Xbox series X objavljen (Project Scarlett)

Na kraju ce staviti klasican kingston SSD 500/500 read/write :rofl:

1 Like

Sony je najavio za PS5 da će imati brzo SSD rešenje i da slično ne postoji na PCu. Iz Xboxa su samo najavili da će imati SSD.

Ama uvek prodaju bolje skuplje a ono u stvari bude losije, da je za taj cenovni rang nesto sto vredi vise, naravno i mora tako inace ne bi bila konzola nego nesto drugo.
Ne mogu da daju nesto mnogo skupo i mnogo dobro nemaju matematike za zaradu.

I najsporiji ssd je bar duplo brzi od najbrzeg hdd-a tako da sta god da ubace unutra bice velika razlika i odlicna stvar.

4 Likes

Ne cini ti se, mnogo brze bar od vanila ps4

1 Like

Koliko god da je brz nije ni bitno, samo da dobijemo instant podizanje igre i no loading times.

1 Like

Ma uskoro će se sve znati. Ali za sada nove “procurele” informacije govore da PS5 oko 12-13+ teraflopsa snage, da su CPU, GPU, ssd daleko ili dosta jači i brži kao i da je Ray tracing daleko bolji i jači… :slight_smile: videćemo uskoro valjda

Navodno 5 februara PS5 reveal na Sony eventu u New Yorku :smiley:

Stvarno ne mogu da docekam. Internet melting prilikom objave specifikacija novih konzola je meni i zabavan i zanimljiv.
Prosla generacija je doduse ostala bez nekog velikog rata nakon sto su gospoda iz MS-a ustali motku

Pa sa 9 se stiglo na 13 teraflopsa, uskoro će to ići između 15 i 20 :joy: jer snaga nije bitna ali je ipak ps5 daleko jača mašina ali snaga nije bitna. Mada mene i dalje zanima da vidimo igre na konzolama

1 Like

Sve je to super, ali sam ja i dalje zaglavljen na lelekom adsl 10/1

Trebaće mi cela jebena večnost da skinem igru za novu generaciju…

1 Like

Takodje, i sumnjam da ce se ista sto se tice kvaliteta interneta promeniti barem kod mene…

Pričaju kod mene već godinu dana kao biće optika… Ali i u samoj Subotici dosta loše ide sprovođenje infrastrukture… Još uvek veći deo grada nema optiku… Pitanje je kada će kod mene doći…

1 Like

Ne znam za srbiju, ali u CG oni drze monopol i bukvalno rade sta hoce. Ako imas ponudu uzmi hybrid internet, ja sam uveo prije nekoliko i sada je brzina 30/10, a takodje sam koristio 10/1(kostaju isto)

Tražio sam baš hybrid, ali nema na žalost nigde…

Najlepsa recenica izgovorena u skrije vreme :smiley:
To je trebala oduvek da bude filozofija al ajde, bolje ikad nego nikad.

E vezno za net. jeste da kada danas kazes 30/10 zvuci malo ali je realno sasvim dovoljno.
Ako je stabilno, nema pucanja, ping… Ne treba ti nista vise.
Ok, frka je vezano za skidanje velikih igrica… Ali nije ni to smak sveta. kao u doba pocetka torenta. Stavis uvece i nadas se da ce sutra moci da se igras :smiley:
Ako ne kada dodjes sa posla :wink:

Nepotrebna izjava. Na njima je da obezbede najbolji moguci hardver i najefikasnije alate za razvoj, ali o grafika/fps/rezolucija konvencijama i kompromisima odlucuju iskljucivo developeri. Moze se donekle primeniti samo na MS first party igre od kojih su neke i ranije imale 60 fps mode (Halo, Forza 7 / Horizon).

Takodje, ukoliko je ovo zaista neka kompanijska paradigma a ne njegovo licno misljenje, ne znam zasto onda toliko reklamiraju 4K tj 8K na novoj seriji, sto ide dotle da je rezolucija (a ne 60fps) urezana na sam cip akuelne i buduce konzole. A ako je njegovo licno misljenje, koje nema bas nikakvog uticaja na igre, relevantno je koliko i njegovo omiljeno cvece…

Zato sto svaki glupan kada cuje 8K on kaze vauuuu. Posto mu je to donekle poznat pojam.
A kada mu kaze 30fps ili 80fps on pogleda i pita se d ali je to ime neke nove igrice ili sta.
To je prosecan korisnik konzole koji ce je kupiti u lokalnoj radnji.
Manjina se razume u bilo sta sem da stisne ON i OFF
Tako da su te izjave 4K bla bla 8k bla bla samo u svrhe marketinga.

Nije bas samo marketing, visak snage u odnosu na PS4 Pro koji koristi checkerboarding, na X se koristi za nativnih 4K, a ne za bolji framerate ili grafiku (uglavnom)

Bojim se da cemo imati preslikanu situaciju sa 8K next gen, a 60fps ostace pust san…