Xiaomi Pocophone F1

Ne mora da znaci, da uzimam sad novi tel, uzeo bih ovo i nebi cekao, nekad cena cak i poraste.

Uskoro izlazi Mi Mix 3, sto znaci da cijene Mix 2S, Mi 8 i Poco modela idu nadole. S druge strane treba sacekati da se trziste stabilizuje, ici ce on ispod 300e sigurno…

Da al samsung slika bolje nocu. Mojih 1000 evra idu samsungu :smiley: :smiley: :smiley:

sarkazam

1 Like

Inace, skontao sam da postoji kampanja protiv F1, na YT brdo snimaka izaslo kako F1 ne moze da pusti HD snimak na Netflixu i Amazonu. To naravno nas prosecne korisnike (citaj normalne ljude) ne pogadja previse, ali cemu tolika frka oko toga!!
Sledeci telefon ce mi sigurno biti Xiaomi. Pukao sam 600eura na HTC One pre 3 godine da bih ga koristio za citanje mailova i vibera. Neka hvala.

7 Likes

Mozda i naprave neki fix za to ko zna. Ali svakako nije strasno, bitno je da YT moze na HD.
Odkad imam Redmi Note 3 pro, ja sam zavrsio sa ostalim markama, eventualno drugi “kinezi” ako ne izbace bas nesto dobro.
Svakako ako budem uzimao novi tel skorije uzimam POCOPHONE F1, ipak trebamo ih podrzati za ovo jer su obavili sjajan posao.

5 Likes

Evo neki fix, nekome radi nekome ne.

Zna li neko jel moze da snima 60 fps?

Jos uvek ne moze, xiaomi mi a2 je dobio update za 1080/60 tako da ce verovatno i f1.

1 Like

Bench izbacio test

1 Like

Pitao sam kineza koji mi često dolazi u prodavnicu kako se izgovara Xioami, reakao je Šaomi :slight_smile:

I jeste, izgovara se Šaomi.
Posle ovog Benchmark testiranja, zaista nema šta da se doda.
UBEDLJIVO najbolja kupovina u ovom trenutku.
Hardware i performanse modela od 450 - 700€ za 340€
Fantazija…

4 Likes

Ne pusta Netflix HD, tako da nista ostalo ne vredi.

Mislim da je izbacen neki fix, ali nekome radi a nekome ne.

A2 je dobio fix, a dobiće i ostali da prevaziđu i TAJ problem

2 Likes

Na benchu pise da problem nije softverski i da nema fixa. Samo taj F1. 300e za telefon i ne podrzava HD striming, to mogu samo kinezi.

Nažalost, rešenje problema nije softversko, već telefon prosto neće podržavati ove kodeke. Podržava isključivo Widevine L3, koji omogućava reprodukciju sadržaja standardne definicije. Sa druge strane, koliko vam je to uopšte bitno i koliko gledate emisija sa pomenutih servisa? Verujemo da preko 90% potencijalnih korisnika neće imati nikakvih problema, a i ostalima je to više deklarativan nego stvaran problem. U našoj zemlji je Netflix popularan, ali ne verujemo da ćete, kada već gledate na malom ekranu, baš toliko žaliti što ćete gledati SD umesto HD izdanja, premda bi svakako bilo mnogo lepše da ovog problema nema i da se o njemu ne mora razmišljati. YouTube radi u svim izdanjima, toga se nemojte bojati :slight_smile:

A sta cemo sa HBO Go, koji je u nasoj zemlji zbog Telenora daleko vise popularan nego Netflix?

Ko gleda Netflix i HBO GO na telefonu? :sweat_smile:

2 Likes

Ja gledam, sto pitas :slight_smile: Imam flat rate mobilni internet :smiley:

Koliko vremena provedes u prevozu? Gomila ljudi ovde i u inostranstvu provede 2+h… dnevno.

Auh, pa koliko sati ti izdrzi baterija na tel? Ne bi me cudilo da uz sebe nosis eksternu od 10 000 mAh :grin:

Baterija na Z2 Play je jako dobra, ali je Motorolina optimizacija brutalna. Odusevio sam se od prvog dana kada sam na posao stigao sa 92%. Moze bez problema da izdrzi 10-tak h striminga i reprodukcije videa, u praksi ne gledam vise od npr 2h dnevno (malo slusam deezer i browsujem, trejdujem u fifi…) i posle celog dana koriscenja nikada ne ostane manje od 30-40%. Baterije na novim telefonima su daleko bolje nego pre dve-tri generacije… Uz neko normalno, malo stedljivije koriscenje, verovatno bi mogla da izgura i 2 dana. Zver od telefona, jak hardver mi ne znaci mnogo, u odnosu na bateriju i OLED.