Zabrana uvoza XBOX konzole, šta kažete na ovo?

Slucajno sam nabasao na ovo kad sam citao neke vesti na Yahoo, i bas gledam da nadjem neki izvor, nasao sam i na ign-u. Naime, govori se o Motorola Mobility patentu, zvanom ActiveSync, koji Microsoft koristi za neke svoje proizvode, neki od njih su Windows 7, Internet Explorer, Windows Media Player and Xbox 360 S ali su izgleda odlucili da im ne placaju “royalty”, ili kako to po naski pravnicki dodje, sluzbenosti, za taj patent, jer, po recima Microsofta, Motorola je prekrsila ugovor povecavajuci cenu.
Koliko vidim, svuda je sudjenje zavrseno, a ceka se na presudu iz USA.
Vise mozete procitati svuda, ali evo nekih izvora koje sam ja nasao…

Will Xbox 360 Be Banned in the United States? - IGN

Microsoft rejects Motorola settlement terms, Xbox 360 may yet be banned from sale in US | Digital Trends

Xbox News: Xbox 360 ban: Microsoft rejects Motorola settlement - ComputerAndVideoGames.com

Sad nek vide kako je nama kad oni nas banuju:)
Ma to mi samo na Ameriku lici…proizvod koji je potice iz Amerike zabrane u Americi.
To ti je ista glupost kao sto su Steve Jobs-a osnivaca Apple-a izbacili iz sopstvene firme.
Ali opet sreca za njih sto je ta presuda pred zalazak ove generacije xboxa360…

Nije Steve Jobs bio izbačen iz Apple-a niti se Xbox 360 proizvodi u Americi. Baš zbog toga mogu da zabrane uvoz te konzole u USA.

Nisam rekao nista za proizvodnju…rekao sam da xbox potice iz Amerike…a sto se tice Jobs-a…ja koliko znam on je dobio otkaz u apple-u…i tada osniva firmu Next…

Steve Jobs je umro, ne moze da osniva nikakvu firmu.

jao, pocinje da smara rat oko patenata iako se bojim da se tek zahuktava. Podseca nas koliko je sve ovo u stvari biznis, prljavo blefiranje u igri pokera gde nastupas samouvereno iako nemas jake karte u ruci, da bi izvukao mnogo manje vansudsko poravnanje. Svako svakog tuzi za sve, a najgore sto se i mi korisnici primamo na te dramaticne vesti o zabranama (koje tech sajtovi jedva cekaju jer zaboga od toga i zive). Sta se stvarno desilo, ko zna i koga zaista briga sem njojovih advokata i sudije? Zauvfk ce ostati skriveno u nekim poverljivim mejlovima i kompanojskim odlukama. Da je biznis prljava rabota znaju cak i mala deca, i kako se gejts obogatio i osnovao imperiju. Postoje citave firme danas koje se bave otkupljivanjem prava na patente da bi tuzile druge firme koje ih navodno bespravno koriste. To je prosto odvratno. Meanwhile, kinezi kopiraju sve i svasta, asembliraju apsolutno sav hardver na planeti, i do 2030 postace najveca ekonomska sila na svetu, lagano kupujuci sve te firme zajedno sa njihovim pateticnim patentima…

Steve Jobs’ 2005 Stanford Commencement Address - YouTube

Steve Jobs!W!

koliko me sećanje služi ja mislim da je motorola tužila ms zbog xbox-a proizvoda zato što ms koristi neki video kodek koji je zastupljen na kutiji,a i da je u nemačkoj stopiran uvoz i prodaja xbox-a.
naime kodek je patentiran od strane motorole odavno a oni su se sad napravili pametni pa savili tabak,
to me ne čudi zato što motorola je loše prošla u prošloj fiskalnoj godini pa im je ovo nešto dođe kao plan b.

@Nikola…ta firma je osnovana 1985 kada je on bio itekako ziv…pogledajte govor koji je okacio Danijel…

Steve Jobs se povukao iz Apple-a zbog svog zdravlja, par meseci nakon povlačenja je umro (avgusta dao ostavku, oktobra umro). Pročitaj malo po netu.

A NeXT Computers je osnovan '87 :smiley:

Pokojni jobs je dao ostavku 80ih godina kada je uzeo menadzera i pepsi, koji je okrenuo upravni odbor apple i odbio da finansira novi projekat. Otisao iz apple, prodao akcije apple-a… Texaski milioner koji im je pomogao pri komercijalizaciji prvog racunara koji kada je cuo za desavanje, poklonio mu je par miliona i Jobs je sa Next-om opet u igri…
Prica je ovako nesto ako se dobro secam, nikada ga nisu izbacili.

Kao sto kaze @padawan taj korporaciski rat je nesto sto se odigrava iza zatvorenih vrata, dok oni dizu galamu u javnosti kinezi se sire.

Sent from my IRC using Twitter

Pustite Stevu da pociva u miru! To sto se desavalo i sta se trenutno desava mozda nikad necemo saznati ali cemo zato dobiti dobro serviranu i upakovanu patku za javnost koje cemo se drzati ko pijan plota. Buducnost je u patentima i ko ih vise ima diktira igru na globalnom IT trzistu. Apple je sve poceo s Samsung-om iako je Samsung njihov proizvodjac A4 i A5 procesora. Nisu oni budale i sva hampa oko patenata je jedna velika pozorisna predstava koja ce na kraju da odere javnost kao ovce - koje i jesu naravno.

Motorola ce rijesiti taj spor s MS-om iza zatvorenih vrata, upravni odbor ce dobiti Kinect na poklon i nesto malo kase i svi ce zivjeti srecno do kraja 4 kvartala :slight_smile:

Dobro sad …82 ili 85 godine…nije ni bitno…kao sto kaze M007P…80-tih godina…
@Wahad…Ja uopste ne pricam o toj ostavci pred smrt…nego o toj 80-tih godina…

Ej bee!!! Ne se tepajte vise:ruk:

Steva su izbacili iz applea zato sto je imao dvadeset i nesto godina, i kako kazu bio previse mlad da vodi toliku firmu. Kasnije se vratiou apple…

Covece, dajte ne lupajte vise tolike gluposti. Steva Poslovic je rodjen 1955. godine. Covek nije bio izbacen iz Apple-a, nego jednostavno nije mogao u tom trenutku da kontrolise firmu i direktore, i covek je napustio firmu 1986 i KUPIO NeXT firmu da bi poceo da kreira operativni sistem, koji je kasnije ubacen u mac.
Ako vas bas toliko interesuje sve to da je pocela nepotrebna rasprava o Steve Jobs-u, evo vam link na wiki pa citajte, ali mislim, svako je mogao pre toga i da procita ako ga je interesovalo.

Steve Jobs - Wikipedia, the free encyclopedia

Yup, koristi H.264.

Zabranjena prodaja Vindovs 7 i iksboksa 360 u Nemačkoj - Kurir

@Vid-iako sam citao clanak i samu diskusiju par puta ranije, imas moju zahvalnost zbog dobre gramatike :smiley:
Inace, svaka svadja o Steve Jobs-u pocinje i zavrsava sa citanjem na internetu. Samim time, nasi stavovi nisu nasi, i nasa misljenja su iskvarena. Njemu, ako nema zasluge za patente, ima zasluge za primjenu istih u vrijeme kada svi igraju na sigurno