Zapela ladica na Jasperu

Pozzz ljudi
Imam Jaspera i danas mi mi se pokvari drajv na xboxu…sam se otvara kad ga zatvorim i tako stalno…otvorio sam ga i skuzio problem…znaci otvorio sam drajv i znam da kad gurem ladicu unutra…da se ono postolje od lasera treba dici…ehhh kod mene stalno stoji dolje…znaci nikako se ne dize…primjetio sam da oni zubi koji to dizu…da uopce nisu spojeni sa onim okruglim zupcanikom koji to dize…nisam imo dobar torax pa nidam mogo dalje otvarat…pa sam da pitam el imo ko takav problem i jel rjesio?!
Hvala

Jesi li ga sam fleshovao?
Sam iz cista mira poceo da otvara i zatvara vrata ?

Ma nije flesovan…bratic udario vratima u xbox…i prvo je malo zezo…a sad nikako nece…star jw u tome sto se ono postolje od lasera…na kojem laser lezi…ne dize kad zatvorim ladicu…a oni zubi koji dizu tu ladicu ne zahvacaju onaj kruzni zupcanik koji to radi–> dize i spusta to posolje…a rucno nemogu te zube pokrenut ni lijevo ni desno

Ako si u srbiji imam kompletan mehanizam nov za jaspera, mozes samo da prebacis pcb i laser i da teras. Verovatno je neka plastika ili zupcanik otisao.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mozes uvek rasturiti DVD drajv i proveriti da se nesto nije samo pomerilo. Sve je moguce a ti drajvovi su jako jednostavni.

rasturio sam cijeli drajv…i opet nista…onaj ravni zupcanik sto dize i spusta dvd postolje mi je izgleda zakazao…a ne vidim nista cudno na njemu

Onda se tu verovatno nesto iskrivilo, bar bi bilo logicno posto nisi spomenuo da je nesto otpalo ili se polomilo. Najbolje onda nov mehanizam.

Prasina je problem a i gumica za otvaranje vrata se isteglila malo, osuri je vreleom vodom i vrati, skupice se ali privremeno i vrata ce da rade :slight_smile:

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

Tacnije koliko ja znam ubacis je u solju vrele vode, samo ne znam koliko dugo tamo treba da stoji jer to nikad nisam radio.