13 godina Xbox Republike

Heh, video sam temu i naterala me je da se ulogujem posle dosta dugo vremena, nisam se logovao od kada sam promenio telefon :grinning:.

Član od 29. dec '09. Registrovano se na forum kako bih kupio xbox 360. Danima, ako ne i mesecima, sam se informisao, što po netu, što na ovom forumu o, meni tada potpuno egzotičnoj konzoli. To mi je bio prvi upliv u konzolne vode.

Od tada sam obrnuo dosta igara na 360 i One-u, doduše vrlo malo igranja je bilo u poslednje vreme. Obaveze, druga interesovanja, od svega po malo… Nadam se da će se to promeniti u budućnosti, i da cu malo više doprineti forumu :grinning:

Upoznao sam ovde neke divne ljude, dobio nebrojeno mnogo korisnih informacija o konzolama i igrama. Izdvojio bih fantastične sate provedene u Titanfallu 2 sa ljudima odavde, pre svega sa @ninja i @SlobeX. Meni neprevazidjeno mp iskustvo.

Nadam se da druženje nastavljamo i na novoj generaciji.

Srećan vam rodjendan narode, još puno uspešnih godina i mnogo novih članova želim! :confetti_ball::tada::beers:

9 Likes

Titani su bili neponovljivi posle halo 5 smo to igrali stalno pa prešli na pubg

2 Likes

Tu sam od 05.12.2009. Kao i velika većina i ja sam kupovinom 360 došao do ovog foruma. U međuvremenu za ovih 11 godina, stekao mnogo prijatelja sa foruma koje sam i lično upoznao, jednom i ugostio kod mene na druženju. Za neke sam siguran i da sutra prestanomo sa gamingom ostajemo drugari i nastavljamo sa druženjem. Ono što bi posebno izdvojio posle toliko vremena na Live-u je kada ti iskoči poziv u party i čuješ sa druge strane “pa gde si ti čekamo te da krenemo”. E to je razlog zašto samo Xbox dolazi u obzir u mom slučaju i nema te ekskluzive koja to može da promeni. Doduše i zbog kobasicijade u Turiji jer bi me se @ninja odrekao da kupim konzolu čije se ime ne sme izgovoriti :wink:

6 Likes

Hoćeš sigurno. Dobro došao.

1 Like

Evo da i ja napisem koju rijec.
Forum sam igrom slucaja pronasao davne 2012, preko tadasnjeg psrepublika foruma. To vrijeme sam strasno bio “napaljen” na konzole, koju meni tad roditelji nijesu htjeli kupit,vjerovatno se sjecate mojih debilnih postova tad, al prastajte imao sam svega 9 godina :slight_smile: , nakon tih mojih ispada, udaljio sam se bio od pisanja jedno vrijeme (cak mislim da sam bio i banovan kratko,vjerovatno sa dobrim razlogom :D) ,ali sam pratio i citao redovno, sve do prije 3 godine, kad sam ponovo postao aktivan.
Lijepe sam trenutke dozivio na forumu, a i skoro svaki clan je bio od pomoci i na raspolaganju uvijek, dobre savjete sam pokupio odavde, i dijelio lijepe i lose trenutke.
Eto od mojih 18 godina,9 sam na forumu, znaci pola svojeg zivota.
Srecna nam slava svima na forumu, i da dozivimo jos 100 god :beers:

6 Likes

Hehe i ja sam od skoro na forumu jel sam kupio xbox one x pocetkom oktobra a inace sam 20.godina zadrti PC gamer. Ali eto malo se omatorilo,slabije se igra na PC a gaming da budem iskren postao (pre)skup sport na PC-u. Kupio xbox i 4k ogromni tv i raspali po xbox-u. Vrlo sam zadovoljan zasad a za godinu,dve planiram seriju X da kupim.

1 Like

:open_mouth:

Meni ovo i dalje ne ide u glavu, koliko su neki forumasi mladi. Pa moj luka samo sto nije 9 godina napunio!

