Zamena dvd drajva na fat xbox360 jasper-u

Kao sto naslov pise,imam fat xbox360 sa Jasper plocom i crkao mi je dvd citac(nedaje znakove zivota) marke Lite-on 2009 god.

E sad imam BenQ dvd citac iz 2007 god citac je ispravan iz moje bivse konzole fesovan na Lt-3+ tj licno sam ga fleshovao.
Ubacio sam ga u ovu moju novu konzolu i naravno neprepoznaje nijednu igricu samo pise Play dvd,koliko sam citao raznih tema dosao sam do zakljucka da moram ubacity dvd key gde da ga nadjem,dali ima neki tutorijal kako se to radi ?
I dali moraju biti iste marke dvd citaci ili moze i ovaj moj BenQ ?

Moze i taj Benq ali ti treba dobra oprema za to prebacivanje kljuca i moze da se desi i da ne uspes i dosta je komplikovan proces a mnogo jeftinije i jednostavnije ti je da kupis neki ispravan Liteon DVD drajv.

Imam ja opremu,kako da dodjem do kljuca,i kako da ga ubacim ?

Ali koliko znam i ako nabavim isti dvd citac moracu i tada da ubacim orginali kljuc za ne ?

Ima tu petljancije, nije to bas tako jednostavno, ima valjda i da se iscita neki kljuc iz samog cipa maticne ploce itd, bolje to da objasne Vlada ili Mirko, oni su to radili, ja nisam. Ako kupis originalan DVD drajv, mislim da treba samo da se flesuje i to je to a to ti je jednostavnija varijanta:)

Dvd key se cita sa ploce znaci moras da uradis RGH da ga skines. Da bi radio benqu moras neke nove dashboarde da imas gde nema provere za dvd driveā€¦ Najpametnije je ubaciti isti dvd drive sa dvd kljucem od tog jaspera i sve radi kao da problema nije bilo. Kako je crkao ako je ispravan a brickovan moze da se odblokira i skine kljuc, za sve ostalo sa RGH da se skine sa ploce.

Sad mi malo jasnije :slight_smile: odustajem od BenQ

E sad Kupicu Lite-on i koliko sam shvatio opet moram da izvadim kljuc sa ploce tj.da uradim RGH da ubacim u taj novi Lite-on ?