabavi prijemnik signala.

1 Like

Tema zakljucana, resen problem.