Nema sanse da ga pustim na ovaj forum :smiley:

4 Likes

Cini mi se da tad kad sam se uclanio, nijesam bio jedini maloljetnik, imalo ih je od 13-17 godina dosta, vjerovatno sam lik koji je postao clan sa najmanje godina, medjutim forum je prijateljski nastrojen :slight_smile: . @nikola je imao 15 godina tad cini mi se, @Akiris oko 30 i nesto, sjecam se da sam to zapamtio, bilo mi cudno da neko preko 18 godina igra igre :joy:

1 Like

Gde se seti, ja morao da radim matematiku da vidim koliko sam bio star 2012, i jes’, imao sam 15-16 godina.
Prošlo dosta vremena od 2009. kada sam se učlanio.

1 Like

Sad smo svi na minimum 25 haha

1 Like

suviše star da bih igrao igre ali i suviše mlad da bih prestao da ih igram :smiley:

Ups kao po obicaju svaki rodjendan zaboravim :grinning_face_with_smiling_eyes:
Kada se setim izgulao forum, registovao se sa PSN nickom :slight_smile: koji sam uveliko posedovao, dosao da se informiaem oko X360 i da ga kupim. Prihvatio forumsko okruzenje koje je veoma tesko vecini clanova. Nesto sto je utkano kroz ceo forum preko clanova u tolerancini, razumnosti i naravno najboljim clanovima :grinning: . Ovo se naravno odnosi na administratore koji u vecini slucajeva oteraju clanove jer ne znaju da kordinisu rad… to je ovde mnogo drugacije i zato smo tu gde jesmo i postojimo tolike godine zivela Xbox Republika !:clinking_glasses:

1 Like

Ko kaze da vec nije na forumu? :smiley:

3 Likes

Videh @padawan komentar i nedostaje mi slika :smiley:

Nije mi bio cilj da nabijem čoveku osećaj anksioznosti, samo da se razumemo.

Realno, koja je šansa da se ne ugleda na tatu koji visi po ceo dan na forumu, da gvirne malo, da preuzme iste gaming pasije i navike, a granice se sada pomeraju na ranije uzraste, klinci su odrasli u IT svetu. Jedino što je “nada” u ovom slučaju su glupe parental kontrole koje su uznapredovale i što je forum kao vid forme socijalne komunikacije relativno deplasiran, gde već oni vise pitajboga, na nekim tik tok mrežama i diskordima?

Decu ne treba štititi nego im razumno objasniti, čak je i ključno u tako ranom uzrastu, zašto se ljudi u virtuelnom svetu ponekada loše ophode jedni prema drugima, sajberbulling ne može da se prevaziđe tako što ćeš ih totalno od toga zaštititi nego shvatanjem da je to danas na žalost jedna manje više čak i benigna forma ispoljavanja ljudske agresivnosti (svakako bolje nego da se koljemo i nabijamo na kolac, recimo) i prevazilaženjem negativne reakcije na mentalnom planu.

A prema onome što ti lično pišeš na forumu, možeš samo da budeš uzor kako svom detetu, tako i svim ostalim, mnogo starijim članovima.

Ma ja sam ovo totalno u šali postavio :smiley:

Slažem se da treba deci objašnjavati, jer sigurno ih nećemo sputati da probaju. Meni su moji matorci govorili, nemoj ovo, nemoj ono, neke stvari sam poslušao, a dosta toga i nisam. Tako da kao roditelj mogu samo reći, decu treba slušati i pričati sa nima, objašnjavati, a dalje ostaje samo da se nadamo da će barem veliki deo onoga što im je dobronamerno rečeno biti prihvaćeno sa njihove strane.

A to da će se deca ugledati na roditelje, to sam uveren, u velikom broju slučajeva, to tako i bude. Mene žena hoće da torpedira, jer se oba sina igraju na konzolama, samo da pokupe još neke pozitivne stvari od mene i ja zadovoljan. Neke gluposti bi mogli i da preskoče, to im neću zameriti :smiley:

2 Likes

Ovo mi je prvi put ovde, ali vest o Xbox Republici se proširila na Veliku Britaniju! Kao momak koji radi za Deep Silver (Metro, Saints Row, Dead Island), zaista mi je stalo da razgovaram sa uredničkim timom da vidim da li mogu da im ponudim neke kodove za pregled predstojećih igara.

15 Likes

Ćao, najbolje bi bilo da kontaktiraš vlasnika i administratora sajta @robotnjik preko privatne poruke.

3 Likes

Dobro dosao. Dajte neki novi SR na fazonu trojke :sweat_smile:

1 Like

Urednički tim neće moći sam sve da pregleda If you know what i mean :joy:
Svakako dobrodošao!

1 Like