Xbox1 emulacija na Xbox360

Da li je neko probao ovo:

DCEmu The Home of Homebrew and Emulation News- Covering PSP Nintendo DS GP2X GP32 GBA GB Micro PS2 PS3 Dreamcast Xbox xbox360 wii tapwave zodiac gizmondo nokia n-gage

opet tema koja podrazumeva Jtagovanje konzole…

Nije mi baš jasno šta se podrazumeva pod tim Jtagovanjem… I ne znam kako snimiti taj fajl na xbox-ov HDD i dobiti tu emulaciju koja po ovom sajtu daje punu kompatibilnost i bolju podršku.

Evo nesto sto ja znam o tom Jtagovanju… To ti je neko probijanje xboxovok softvera radi potpune kontrole nad njim… Mozete onda da nasnimite igre na eksterni hard i samo pustati iz iso fajla direktno… i patcovati bez problema… ali to mogu odraditi konzole kojima je datum izlaska pre 15. jula ili avgusta… mislim da je tako…

U u u zvuči zgodno! Jel procedura komplikovana? I jel to važi i za banovane konzole - pošto je moja popila ban pre par meseci :stuck_out_tongue:

P.S. I kako da znam kada mi je izašla konzola - ja sam je kupio u maju prošle godine, Elite (jasper verzija) znači trebalo bi da može…

pa pogledaj na nalepnici iza konzole tu ti pise a i procedura nije laka mislim da ima nekakve veze sa lemljenjem
ipak neka ti odgorovori (za jtag) neko ko je iskusniji

samo idi u Console Settings/ System Info i pogledaj verziju dashboarda. Ako je 2.0.8xxx onda ne moze. ako imas neku verziju ranije, onda moze. Mada ako si banovan kad je bio banwave, to znaci da ti je konzola bila updateovana pa najverovatnije imas 2.0.8955 (sto znaci da nista od Jtag hack-a na tvom boxu)

Hahahah e upravo je ta verzija dashboarda znači 2.0.8955 :stuck_out_tongue: Šta da se radi…

Nego čuo sam da može da se odradi na banovanoj konzoli fix diska (da mogu igre das instaliraju) - jel ima to neke veze sa jtagovanjem? Kakva su vam iskustva sa tim?

ako mislis na vracanje instalacije igara na hdd, i to zavisi. Moze ali mozda i ne moze, zavisno od toga sta si cackao po konzoli otkako je banovana.
Napisao sam kompletan tutorijal za vracanje instalacije igara ovde: http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/888-tutorijal-za-vracanje-instalacije-igara-na-hdd.html

Probaj a ako imas jos nekih pitanja vezanih za vracanje instalacije, slobodno pitaj, tu sam da pomognem :slight_smile:

Auf, hvala, al ovo mi deluje previše komplikovano da bih sam radio a i ne znam da li mi se isplati da dam nekome da mi to odradi, veoma je rizično koliko vidim i ne znam nikoga lično ko je to uradio…

prenex radi za 2500 din ako se ne varam, kontaktiraj njega preko pm-a pa pitaj.

Već smo se čuli, ipak moram da razmislim, kolko sam shvatio time gubim garanciju, pa ako nešto pođe naopako, veliki mi je rizik… Sačekaću da vidim iskustva drugih ljudi sa time, pa možda jednog dana :slight_smile:

meni je uspelo iz prve a i ja sam citao tutorijal…

Jel imaš Jasper konzolu?

hehe nemam, imam falcona. Jasper je u sustini ista procedura samo sto iscitavanje traje bolno dugo

I čekaj posle toga nisi imao problema, mislim normalno snimaš tj. instaliraš igre na HDD?

da kao pre bana, jos sam mu ubacio custom HDD od 250 Gb i sve radi kao pesma

Jel neko probao ovo: XBOX360 ISO

Lik je postavio update sa backward compatibility tj. na dotičnom linku se nalaze igre sa Xbox-a 1 koje bi trebalo da rade na Xbox-u 360… Update se radi preko USB-a, a igre moraju da budu narezane na DL disk. Ja ću probati sa nekom PAL igrom al kolko sam skapirao mogu i NTSC.

P.S. Izgleda postoji rizik od banovanja konzole ako ovo radite stoga oprez! Meni je banovana pa se zezam sa ovim…

ja imam dosta igra koje rade sa xbox1 na xbox 360 tako da samo odradi update konzole za to sto ti trazi i resio si se mnogo muka! naravno igre koje se rezu se rezu na dl to jedina mana ali i jedan od uslova da rade!