Xbox360 nece da se upali :(

Za pocetak da vas pozdravim,nov sam na forumu,a nov sam i korisnik xbox-a.
E ovako,pre 2 nedelje sam kupio polovan xbox 360 elite,falcon ploca,20 gb hdd… Xbox je na prvi pogled delovao kao nov,bez i jedne ogrebotine,decko od koga sam kupio je reko da je veoma malo koriscen,probali smo ga i sve je fino radilo.To vece kad sam ga uzo,igrao sam 3-4h i onda sam preso kod brata(sprat iznad) da igramo tamo.Medjutim,konzola nije htela da se upali,na ekranu je izbacivalo E 74 error.
Sutradan sam odneo konzolu na popravku(firma iz Nisa,ne znam jel smem da navedem ime) “popravili” su je,ponovo je sve fino radilo do veceras,stim sto je ovaj put u sred igranja(nfs shift2) prvo slika “pobrljavila” a nakon restartovanja izbacilo je isto ono, E74.
Posto sam nov kao sto sam rekao,jel zna neko zbog cega se to desava ili neki savet u vezi sa tim.
Hvala unapred i izvinjavam se ako je preopsiran opis kvara :bla: Ziveli.

to je klasicni rrod, i jednom kad krene ne moze da se popravi. i da ti objasnim “srpskim” jezikom, zaje*ali su te ko malog. nadam se da nisi platio previse…

Akiris reballing?
Rebaling ce da te kosta dodatno i pitanje je da li je jos neki problem napravljen, to je od 40-60 evra. Sada ce ta konzola da te kosta ko nova

ma cim je vec popravljana kako kaze, moguce da je uradjen clamp fix ili klasicno duvanje duvaljkom ali samo sa jedne strane sto ubija sansu za reballingom

Konzola je placena 150e.E sad,popravka je kostala 10e(imao sam opciju da je poprave SA GARANCIJOM,to kosta 30e) Pretpostavljam da je najbolje resenje da probam da je uvalim nekom ?! Inace,hvala na odgovorima.

auuuuuuuuuu, pa za 200 imas novu druze…

A jbg,jednom se covek za’ebe :S Nego,sta mi je najbolje ciniti ? :frowning:

Da li ti je doticni vlasnik konzole rekao da je konzola ranije servisirana od RROD-a ili da se samo par puta manifestovao taj problem? Ako je rekao i ti si opet kupio po toj ceni onda smor zesci… Ako ti nije naznacio te stvari tokom prodaje lepo kontaktiras coveka pa ga polako pitaj da li je znao za to i pazi sta ce i kako da ti odgovori,(sanse da je njemu sve radilo savrseno bez zakucavanja danas a tebi sutra odmah RROD su POPRILICNO male,sem ako niste ti i burazer igrali ta 4h u nekoj furuni od sobe :D) takodje ako jeste ovaj drugi slucaj trebao si ranije da se cujes s njim a ne posle 2 nedelje kad je vec smazao pare… Probaj s njim nekakav dogovor pa javi sta bi

P.S. da si se samo registrovao ovde pre kupovine naisao bi na neki jasper za iste pare sa vecim hard diskom i znao bi sta dobijas,koliko ja znam ovde niko nikad nije nesto uvalio lose kolegi sa foruma ili bilo kome

Pozdrav

Momak je rekao da mu je konzola odlicno radila,veoma malo je koristio,bla bla…Zvao sam ga nakon sto se prvi put pokvarila,rekao je ni on ne zna o cemu se radi :confused: Zvacu ga ponovo,mada dosta je vremena proslo(zajedno smo nosili konzolu u servis prvi put,decko je ponudio pola para za popravku (???) ) Inace,ja i buraz pikali u KLIMATIZOVANOJ sobi :smiley: :smiley:
A ovo opet ponavljam,zaleteo sam se,jebiga,ispao sam magarac,nisam cak ni znao za ovaj forum kad sam kupovao :frowning:
Hvala jos jednom momci,pozdrav.

Ja sam zavrsio sa polovnim stvarima kad je tehnika u pitanju, u srbiji su svi ili teski prevaranti ili prodaju za 10e manje od cene novog uredjaja sa garancijom, i toliko svi lazu da je to sramota. A sto je najgore, kada kupuju kao da im isterujes poslednje pare iz dzepa koje su stedeli za sopstvenu sahranu, nude ti neke rate i domace zivotinje u zamenu. Ma ajde bre…

Apsolutno se ne slazem. Kupovo sam i prodavao dosta tehnike po oglasima i desavalo se da moja roba crkne, a od drugih meni, jednostavno sve se danas prelako kvari.
Ja sam svima davao mesec dana radnu gatanciju i nudio povrat novca ako nesto rikne.
Sto se tice konzola ljudi nisu upoznati sa cenama u narodnim radnjama i zalecu se da kupuju polovno zbog cena u Gamesu i sl lopovskim radnjama.
Previse su jeftine konzole danas da se uzima polovno. Ja sve 3 svoje konzole do sad uzeo nove, jednostavno ne zelim polovno jer znam koliko je pouzdana ova generacija, kao Yugo.
Bilo bi lepo da i narodne radnje nadju nacin da daju 2 god garancije.

sent by tapatalk